Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5039 % -0.02
EURO 18,1433 % -0.12
GRAM ALTIN 988,22 % 0,03
ÇEYREK A. 1.615,74 % 0,03
BITCOIN 361.034 -0.109
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur”

Genç ilçesinde aday tanıtım toplantısında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Genç Belediye Başkan Adayı Mehmet Tartar, “Hizmete talibiz. Yıkıcılığa değil yapmaya talibiz. Düşmanlığa değil kardeşliğe talibiz. Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” dedi.

Son Güncelleme :

11 Şubat 2019 - 19:36

/ 141 views kez okundu.
Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur”

Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur”

MHP’li Başkan Adayı Tartar’a coşkulu karşılama

Milliyetçi Hareket Partisi’nden Genç Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Tartar, bugün havayolu ile Bingöl’e geldi. Coşkulu kalabalık eşliğinde karşılanan Tartar, ilçe merkezinde yapılan konvoyun ardından Kültür Merkezi’nde vatandaşlara hitap etti. Burada bir konuşma yapan Tartar: “Hizmete talibiz. Yıkıcılığa değil yapmaya talibiz. Düşmanlığa değil kardeşliğe talibiz.  Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” dedi.

Programda ilk sözü alan Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayı M. Ziya Buyankara, MHP’nin Genç Adayı Mehmet Tartar ile en zorlu şartlara birlikte çalıştıklarını ifade edip: “Mehmet Tartar kardeşimin İnançlı imanlı, şuurlu nesillerin yetiştirmesine şahidim.  Bu yüzden geçmişten kendisine güvendiğim gibi yarın da güveniyorum ve aramızda bulunuyor ve kendisine hoş geldin diyorum. Biz kendisine güveniyoruz sizinde güvenmenizi istiyor ve inanıyoruz” dedi.

Başkan adayı Mehmet Tartar şunları söyledi:

“Hizmet etmek için buradayım”

Öncelikle hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum şunu belirteyim ki ben, bu kürsüde ikinci defa konuşuyorum. İlkin hepinizin bildiği gibi AK Parti’den aday adayı iken konuşmuştum. Ben buraya geldiğim zaman siyasi mülahazalardan öte, ideolojik saplantılardan uzak, parti ayrımı ayırmaksızın, her hangi bir fikre ve düşünceye sahip olacaktır diye insanların düşüncelerine ters düşmeyeyim. Benim insanım, bu halkın insanı, benim için çok değerlidir düşüncesi ile aday adayı olmuştum. Yıllardır uzak kaldığım ilçeme hizmet etmek isterdim.  Ben burada 1979-1983 yılları arasında bir neslin yetişmesi için bir gayret sarf etmiştim. Allah’ıma şükürler olsun ki o ektiğim tohumlar filiz verdi, ağaç oldu ve meyve verdi. O meyveleri gördüğüm zamanda mutlu oldum.”

 

“O zaman başlatmış olduğum hizmetlerden diyeceksiniz ki peki niye gittiniz. Değerli kardeşlerim ben o hizmetleri yaparken 12 Eylül hareketini yaşadık. 1482 sayılı sıkıyönetim kanunu gereğince sadece ve sadece görülen lüzum üzerine ben görevimden uzaklaştırıldım. Çok sevdiğim uğruna yıllarımı verdiğim ve bütün okullarımı birincilikle bitirdiğim halde öğretmenliği seçmenin tek bir nedeni vardı o da aklı ilmi müspetlerle dolu, vicdanı ve kalbi dini ilimlerle aydınlanmış bir nesli yetiştirmekti. Evet, gayem buydu ve böylece haksız bir şekilde öğretmenliğimden uzaklaştım. 4 yıl ayrı kaldım. 4 yıl sonra yine göreve döndüm ama dediler ki senin artık Bingöl’e dönmen mümkün değildir diye beni başka bir ile gönderdiler. Ben ondan dolayı uzak kaldım”

 

“Genç ilçesinde kaç tane fabrika var. Benim bildiğim bir tuğla fabrikası var. O tuğla fabrikasının kuruluşunu kim yaptı biliyor musunuz. O fabrikayı 1984-85 yıllarında merhum milletvekili, rahmet ve minnetle anacağımız, memleketimiz için gecesini gündüzüne katan büyüğümüz H. Hakkı Artukaslan beyin bana direktifleri ile ‘Mehmet gel bu tuğla fabrikasını ayağa kaldıralım’ şeklinde talebi doğrultusunda ve onun daveti üzerine bende İstanbul’dan kalkıp buraya geldim. Gelip buradaki Tuğla Fabrikasını kurduk. Deneme üretimini yaptık. Deneme üretiminden sonra karlı bir kazanç olduğunu gördüklerinde kiraya verilmeye başlandı. Bende bundan sonra öğretmenlik mesleğime geri döndüm. O günden bu güne halen tek bir yatırım vardır o da Tuğla Fabrikasıdır. Ama geldiğimiz süreçte oda artık ilçenin içersine girdi. Gerçi Allah izin verirse 31 Mart’ta başkan seçilirsek, fabrikayı ilçenin kenarına çıkartarak güzel bir yer tesis ederek üretimine daha iyi bir şekilde devam etmesini sağlayacağız.


Tüm bunları şunun için söylüyorum. Öncelikle Rabbime şükür ediyorum. Beni sizlerle buluşturduğu için, önünüzde bu konuşmayı yapmayı nasip ettiği için hamd ediyorum. Sizlerin günlünde azda olsa yer edinmişsem ne mutlu bana. Bundan sonra buradayız, sizler ile birlikte olacağız. Peyder pey projelerimizi sizlere anlatmaya ve sizlerin derdini dinlemeye devam edeceğiz. Rabbim çıktımız bu kutlu yolda bizleri mahcup etmesin. Sizleri en kalbi duygularım ile selamlıyorum”
casino siteleri