belediye baskan adayı ramazan güner Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google

belediye baskan adayı ramazan güner
DOLAR 31,6249 % 0.15
EURO 34,3630 % 0.11
GRAM ALTIN 2.158,81 % 0,46
ÇEYREK A. 3.529,65 % 0,46
BITCOIN 2.137.462 3.358
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

“GÖREVİ TERTEMİZ BİR SİCİLLE DEVREDİYORUM”

AK Parti’ye destek vermek için Bingöl’e gelen Milletvekili Prof. D r. Eşref Taş SKM önünde toplanan halka Bingöl’e yapılan yatırımlar ve çözüm süreci hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Taş “Görevi tertemiz bir sicille yeni kardeşlerime devrediyorum” dedi.

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2015 - 11:29

“GÖREVİ TERTEMİZ BİR SİCİLLE DEVREDİYORUM”

Prof. Dr. Taş’ın Seçim Koordinasyon Merkezi önünde halka hitaben yaptığı konuşmasının satır başları şöyle:

 

“Görevi tertemiz bir sicille yeni kardeşlerime devrediyorum”

“Sizlere 4 yıl boyunca milletvekiliniz olarak hizmet etmeyi nasip eden Rabbime hamd olsun. Sizlere Allah rızası için hizmet ederken, bir kez bile başınızı önünüze eğdirmediğim için Rabbime hamd olsun. Görevi tertemiz bir sicille yeni kardeşlerime devretmeyi nasip eden Rabbime hamd olsun…”
 

Bingöl’e 13 yılda 7,4 milyarlık yatırım yapıldı

Ak Parti ile Bingöl etle-tırnak gibidirler, ayrılamazlar. Ak Parti ile birlikte Bingöl’de her alanda ilerleme oldu Bingöl kamu yatırımları bakımından 81 il arasında 18. sıradadır. Ak Parti İktidarında geçen 13 yılda Bingöl’e toplam 7,4 milyar TL’lik yatırım yapıldı. Halen 400’ün üzerinde projenin yapımı devam etmektedir ve bunların toplam maliyeti 4 milyar TL’nin üzerindedir. Bu projelerin adlarını saymaya kalksak sayfalar tutar.

Kişi başına hizmet ve yatırım olarak hesapladığımızda AK Parti iktidarında Bingöl için pozitif ayırımcılık yapıldığını çok net olarak görürüz. Bingöl’ün önü açılmış, her günü bir öncekinden daha güzel olacaktır. Bazı hizmet ve yatırımları size tekrar hatırlattığımda ne denli haklı olduğumu göreceksiniz:

DSİ eliyle Bingöl’de yürütülen proje sayısı 53’tür.Bunların 50’si tarım sektöründe ve yeni göletlerin yapımı ile ilgili, 2’si enerji sektörü, 1’inin de hizmet sektöründedir. Bu projelerin toplam tutarının 2 milyar 138 milyon 427 bin TL’dir.

Bu projeler içinde Genç’in 17 köyünü içine alan Vahkin-Çanakçı mikro-havza projesine özel bir önem veriyoruz.

Bir eğitimci olarak yakından takip ettiğim alanındaki çalışmalar ve ilerlemeleri iftiharla sizlere söylüyorum. 2002’de ilk ve orta öğretimde sınıf başına düşen öğrenci sayısı 40’ın üzerindeydi, bugün ilköğretimde 22, ortaöğretimde 29’dur. Sadece son iki yılda yeni okul, derslik yapımı ve iyileştirme için 136 milyon TL harcandı.

Bingöl’e Üniversite kurmak hayal bile edilemezdi. Bugün 6 Fakülte, 3 Yüksekokul, 5 Meslek Yüksekokulu ve 4 Enstitü’de toplam 11 binin üzerinde öğrenci eğitim görmektedir. Bingöl’ün bilim ve kültür güneşi üniversitemiz nüfus olarak Genç, Solhan ve Karlıova’dan sonra 4. Büyük ilçemiz durumundadır.

Öğrencilerin yurt sorununu çözmek için Bingöl’de 1750 kişilik bir yurt ile Meslek Yüksek okulu açılacak Genç’te de 300 kişilik bir yurt için kolları sıvadık.

AK Parti iktidarına kadar sadece 5 kilometre bölünmüş yolumuz vardı, bugün 170 kilometreyi aştı. Hiçbir mevsimde ulaşamadığımız köyümüz kalmadı. Karayolları eliyle halen Bingöl’de halen 17 proje yürütülmekte ve bu projelerin toplam tutarının 612 milyon 330 bin TL’dir.

Muş yolunu havaalanı ve Diyarbakır yoluna bağlayacak olan yeni çevre yolunun da yapımına başlandı. Böylece hem Bingöl-Genç yolundaki yoğunluk azalacak, hem de transit geçen ağır tonajlı araçlar şehir içine girmeden yollarına devam edebilecekler.

Çapakçur Köprüsü Cumhurbaşkanımızın eseri

Sizin milletvekiliniz olarak Bingöl’e yapılan her hizmeti ve yatırımı yakından takip ediyorum. Bakınız Çapakçur köprüsü projesi jeolojik etüdlerdeki olumsuzluklar ileri sürülerek iptal edilmişti. Buraya köprü yapılamaz denilerek konu kapatılmıştı. Ak Parti’nin 1-2 Kasım 2013’te Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği istişare toplantısında o zamanki Başbakanımız, şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a gittim ve dedim ki “Asya ile Avrupa’yı deniz altından bile birleştiren projenin mimarı Bingöl’ün iki yakasını da birleştiremez mi” diye sordum. Sayın Cumhurbaşkanımız derhal emir verdi ve proje yeniden hayat buldu.

Tugayın kaldırılması Başbakanımızın emri

Artık Bingöl’ü dünyaya bağlayan bir havaalanımız var. Bugün ülkemizin en uzak köşesi 1,5 saat yakınlıkta. Sabiha Gökçen’e de seferlerin olması için temaslarımız devam etmektedir.

Kentimiz ne yazık ki kış aylarında hava kirliliği problemi yaşamaktadır. Hedefimiz en kısa sürede Doğalgazı bütün kente yaygınlaştırmaktır. İl merkezinde doğalgaz çalışmaları inşallah bu ay başlayacaktır.

AK Parti döneminde Bingöl Merkezde, Solhan ve Genç’te yapılan sanayi siteleri üretici bir Bingöl’ün habercisidir.

Bingöl Türkiye’de hiç ihracat yapılmayan illerimizden birisiydi, geçen yıl dış ticaret 9,1 milyon dolarlık ihracat yapıldı. Üretimimiz arttıkça bu rakam daha da büyüyecektir.

Genç-Sivan bölgesinde demir cevheri zenginleştirme çalışmaları devam etmektedir. İnşallah çalışmaların bitmesiyle birlikte pik demir üretimi başlayacaktır.

Maden cevherinin dünya ile rekabet edebilirliğini arttırmak için planlanan Suveren-Güzeltepe arası 17,2 Kilometrelik demiryolu yapım proğramına alındı.

Murat Nehri taşkın koruma projesine başlandı. Eski Dikköy istasyonundan başlayarak, Murat nehri üzerindeki Genç’e giriş köprüsünü 1,5 kilometre geçecek olan proje nehrin iki yakasında çift taraflı olarak 21 kilometrelik (Toplamda 42 Kilometre) bir mesafeyi kapsayacak. Yüksekliği 3,5 metreyi bulacak taş tahkimatı ve sedde şeklindeki koruma duvarları yapılmasını öngören proje ile Çaytepe ve Genç havzasındaki tarım alanlarının korunması ve yerleşim yerlerinin taşkınlardan etkilenmemesi hedefleniyor. Proje ile yeni bir mesire dinlenme bandına da sahip olacağız.

Proje kapsamında Murat nehrine dökülen Lediz ve Kupar derelerinin kenarları da tahkim edilecek.

Genç yolu üzerinde bulunan ve artık kent içinde kalmış olan Tugay Komutanlığının kent dışında daha güvenli bir yere taşınması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bingöl’ün Genç ilçemizle birleşerek ileride büyük şehir  olmasının yolunu açacak bu projeyi Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na bizzat kendim anlattım ve Milli Savunma Bakanlığı’ndan onay aldık.

Unuttuklarımızın Zekatını Versek…

Ak Parti ile hizmetler anlatmakla bitmez, bizim saymayı unuttuklarımızın zekatını versek diğer partilerin topundan fazladır. Bizde bu hizmet aşkı, sizde de destek oldukça daha çok engelleri aşarız inşallah. Bizim ezelimiz de Bingöl ebedimiz de Bingöl.

Dağdakileri indirseniz…

Çözüm süreci Bingölümüzün kalkınması ve refahı için olmazsa olmaz bir şarttır. Çözüm süreci etnik temelli, bir al-ver süreci değildir. Çözüm süreci bireysel hak ve özgürlükler temelinde, kardeşlik hukuku içinde mahşere kadar sürecek bir barış projesidir. Hem silahlı mücadele dönemi bitmiştir diyeceksin, hem de silahları bırakmayacaksın, bu olmaz. Dağdakileri indirseniz o sinerji ile barajı geçersiniz. Silah değil, aklınızı kullanın. Akıl silahtan üstündür.

Önemli olan Bingöl

Hizmet yarışı bayrak yarışı gibidir. Önemli olan Bingöl’dür, önemli olan sizlersiniz. Ben Sayın Feyzi Berdibek’in, Sayın Enver Fehmioğlu’nun ve Sayın Şebnem Koçakelçi’nin bizleri çok güzel temsil edeceğine ve Bingöl’e yeni hizmetlerin getirilmesinde çok güzel çalışmalar yapacağına inanıyorum.

Allah sağlık verdikçe benim kalbim Bingöl için, sizler için atmaya devam edecek.

Hepinizi saygılarımla selamlıyor ve Allah’a emanet ediyorum"


YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.