Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4603 % -0.11
EURO 17,7735 % -0.01
GRAM ALTIN 963,26 % 0,03
ÇEYREK A. 1.574,92 % 0,03
BITCOIN 355.858 0.939
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

YAŞAMI TEHDİT EDİYOR!

Genç ilçesi Kültür Mahallesi’nde bulunan tuğla fabrikasının yaydığı gürültü ve kirlilik, vatandaşların sağlığını tehdit ediyor. Yetkililere seslenen mahalle sakinleri; fabrikanın mahalle dışına çıkartılmasını beklediklerini belertiyor.

Son Güncelleme :

16 Temmuz 2018 - 12:50

/ 116 views kez okundu.
YAŞAMI TEHDİT EDİYOR!

Genç ilçesi Kültür Mahallesi Deré Hém mevkiinde 70’li yıllarda kurulan ve o dönem etrafında yapılaşma olmadığı için herhangi bir sorun teşkil etmeyip yüzlerce Gençliye istihdam alanı oluşturan tuğla fabrikası, bugünlerde evler ile iç içe kalmasından dolayı sorun teşkil etmeye başladı.


Tuğla fabrikasının yol açtığı gürültü ve toz kirliği, mahalle üzerinde toz bulutu oluştururken, etrafa yayılan tozlar nedeniyle de vatandaşların sağlığı tehdit ediliyor. Yapılan tüm şikâyetlere rağmen yaşadıkları bu soruna çözüm bulunmamasına ise vatandaşlar ise tepki gösteriyor. 

 

“Fabrika şehir merkezinden taşınmalı”

 

Fabrikanın ses ve hava kirliliğinin adeta yaşamlarını kabusa çevirdiğini dile getiren Kültür Mahallesi Küpar mevkiinde ikamet eden Ramazan Karagöz, "Bu kirli tozdan dolayı kapı önlerinde ve balkonlarımızda oturamıyoruz. Elbiselerimizi dışarıda asamıyoruz. Geceleri gürültüden uyuyamıyoruz. Bazı komşularımızın hastaları var, bu toz onlar için büyük bir problemdir. Mahalledeki  vatandaşların tamamı fabrikanın tozundan rahatsız, fabrika memleket için elbette ki önemlidir, ancak şehir içindeki haliyle zarar vermeye başladı ve buradan mutlaka taşınmalı" dedi.

 

Son olarak toz ve hava kirliliğin hastaların nefes darlığı çekmesini zorlaştığını da ifade eden Karagöz, “ yetkililerden en büyük isteğimiz daha fazla bekletmeden bir an önce bu soruna çözüm bulmaları. Vatandaşı bu işkenceden kurtarmalı” şeklinde konuştu.