Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5251 % 0.01
EURO 18,0730 % 0.06
GRAM ALTIN 985,94 % -0,16
ÇEYREK A. 1.612,00 % -0,16
BITCOIN 363.484 1.751
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 12°
Google News

Genç SYDV’ye personel alınacak

Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na sözleşmeli personel alınacak. Alınacak personel sayısı ve şartların bu hafta netleştirilip ilana çıkması bekleniyor.

Son Güncelleme :

07 Mayıs 2012 - 12:35

/ 66 views kez okundu.
Genç SYDV’ye personel alınacak

  Aile  ve  Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca tüm ile ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) personel alınacak. Alımların bir kısmı bu ay gerçekleşecek. İkinci alımın ise Eylül’de yapılması planlanıyor. Alımların iki bölümde yapılmasının gerekçesi ise “Temmuz ayında yapılacak KPSS’yi kazananların da bu haktan yararlanabilmesi” olarak açıklandı. Alınacak personeller ise ‘Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi’ ve ‘Büro Görevlisi’ unvanlı olacak.

Genç Kaymakamlığı SYDV Müdürlüğü’ne de alımlar olacak fakat alınacak kişi sayısı ve aranan şartlar henüz netleşmedi. SYDV Müdürlüğü’nün bu hafta hazırlıklarını tamamlayarak ilana çıkması bekleniyor. Gayri resmi bilgilere göre ilk etapta alınacak kişi sayısı 4 olacak.

Personel alımına ilişkin alımlarda “Sözleşmeli personel, ihtiyaç duyulan hizmet birimleri ve pozisyonlarda istihdam edildiğinden, Devlet memurlarında olduğu gibi kurumlar içinde veya kurumlar arasında naklen atamalarına dair mevzuat bulunmamaktadır. Bu nedenle bu pozisyonlara yerleştirilen personel herhangi bir nedenle (eş durumu, sağlık vb.) nakil talebinde bulunamazlar” ibaresine vurgu yapılması dikkat çekiyor.

Alınacak personellerin belirsiz süreli (2 ay deneme süreli) 4857 sayılı iş kanununa göre istihdam edileceği belirtilirken, aranan şartlarda başvuru yapabilecek kişilerin en az 4 yıllık fakülte mezunu olması gerektiği ifade ediliyor. Ayrıca ‘KPSS’den en az 60 puan almak’ şartı da bulunuyor.

Genç’teki alımlarla ilgili ilan metni, gazetemiz Genç Ekspress tarafından okurlarına duyurulacaktır.