Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4191 % 0.52
EURO 17,8508 % -1.1
GRAM ALTIN 973,15 % -1,09
ÇEYREK A. 1.591,10 % -1,09
BITCOIN 351.296 -1.859
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

“İMAN, NAMAZLA KEMALE ERER”

Genç’te düzenlenen ‘Namazla Diriliş’ programına katılıp bir konuşma yapan Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader; namaz imanla başlandığını, iman ise namazla kemale erdiğini söyledi.

Son Güncelleme :

17 Ekim 2018 - 19:11

/ 107 views kez okundu.
“İMAN, NAMAZLA KEMALE ERER”

Genç Memur Sen ve Eğitim-Bir Sen teşkilatı tarafından ‘Namazla Diriliş’ adlı bir konferans düzenledi. Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansın açılışı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader’in konuşmacı olarak katıldığı konferansa Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, AK Parti Bingöl İl Başkanı M. Hanefi Güler, AK Parti Genç İlçe Başkanı Bilal Sağlar, Hüda Par Genç İlçe Başkanı İdris Ağırbaş, Ensar Vakfı Bingöl İl Başkanı Mensur Katıksız, Memur Sen Bingöl İl Başkanı Mücahit Çelik, Eğitim-Bir Sen Bingöl İl Başkanı Yunus Kava, ÖNDER İl Başkanı Sadullah Arpa, Eğitim-Bir Sen Genç ilçe Başkanı Muhammet Mustafa Demirağ, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Konferansın sunumu için sahneye çıkan Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, namazla ilgili salondakilere sunum eşliğinde bilgiler sundu. Namaz ile ilgili ayet ve hadisler eşliğinde sunumunu gerçekleştiren Kader, namazın nasıl kılınması gerektiği hususunda örnekler sundu.

Kader; “Namaz, insanı kötülüklerden alıkoyar, güçlendirir, sağlıklı kılar ve mutlu eder. Namaz, insanın sabırlı olmasını sağlar ve ruhunu Allah’a kulluk noktasında görevini yapmanın manevi huzuruyla ihya eder. Namaz imanla başlar, iman ise namazla kemale erer” dedi.

Kader,  namazın İslam dininin en önemli ibadeti olduğunu fakat Türkiye’de namaz kılan insan sayısının oldukça düşük oranlarda kaldığını söyledi.

“Çocuklarımızı seccade ile tanıştırmamız gerekiyor”

Namaz kılan insan sayısını arttırmada anne babalara ve topluma önemli görevler düştüğünü belirten Kader, “Namaz gönüllüleri olarak ülkemizi karış karış dolaşıyoruz. Çok dolaşmamız gerekiyor. Namaz dinin direği, cennetin anahtarı ama ülkemizde yaşayan Müslümanların çoğu 5 vakit namaz kılmıyor. Namaz kılan geriye kalan kısım ise namazı huşu içerisinde kılamıyor. Anne babalara bu anlamda büyük iş düşüyor. Çocuklarımızı seccade ile tanıştırmamız gerekiyor. Eğer çocuklarımıza namaz alışkanlığı kazandıramazsak bunun vebali büyük olur” diye konuştu.