bsr recyclinghof berlin

Karasu: “El Arabasıyla Bile 6 Yılda Biterdi!” | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


Karasu: “El Arabasıyla Bile 6 Yılda Biterdi!” | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

27 Ekim 2021 - 05:02

Karasu: “El Arabasıyla Bile 6 Yılda Biterdi!”

Bingöl – Genç – Diyarbakır yolunun el arabalarıyla bile 6 yılda bitirilebileceğini ifade eden Karasu, “Bakan Yılmaz, yol için çılgın projedir demişti. Bingöl’ün bu projeyle çıldıracağını, tımarhaneye düşeceğini iddia etmişti. Bu yol bu kadar önemli bir yol ise neden hala bitirilemedi, neden bu yol bir sürü maddi hatayla doludur? Sayın Cevdet Yılmaz Elazığlılara iş yaptıramadı. Bakalım Diyarbakır bürokrasisine iş yaptırabilecek mi?” dedi.

Karasu: “El Arabasıyla Bile 6 Yılda Biterdi!”
Son Güncelleme :

09 Temmuz 2015 - 14:15

Bingöl Sosyal, Kültürel Ve Ekonomik Kalkınma Derneği (BİN-DER) Başkanı Doğan Karasu, yapımı devam eden Bingöl – Genç – Diyarbakır yolu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bingöl – Genç karayolunun trafik akışının yoğun olduğu bir güzergâh olduğunu belirten Karasu, “Bingöl-Genç-Diyarbakır Karayolunun yapımı yılan hikâyesine döndü. Bingöl-Genç arası 20 kilometredir ve trafik akışının çok yoğun olduğu bir güzergâhtır. 20 km'lik bir yolu 6 yılda bitiremeyen bir devlet yönetiminden ne beklenir?” dedi.

Bingöl – Genç yolunun el arabaları ile taşınacak hafriyatlarla 6 yılda bitirilebileceğini ifade eden Karasu, “Kaldı ki Bingöl-Genç arası düz bir ovadır, yapımı son derece kolay bir yoldur. Ciddi bir devlet ve onun kadroları 20 km'lik bir yolu el arabalarıyla taşıyacakları hafriyatla 6 yılda bitirir ve vatandaşın hizmetine sunar. Bu yolun yapımında planlamadan tutun işin yapımına kadar bir sürü gayr-ı ciddi işlem vardır” şeklinde konuştu.

“kavşak yapmayı düşünemeyen beyin kimin beynidir?”

Elazığ Karayolları Bölge Müdürlüğü’nü eleştiren Karasu, “Elazığ Karayolları Bölge Müdürlüğü Bingöl Havaalanı yol ayrımına bir kavşak yapmayı düşünemeyecek kadar verimsiz, vizyondan uzak bir örgüttür. O yol ayrımını gören bir yabancıya buraya neden bir kavşak yapılmamış? Sorusunu sorun size üç tane seçenek sıralar. Birincisi, 'bu plan ve projeyi yapanların yol ile, planlama ile hiç bir alakası yoktur' der. İkincisi, 'bu plan ve projeyi yapanlar art niyetlidir' der. Üçüncüsü, 'bu ilde siyasetçi, bürokrat, planlamacı, vizyon sahibi yönetici yok. İşin özeti bu ilde devlet yok, pazuları hormonlu bir devlet vardır' der. Havaalanını düşünen bir beyin insan beyni ise sürekli bir şekilde kazaların olduğu bir yol ayrımına kavşak yapmayı düşünemeyen beyin kimin beynidir?”

“Bakan Yılmaz, Bingöl’ün Tımarhaneye Düşeceğini İddia Etmişti!”

Karasu, açıklamasında Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın yol için “Çılgın Projedir” dediğini ifade eden Karasu, “Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz Bingöl-Diyarbakır Duble Yolu için çılgın projedir demişti. Bingöl'ün bu projeyle çıldıracağını, tımarhaneye düşeceğini iddia etmişti. Bu yol bu kadar önemli bir yol ise neden hala bitirilemedi, neden bu yol bir sürü maddi hatayla doludur? Sayın Cevdet Yılmaz Elazığlılara iş yaptıramadı. Bakalım Diyarbakır bürokrasisine iş yaptırabilecek mi?” diye konuştu.

“Bu Yolu Yapmaktan Bu Kadar Acizler Mi?”

Diyarbakır ve Elazığ Karayolları Bölge Müdürlükleri bu yolu planlamaktan ve yapmaktan bu kadar acizler mi? Tapantepe – Tarlabaşı yokuşu hangi standartlara göre yapılmıştır? Bütün Türkiye'yi gezin böyle bir hilkat garibesi yolu bulabilecek misiniz? Buraya tünel yapılsaydı bu sıkıntıları konuşmuş olmayacaktık. Elazığ Bölge Müdürü Bingöl’deki bir toplantıda 'oraya tünel yapmamız gerekiyordu, planlamada yanlış yaptık' demişti. Bunu söyleyerek Bingöl'ü hangi gözle gördüklerini itiraf etmişti, Bingöl'ün sahipsizliğine vurgu yapmıştı. Diyarbakır Karayolları Bölge Müdürlüğü uygun gördüğü yerlere viyadük yapıyor. Elazığ Karayolları Bölge Müdürlüğü neden bir tane viyadük yapmış değil? Viyadük ucuzdur, pratiktir, yapımı az zaman alır, doğayı tahrip etmez ve en önemlisi de rantı azdır ondandır galiba. Bingöl-Diyarbakır yolu Bingöllüler için önemli bir yoldur. Bir çok nedenden dolayı yoğun olarak kullanılan bir yoldur. 150 km'lik bir yolu 2.5 saatte gidiyoruz. Oysa bu yol yapılsa 1.5 saatte gidebileceğiz. Diyarbakır’a her gidiş gelişte 2 saat zaman kaybı yaşıyoruz. Bu yol düzgün bir şekilde yapılmış olsaydı ve bitirilmiş olsa her gidiş-gelişimizde 2 saat az yolculuk yapmış olacaktık” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV