Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


TAŞERON İŞÇİLERE KADRO GELİYOR | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

8 Aralık 2021 - 02:37

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO GELİYOR

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi konusunda yürütülen çalışmaların bu yıl tamamlanarak uygulamaya konulacağını söyledi.

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO GELİYOR
Son Güncelleme :

23 Ekim 2015 - 11:08

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, dört gözle kadro almayı bekleyen taşeron işçilere müjdeyi verdi. Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, taşeron işçilere kadro ile ilgili, "Şimdi bu düzenlemenin ikincil düzenlemelerini Maliye Bakanlığımız, Çalışma Bakanlığımız ile iş birliği içerisinde yapıyor. İnşallah bunlar kısa bir süre içerisinde, bu yıl içerisinde tamamlanacak ve uygulamaya da başlamış olacağız" dedi.

SEÇİMLER EN ÖNEMLİ SÜREÇ

Yılmaz, “Şimdi seçimler demokrasinin aslında en önemli süreçleri. Bu süreçlerde siyasi partiler, adaylar halkla çok daha yoğun bir şekilde bir temas kurma imkânına sahip oluyorlar. Aslında bu çok güzel bir şey normal zamanlarda olduğundan çok daha fazla sokakta, vatandaşla, değişik kesimlerle görüşme imkânına sahip oluyorsunuz, kendinizi halka anlatma, halkı dinleme imkânına sahip oluyorsunuz, Bingöl’de de biz bunu yaşıyoruz. İşte köylerinden ilçelerine, mahallerine, sivil toplum kuruluşlarından muhtarlarına çok değişik kesimlerle görüşmelerimiz oluyor ve inanın çok güzel bir şey bu hiç daha önce karşılaşmadığınız meselelerle, konularla karşılaşıyorsunuz. Halkın taleplerini, beklentilerini birebir öğrenme imkânına kavuşuyorsunuz bu her zaman tabii önemli ama özellikle seçim zamanları tam zamanınızı, tam gününüzü buna ayırdığınız için çok daha verimli oluyor demokrasinin güzel tarafı da bu. Bir taraftan halka hesap veriyorsunuz geçmişte yaptıklarınızın politikaların hesabını veriyorsunuz, kendinizi anlatıyorsunuz, diğer taraftan da halkın taleplerini, beklentilerini alıp yine kendi politikalarınızı şekillendirme, geleceğe dönük çalışmalarınızı şekillendirme konusunda bir sağlam zemine kavuşmuş oluyorsunuz. AK Parti’nin de başından beri zaten anlayışı hep bu olmuştur, bizim siyasetimizi halkın talepleri ve beklentileri şekillendirir, başka odaklar değil, başka gündemler değil halkın gündemi neyse, bizim gündemimizde odur. Şimdi az önce ifade etmeye çalıştım, Türkiye kritik bir aşamaya gelmiş durumda. Son 13 yılda biz ekonomik olarak bakarsanız alt orta gelir grubundan, üst orta gelir grubuna geçtik, şimdi bir hamle daha yaparak yüksek gelir grubuna geçme durumundayız Türkiye artık o kritik aşamaya gelmiş durumda”  ifadelerini kullandı.

‘MUTLAK YOKSULLUĞU ORTADAN KALDIRMAYA ÇOK YAKINIZ’

Türkiye’nin geleceğe farklı adımlarla ilerlediğini belirten Yılmaz, “Diğer taraftan, mutlak yoksulluğu ortadan kaldıracak noktaya çok yakın bir vaziyetteyiz, yani Türkiye artık insani gelişmişlikte çok daha üst noktalara çıkma konumunda. Teknolojik olarak bakarsanız, orta teknolojiden yüksek teknolojiye geçiş aşamasındayız. Siyasi olarak bakarsanız, demokrasimizin standartlarını çok daha ileriye taşıma durumundayız, yani her bakımdan Türkiye o birinci lige sıçrama aşamasına gelmiş durumda son 13 yılda biz bunun altyapısını kurduk. Şimdi işte 1 Kasım’la birlikte tek başına güçlü, istikrarlı bir hükümet oluşturabilirsek Meclis çoğunluğu oluşturabilirsek birbiri peşi sıra reformlarımızı hayata geçireceğiz ve bunun için de çok ciddi bir hazırlık yapmış durumdayız. Sadece kalkınma planımızda ortaya koyduğumuz 25 dönüşüm programımızın altında 1250’ye yakın eylemimiz var gerçekleştireceğimiz. Adalet reformumuz var diğer taraftan, şeffaflık paketimiz var, başka reform alanlarımız var bütün bunlarla birlikte Türkiye’yi inşallah o birinci lige, en üst ülkeler ligine yükselecek bizim vizyonumuz bu, bu açıdan da 1 Kasım seçimlerini hayati önemde görüyoruz. Yeniden Türkiye o parçalı yapılara dönmesin istiyoruz, herkesin bir tarafa çekiştirdiği, değişimi, dönüşümü başaramayan, işte krizler üstüne krizler yaşayan, dış dünyanın yardımına ve aklına ihtiyaç duyan finansmanına ve aklına ihtiyaç duyan bir ülke olmasın istiyoruz. Kendi politikalarını hayata geçiren, her geçen gün daha ileriye giden bir ülke olsun istiyoruz, işte 1 Kasım’da biz çıkacak siyasi sonucun bunu sağlayacağını düşünüyorum. Tek başına güçlü, istikrarlı bir hükümet çıktığı zaman öngörülebilirlik oluşacak, siyasi belirsizlik azalacak, istikrar artacak pekişecek ve inşallah Türkiye çok farklı bir hamleyle geleceğe yürümeye devam edecek” diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV