Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5507 % 0.06
EURO 18,0337 % -0.11
GRAM ALTIN 988,20 % 0,07
ÇEYREK A. 1.615,71 % 0,07
BITCOIN 363.651 2.167
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 12°
Google News

KADINLAR FABRİKA İÇİN AYAKLANDI

Genç ilçesi Kültür Mahallesi’nde bulunan tuğla fabrikasının yaydığı gürültü ve kirlilikten şikayet eden kadın mahalle sakinleri, topladıkları imzaları Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi’ne sunduktan sonra fabrika önünde oturma eylemi yaptı.

Son Güncelleme :

21 Eylül 2018 - 17:55

/ 96 views kez okundu.
KADINLAR FABRİKA İÇİN AYAKLANDI

Genç ilçesi Kültür Mahallesi Deré Hém mevkiinde 70’li yıllarda kurulan ve o dönem etrafında yapılaşma olmadığı için herhangi bir sorun teşkil etmeyip yüzlerce Gençliye istihdam alanı oluşturan tuğla fabrikası, bugünlerde evler ile iç içe kalmasından dolayı sorun teşkil etmeye başladı.

 

Tuğla fabrikasının yol açtığı gürültü ve toz kirliği, mahalle üzerinde toz bulutu oluştururken, etrafa yayılan tozlar nedeniyle de vatandaşların sağlığı tehdit ediliyor. Yapılan tüm şikâyetlere rağmen yaşadıkları bu soruna çözüm bulunmamasına ise vatandaşlar ise tepki gösteriyor. 

 

Tüm tepkilere rağmen bugüne kadar her hangi bir gelişmenin yaşanmaması nedeniyle bu sefer kadın mahalle sakinleri, dikkat çeken eyleme imza attı. Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi’ne dilekçe vererek yetkililer ile görüşen kadın mahalleliler, daha sonra fabrika önünde oturma eylemi yaparak sorunlarını dile getirdi.

 

“Çözüm istiyoruz”

 

Fabrikanın ses ve hava kirliliğinin adeta yaşamlarını kabusa çevirdiğini dile getiren mahalle sakinlerinden Şule Dinler Doğan, “Kültür Mahallesi sakinleri olarak, ilçemiz Kültür Mahallesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren Tuğla Fabrikasından dolayı, evlerimizde huzursuz ve rahatsız oluyoruz. Toz, duman kirlilik, ses ve her türlü yaşantımızı engelleyecek konumda olan bu fabrikanın bu yerden kaldırılmasını ve uygun bir yere naklinin gerçekleştirmesini talep ediyoruz. Fabrika, yapıldığı zaman bu yerde mahalle yoktu. Fakat şuanda ise sağlığımızı etkileyecek konuma gelmiş ve mahalle içerisinde kalmıştır.” Dedi.