Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

SON TEKNOLOJİ MR CİHAZI FAALİYETE GEÇTİ

Son Güncelleme :

19 Ocak 2023 - 12:42

SON TEKNOLOJİ MR CİHAZI FAALİYETE GEÇTİ

Sağlık Bakanlığı Hibe Programı kapsamında Bingöl Devlet Hastanesi’ne kazandırılan yüksek teknoloji ile donatılmış MR Cihazı faaliyete geçti.

Başhekim Uzm. Dr. Ramazan Gengörü ve İdari ve Mali İşler Müdürü Zülküf Bağbars yeni açılan MR birimine ziyarette bulunarak, yeni cihazı yerinde izleyip, çekimlerini inceledi.

Böylesi önemli bir hizmetin memlekete ve hastaneye hayırlı olmasını dileyen Başhekim Uzm. Dr. Ramazan Gengörü, “Sağlık Bakanlığımızın hibe programı kapsamında hastanemize kazandırılmış olan bu MR Cihazı, alanında en yüksek teknolojiye sahip cihazlardan biri olmakla birlikte son derece modern ve kullanılışlı bir yapıya sahip. Cihazı kullanacak personelimiz tüm gerekli eğitimlerini tamamladı ve cihazımız artık vatandaşlarımıza hizmet veriyor. İlimize ve hastanemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yeni Cihazın Özellikleri

Yeni nesil geniş hasta tüneli açıklığına sahip 1.5 Tesla sisteminin olduğu, yapay zekâ programıyla desteklenen MAGNETOM Altea ile çekimlerin süresi kısalıyor, hızlı ve etkin teşhis konulabiliyor.  Ambiance (ses ve görüntü) sistemi olması sayesinde özellikle çocuk hastalarımız için maksimum hasta konforu sağlıyor, MR çekimleri maksimum memnuniyet ile tamamlanabiliyor.

Klostrofobisi ve aşırı kilosu olan hastalarda konforlu MR çekimi

MAGNETOM Altea, Siemens’in Biomatrix ve çekim teknolojisi sayesinde MR ile ilgili tüm bilinenleri temelden değiştiriyor. Tam güven veren birinci sınıf 1.5 Tesla Geniş Hasta Tünelli üstün MR tarayıcısı ile hasta memnuniyeti en üst düzeyde sağlanabiliyor. MAGNETOM Altea, kas-iskelet sistemi, nörolojik, kardiyak ve onkolojik görüntülemede son teknoloji ürünü imkânlar sağlıyor.

Ambiance Sistemi Sayesinde Çocuklar Artık MR’dan Korkmuyor

Hastanın uzandığı tünelin 70 cm’lik genişliğe sahip olması, baş-boyun bölümünün açılabilmesi; kapalı alan (klostrofobi) korkusu, aşırı kilo problemi ya da sırt üstü yatma problemi olan hastaların sorun yaşamadan MR çekimi yapabilmesine yardımcı oluyor. Ambiance (ses ve görüntü) sistemi ise çocuk hastalar açısından önemli bir avantaj sağlıyor. Ses ve görüntü sistemi sayesinde çocuk hastalarımızın dikkatini bir yöne toplayabiliyor, böylece çekimler keyifli ve eğlenceli bir hale dönüşebiliyor.

Hızlı Çekim, Güvenli ve Etkili Teşhis

Hasta konforunu artıran MAGNETOM Altea’nın, Biomatrix ve çekim teknolojisinin sağladığı faydaların bazıları şöyle:

Hastayı tanır

MR çekimini hastanın fizyolojik işaretlerine göre adapte eder

Hastanın vücut yağ, kas, su oranlarına göre en iyi çekim parametrelerini otomatik oluşturur

Kişiye özel MR çekimi yapar

Yeni nesil MR çekim hızlandırma yöntemi olan Turbo Suite teknolojisi ile standart MR’lara göre yüzde 50’ye varan oranlarda çekim süresini kısaltır

GoBrain teknolojisi ile normalde 10 dakika süren beyin MR tetkiki 5 dakika

GoBrain+ teknolojisi ile normalde 20 dakika süren kontrastlı beyin MR tetkiki 11 dakika

GoKnee teknolojisi ile normalde 20 dakika süren 3-boyutlu diz çekimi9 dakika

Caipirinha VIBE teknolojisi ile batın (abdominal) normalde 25 saniyelik nefes tutma süresi 12 saniyeye iner.

Baştan pelvis altına kadar tüm vücut MR muayeneleri güvenilir ve yüksek görüntü kalitesinde sadece 25 dakika içinde gerçekleştirilir.

Daha Yüksek Çözünürlük Farkı

MAGNETOM Altea, standart MR tarayıcılarına göre yüksek kanal sayısı yardımıyla dört kata kadar daha fazla sinyal toplama özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile hastalar, tüm vücut bölgelerinin çekimlerinde detaylı ve en yüksek görüntü kalitesine kavuşur.

Dünyadaki en yüksek kanal sayısına sahip meme koili ile 15 dakikada yüksek görüntü kalitesine sahip meme çekimi yapılır.

Yüksek sinyal gücü sayesinde küçük lezyonlar saptanır.

Tarama Alanında Yüksek Performans

Siemens’in en modern cihazı olan MAGNETOM Altea, manyetik rezonans tomografisi ile standart cihazlara kıyasla tıbbın birçok branşında, her türlü taramada yüksek performans sağlar:

Ortopedi: Omuz, dirsek, el, kalça, diz, el-ayak bileği, ayak, servikal omurga, torasik omurga, lomber omurga

Nöroloji: Baş, beyin damarları, boyun damarları

Kulak Burun Boğaz: Paranazal sinüsler, orta/iç kulak, boğaz muayeneleri, lenf düğümleri

Onkoloji: Akciğerler, karın muayeneleri, göğüs/karın/bacaklarda damar görüntüleri, lenf düğümleri

Jinekoloji: Pelvis/kadın genital organları, meme, lenf bezleri

Üroloji: Böbrekler, mesane, kasık, erkek genital organları, lenf bezleri

Abdominal incelemeler: Difüzyon, dinamik ve yüksek rezolüsyonlu karaciğer, karaciğer yağ ve demir yükü ölçümü, pankreas, multiparametrik prostat, pelvis incelemeleri, MR kolanjiografi, MR ürografi

Anjiografik incelemeler: Kontrastlı ve kontrastsız kranial MR venografi, arteriografi, karotisvertebral arterler, pulmoner arterler ve aortogram, abdominal aorta ve selektif olarak aorta dallarına ait renal, çölyak, mezenterik arterlerin değerlendirilmesi, periferal arterler ve brakial arter incelemeleri

Spinal incelemeler: Kontrastlı ve kontrastsız servikal, torakal, lomber ve sakral

Kranial incelemeler: Kontrastlı ve kontrastsız beyin, hipofiz, orbita, temporal kemik

Kardiyak incelemeler: Fonksiyonel, morfolojik, perfüzyon, T1 T2 haritalama

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Açık halı saha yapımı Açık halı saha yapımı ne kadar sürer ? Açık halı saha yapımında kullanılan çelik konstrüksiyon Açık halı saha tavan yan filesi Açık halı saha yapımı 2021 202  Açık halı saha maliyeti 2020 ve 2021 2022 Açık Halı saha yaptığımız şehirler ve ilçeleri: Açık halı saha yapımı firması, açık halı saha yapımı firmaları
< |