Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5039 % -0.02
EURO 18,1433 % -0.12
GRAM ALTIN 988,22 % 0,03
ÇEYREK A. 1.615,74 % 0,03
BITCOIN 361.034 -0.109
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

HASTANE KAPASİTESİ ARTIRILDI!

50 Hasta kapasiteli Genç Devlet Hastanesi’nde, hastane yönetiminin yaptığı çalışmalar neticesinde 65 hasta kapasitesine çıkarıldı.

Son Güncelleme :

14 Ocak 2019 - 12:26

/ 77 views kez okundu.
HASTANE KAPASİTESİ ARTIRILDI!

HASTANE KAPASİTESİ ARTIRILDI!

Genç ilçesinde 35 Bin nüfusa hizmet veren ve geçtiğimiz yıl 122 Bin 682 hastanın muayene edilip,  5 Bin 996 hastanın yatışı yapıldığı Genç Devlet Hastanesi’nde hastane yönetiminin yaptığı çalışmalar neticesinde 65 hasta kapasitesine çıkarıldı. Her odasının 2 kişilik olarak lüks otel konforunda hizmet veren hastanede yapılan kapasite artırımı ilçe kamuoyu tarafından takdirle karşılandı.

 

Yapılan kapasite artırımına ilişkin yazılı açıklamada bulunan Genç Devlet Hastanesi yönetimi konu ile alakalı şu ifadelere yer verdi.

 

“Genç Devlet Hastanesi olarak yaklaşık 35.000 nüfusa hizmet vermekteyiz. İlçemiz köylerin coğrafi konumu nedeniyle doğu batı ekseninde bir uçtan diğer uca, batıda Yatansöğüt köyü, doğuda Sarmakaya köyü ile yaklaşık 120 km mesafededir. İlçe merkezine uzak köy sayısı, mezralarımızda hesaba katıldığında oldukça fazladır. Bu durum özellikle kış aylarında ilçe merkezine ulaşımı güçleştirmekte ve bu nedenle ilçe merkezine sağlık sorunu nedeniyle başvuran hastaların tedavilerinin ilçemiz hastanesinde yapılması, bir başka yere gönderilmemesi önem arz etmektedir.

 

İlçemiz şehir merkezine 20 km mesafededir ancak ilçeden şehir merkezine yönlendirilen hastanın merkez hastanelerinde yatış yapıldığı, iaşe ve konaklama ihtiyacı göz önünde bulundurulduğunda bu durum vatandaşlarımıza ekstra bir külfet olarak yansımaktadır. Ayrıca ilçemizden şehir merkezine akşam saatlerinde gidiş-dönüş için araç bulunmadığı için vatandaşlarımızın ulaşım nedeniyle güçlük çekmesine de neden olmaktadır. Bu nedenlerin tümü ele alındığında hastanemiz yatak sayısının arttırılması ihtiyacı hasıl olmuştur.

 

Hastanemizde son bir yılda 122.682 hasta muayene edilmiş olup 5.996 hastanın yatışı yapılmıştır. Aynı dönemlerde bir önceki yılda ise 118.443 hasta muayene edilmiş olup 3.707 hasta yatışı yapılmıştır. Son bir yılda önceki döneme göre yatan hasta sayısında 2.289 kişilik bir artış söz konusudur. Bu sebeple son bir yıldır bu konuda gerekli çalışmaları eksiksiz yerine getirerek Bakanlığımızdan hastanemiz yatak sayısının artırılması talebinde bulunduk.

 

Bu ihtiyaç sebebiyle uzun yıllardır 50 yataklı olan hastanemizi 65 yataklı olarak tescil etmiş bulunmaktayız. Hastanemiz bundan sonraki süreçte ilimizin en büyük ilçesi olarak 65 yataklı hastane statüsüne kavuşmuştur. Yine 2018 yılı sonunda diyaliz hasta kapasitemiz de 24’ten 28’e çıkarılmıştır. Bu gelişmelerde birlikte hastanemizde hem doktor hem de sağlık personeli sayısında da artış planlanmaktadır. Süreçte emeği geçen sağlık çalışanlarımıza ve il sağlık müdürlüğümüze destekleri için teşekkür ederiz.


casino siteleri