TASALI GÜVEN TAZELEDİ « GencinSesi Gazetesi – Bingöl Genç Haberleri – Genç Haber

25 Ekim 2020 - 22:03

TASALI GÜVEN TAZELEDİ

HÜDA PAR Bingöl il Başkanı Hamdullah Tasalı, yapılan 2’inci olağan kongrede yeniden il başkanı seçildi.

TASALI GÜVEN TAZELEDİ
Son Güncelleme :

06 Mart 2018 - 14:24

58 views

HÜDA PAR Bingöl 2’inci Olağan Kongresi Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu’nun katılımıyla Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

 

Kongrede konuşan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “dürüst siyaset ve gerçek adalet" şiarıyla yola çıktıklarını, parti programlarını yazarken de birinci önceliklerinin adaleti yeniden tesis etmek olduğunu söyledi.

 

28 Şubat sürecinde dindar kesimin baskılara maruz kaldığını, işinden ve özgürlüklerinden edilerek cezaevlerine konulduğunu belirten Yapıcıoğlu, o zaman görevde olan hakim ve savcıların FETÖ soruşturmaları kapsamında mesleklerinden ihraç edildiğini hatırlattı.

 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun meslekten ihraç gerekçesinde, "Bu kişiler dosyalarla ilgili karar verirken adaletin gereğinin ne olduğuna hiç bakmadılar. Kendi örgütsel çıkarları, kendi örgüt menfaatleri ve kendi liderlerinin talimatları doğrultusunda kararlar verdiler." ifadesinin yer aldığını aktaran Yapıcıoğlu, şöyle konuştu:

 

"28 Şubat sürecinde hukuk katliamları yaşandı. Ülkenin yüksek dereceli hakimleri, memleketin yüksek rütbeli subaylarının Genelkurmay karargahında apoletlilerden brifing aldılar. İrticayla mücadele adı altında memleketin çimentosu, özü ve milletin bizatihi olan dindar halka savaş ilan ettiler. Seyyar satıcıdan bakkala kadar herkesi yeşil sermaye diye fişlediler. Tesettürlü olduğu için bacılarımızın eğitim, pek çok arkadaşımızın memuriyet hakkını elinden aldılar. Pek çok dindar insanı adeta doğradılar ve onlardan bir kısmı hala içerideler."

 

50 bine yakın kişinin FETÖ'den dolayı tutuklu, 28 Şubat postmodern darbesinin kudretli generallerinden ise 100'den fazlasının Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığını söyleyen Yapıcıoğlu, "Bu memlekette bir yandan FETÖ yargısı, diğer yandan 28 Şubat'ın brifingli yargısı zulüm yaptı. Onların zulmettiği, zulmen içeri attıkları, özgürlüklerini çaldıkları insanlar hala cezaevinde. Bu zulümdür. Zulme seyirci kalkmak, rıza göstermek zulümdür." ifadesini kullandı.

 

Yapıcıoğlu, Türkiye'de uyuşturucu kullanımının her geçen gün yaygınlaştığını, son açıklanan TÜİK verilerine göre her yüz kişiden 2,7'sinin uyuşturucu kullandığını söyledi.

 

Sadece polisiye yöntemlerle uyuşturucu kullanımının önlenemeyeceğini aktaran Yapıcıoğlu, haberlerde, operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucu miktarının piyasa değerine yer verilmesinin yanlış olduğunu sözlerine ekledi.

 

"Aile kurumu çatırdıyor"

 

Memleketin gündemindeki yakıcı konulardan bir tanesinin de aile kurumunun çatırdıyor olması olduğunu vurgulayan Yapıcoğlu, aile kurumu çökerse, bir milletin ayakta kalamayacağını belirtti.

 

Yapıcıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: "TÜİK istatistikleri açıklandı. Boşanma oranı hızla yükseliyor. Evlilik sayısı düşüyor ve boşanmaların önemli bir kısmı, yüzde 38'lik kısmı evliliğin ilk beş yılında gerçekleşiyor. Bizim milletçe oturup bu işe kafayı yormamız, nereye doğru gidiyoruz diye kendi kendimize sormamız gerekiyor. Ne oluyoruz? Şunu hatırdan çıkarmamak lazım. Özellikle memleketi idare edenlerin şunu çok net bir şekilde anlaması lazım ki, aile toplumun çekirdeğidir, temelidir, onun temel taşıdır. Eğer bir binanın tuğlaları çürürse, patır patır dökülürse o bina ayakta kalamaz. Eğer aile kurumu çökerse, bir millet ayakta kalamaz. Aile kurumunuz çatırdıyor. Niçin? Memlekette çok af buyurun her türlü fuhşiyatın önü ardına kadar açık. Toplumu ifsat etmeye çalışanlar teşvik bile görüyor."

 

"Memlekette hayvancılık bitti"

 

Bingöl'ün hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı illerden biri olduğunu ancak memlekette hayvancılığın bittini dile getiren Yapıcoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Meralar bitti. Çiftçi hayvanını fenni yem ile beslemek zorunda kalınca yani yemi para ile alınca, et fiyatlar yükseldi. Çare? Çare eti ithal edelim. Ne olacak et ithal edince? Et fiyatları düşecekmiş. 2 market zinciriyle anlaştılar, ‘siz ucuz et satacaksınız biz size et getireceğiz’ peki o ete kaç kişi ulaşabiliyor? Kasaplarda fiyat düştü mü? Şimdi siz öyle bir fiyata o marketlerde verseniz o eti satmaları için, üreticinin mal ettiği fiyatının altında et satarsanız, çiftçi ne yapsın? Elindeki hayvanı zararına da olsa kesecek. Daha fazla besleyip daha fazla yem verdikten sonra satmaktansa. Ve bir müddet sonra bu memlekette çok daha pahalı bir et olarak dönecek. Neden? Çünkü hayvan sayısı azalacak. Şimdi hükümete soruyorlar ‘neden böyle, ne yapalım?’ Can güvenliği olmadığı için millet yaylalara çıkamıyor. Memlekette işsizlik var ne yapalım? Memleketin Doğu bölgelerinde huzur olmadığı için sermaye ürkek, müteşebbisler cesaret edemiyor, oraya gidip yatırım yapamıyor o yüzden işsizlik var. İyi de benim güzel kardeşlerim memlekette huzur ve güvenliği tesis etmek sizin göreviniz değil mi? Vatandaşın can ve mal emniyetini sağlamak sizin vazifeniz değil mi? Siz bir vazifenizi yapamadınız diye diğer vazifeyi yapamadığınız da o ilk kabahatinizi diğerine mazeret mi yapıyorsunuz?"

 

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçim sonucunda Hamdullah Tasalı, yeniden başkanlığa seçildi.
YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.