Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5817 % -0.25
EURO 18,3732 % 0
GRAM ALTIN 1.024,23 % -0,11
ÇEYREK A. 1.674,61 % -0,11
BITCOIN 378.680 0.973
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 28°
Google News

Prof. Dr. Taşkesen: Yarın söyleyecek sözünüzün olması için bugünü iyi bilmelisiniz

Bingöl Üniversitesi Genel Sekreteri ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, Genç Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilerin sorunlarını dinleyip onlara tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Taşkesen, “Yarınlarınızı güzel inşa etmelisiniz. Yarın söyleyecek sözünüzün olması için de bugünü iyi bilmelisiniz” dedi.

Son Güncelleme :

21 Aralık 2018 - 13:47

/ 47 views kez okundu.
Prof. Dr. Taşkesen: Yarın söyleyecek sözünüzün olması için bugünü iyi bilmelisiniz

Prof. Dr. Taşkesen: Yarın söyleyecek sözünüzün olması için bugünü iyi bilmelisiniz

Genç Meslek Yüksekokulu’nda “Üniversitede Gençlik Sorunları” başlıklı bir söyleşi programı düzelendi. Genç Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen programa konuşmacı olarak Prof. Dr. Abdullah Taşkesen katıldı.

Genç Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rıdvan Polat, yüksekokuldan akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı program, söyleşi havasında geçti. Öğrencilerin sorunlarını dinleyen ve onlara tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Taşkesen, “Meslek Yüksekokulları tam işlevsel hale gelirse, fakültelerden daha etkili ve verimli olabilirler. Başarılı olmanız sizin elinizde. Kendinizi geliştirmenize ve yenilemenize bağlı. Ne kadar kendinizi bilgi ile donatırsanız, o kadar müreffeh bir hayat yaşarsınız. Bu gün çok popüler olan bilgi yarın çok değersiz olabilir. Yenilikçi olun ve sürekli kendinizi yenileyin ki geleceğe sağlıklı bir şekilde ilerleyebilesiniz. Ayrıca, bugünü çok iyi anlamaya çalışın ki yarın ne olabileceğini anlayabilesiniz” dedi.

Öğrencilere, “Sıradan düşünmeyin, sıradan olmayın” diye uyarıda bulunan Prof. Dr. Taşkesen, bir soru üzerine “Dikkat edildiğinde bilim insanlarının çoğunun da aykırı ve sıradışıinsanlar olduğu görülecektir. Siz de farklı ve özel olmaya çalışın. Farklı diller öğrenin. 2040’ları, 2050’leri merak edin. Çocuklarımız gelecekte nasıl bir toplumda yaşayacak. Bunları merak edelim ki yarın başarılı olabilelim. Bir sonraki gün gireceğiniz dersinize önceden hazırlanın. Sorularınız olsun sürekli. Hocalarınızı sıkıştırın. Sorularınızla onları da kendilerini güncellemeye itin. Sorularınızla zorlayın hocalarınızı. Bunu yapın ki biz de derse hazır gelmek durumunda kalalım” diye konuştu.

casino siteleri