Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5507 % 0.06
EURO 18,0337 % -0.11
GRAM ALTIN 988,20 % 0,07
ÇEYREK A. 1.615,71 % 0,07
BITCOIN 363.651 2.167
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 12°
Google News

İTFAİYE PERSONELLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

Bingöl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince, Genç İtfaiye Amirliği personeline “Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Eğitimi” verildi.

Son Güncelleme :

24 Şubat 2019 - 13:51

/ 84 views kez okundu.
İTFAİYE PERSONELLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

İTFAİYE PERSONELLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Bingöl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince Genç Belediyesi itfaiye garajında belediye itfaiye ekiplerine yönelik “Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Eğitimi” verildi. Verilen eğitimin ardından arama kurtarma aracı tanıtılıp, arama kurtarma olaylarında kullanılan malzemelerin tanıtımı uygulamalı olarak yapıldı.

 

 

Verilen eğitimlerin oldukça faydalı olduğunu belirten Genç İtfaiye Amiri Yüksel Barlas, bu tür eğitimlerin yaygınlaşması ve birlikte tatbikatların yapılarak özellikle de deprem gibi büyük afet konularında personellerin daha fazla bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine gayret sarf ettiklerini söyledi.

İl AFAD Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi Şube Müdürü M. Nuri Değişman ise eğitimin ardından şunları kaydetti. “ilerleyen haftalarda bir tatbikat yapmayı planlıyoruz ve yapılacak tatbikatımıza bir paydaş kurumumuz olan siz Genç Belediyesi İtfaiye Amirliği personellerini de davet edeceğiz. Yapılacak tatbikatta personellerimizin kaynaşması ve özellikle de bilgi, beceri ve tecrübelerimizi arttırarak olası afet ve acil durumlara müdahaleleri daha etkin bir şekilde gerçekleştireceğiz” dedi.

Afet ve acil durumlar ile ilgili karşılıklı soru alış verişi sonrası eğitim program sona erdi.

 


mcafee lisans satın al