Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google

DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

FİKR-İ ASIM DERNEĞİ: ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN GÜÇLÜ ‘EVET’ ÇIKMASI LAZIM

Fikr-i Asım Derneği tarafından Genç’te düzenlendiği toplantıda konuşan derneğin il başkanı Sadrettin Dinler, ‘‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına değil Türkiye’nin üzerine oyunlar oynanıyor. 16 Nisan bizim için varoluş savaşı olacak. Onun için referandumda güçlü bir ‘Evet’ çıkartmamız lazım’’ dedi.

Son Güncelleme :

10 Nisan 2017 - 11:23

FİKR-İ ASIM DERNEĞİ: ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN GÜÇLÜ ‘EVET’ ÇIKMASI LAZIM

Fikr-i Asım Fikir Ve Düşünce Derneği mensupları Genç’te vatandaşlarla buluştu. Programda konuşan il başkanı Sadrettin Dinler, ‘‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına değil Türkiye’nin üzerine oyunlar oynanıyor. 16 Nisan bizim için varoluş savaşı olacak. Onun için referandumda güçlü bir ‘Evet’ çıkartmamız lazım’’ dedi.

 

 

16 Nisan tarihinde yapılacak Referandumda ‘Evet’ için Bingöl ve ilçelerinde her gün bir program yapan Fikr-i Asım Fikir Ve Düşünce Derneği, Genç’te de derneğin ilçe teşkilatı tarafından Şölen Park ve Aile Çay Bahçesi kapalı yerleşkesinde bir program yapıldı. Yemekli geçen toplantıya, Fikr-i Asım Derneği İl Başkanı Sadrettin Dinler, Solhan İlçe Başkanı Abdurrahman Karlı, Genç ilçe Teşkilatı Başkanı Abdulvahap Çakır ve yönetimi kurulu ile vatandaşlar katıldı.

 

Programda açılış konuşması yapan Fikr-i Asım Derneği İlçe Başkanı Abdulvahap Çakır, derneğin fikir alt yapısı ve ismi Medineli bir sahabe olan Âsım bin Sâbit’ten aldıklarını, bu düşünceyle hareket edeceklerini ve burada hiçbir menfaat beklemeyeceklerini, amaçlarının sadece rıza-ı İlahı olduğunu söyledi. Çakır, ‘‘Derneğimiz fikir alt yapısı ve ismi Medineli sahabe olan Asım bin Sâbit geliyor. Peki, kimdir bu sahabe? Asım bin Sâbit, Bedir savaşına katılmış, büyük kahramanlık göstermişti. Peygamber efendimiz, Bedir gazasının gecesinde Eshâb-ı kirâma nasıl harp edileceğini, harpte hangi usulü takip edeceklerini sordu. Asım bin Sâbit eline yayı ve oku alarak dedi ki: Yâ Resûlallah, Kureyş kavmi 100 metre veya daha yaklaştıkları zaman yayla okları kullanırız. Kureyşliler, bize taş yetişecek kadar yakınımıza geldikleri zaman taşla mücadele ederiz. Mızrak yetişecek kadar yakınımıza geldikleri zaman, mızrak kırılıp parçalanıncaya kadar mızrakla mücadele ederiz. Kırılınca mızrağı bırakır, kılıçlarımızı sıyırır ve kılıçla çarpışmaya tutuşuruz. Peygamber efendimiz bunu beğendi ve buyurdular ki: Harbin icabı budur. Bu tarzda çarpışılması lazımdır. Çarpışan ve vuruşan Asım'ın çarpışması gibi çarpışsın’’ bizde bu felsefeyle yola çıktık. Biz, bu yola koyarken hiçbir menfaat beklemedik ve beklemiyoruz. Amacımız sadece rıza-i ilahi içindir’’ dedi.

 

‘‘Halkımızın ve Ümmetin hizmetkârı olarak yola çıktık’’

 

Çakır’dan sonra söz alan Fikr-i Asım Fikir Ve Düşünce Derneği İl Başkanı Sadrettin Dinler ‘Halkımızın ve Ümmetin hizmetkârı olarak yola çıktık’larını belirtti. Sadrettin Dinler; derneğimiz, 17 ay önce aralarında Genel Başkanımız Hasan Türksel’inde bulunduğu 80 kişilik akademisyenle kurulan ve kurulduğu günden bu yana 3 milyonu aşkın üyeye ulaşan ve aynı zamanda 28 ülkedeki temsilcilikleri sayesinde de her geçen gün büyüdüklerini ifade etti.

 

‘‘Derneğimiz, 17 ay önce Genel Başkanımız Sn. Hasan Türksel ve 80 kişilik üst yönetimin yola çıkmasıyla kurulan “Fikr-i Asım Diriliş Hareketi" adıyla her geçen gün büyümüş ve kocaman bir aile olmuştur. Bugüne kadar bu ailede yer alan tüm başkanlarımız gönüllülük esasıyla çalışmıştır. Zira gece gündüz demeden Vatanımız, Bayrağımız ve Devletimiz için çalışmaktayız. Derneğimiz ülkemizin doğusundan batısına tüm ülke, il ve ilçe başkanlarımızla teşkilatlanarak 3 milyona yakın üye sayısına ulaşmış; 73 İl, 300 İlçe ve 28 ülkede var olan bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Bugün başta Filistin olmak üzere, İsveç, Amerika, İngiltere, Çin, Azerbaycan, Almanya, Belçika ve Makedonya gibi ülkelerde, teşkilatımız mevcuttur ve çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Görev almış tüm başkanlar olarak atandığımız günden itibaren bizler kendimizi kibirden arınmış, gururumuzu ise hiçe sayarak, sadece duruşumuz ve onurumuzla halkımızın ve Ümmetin birer hizmetkârı olarak yola çıktık. Sayın Genel Başkanımızın da her konuşmasında söyledikleri gibi Hasbünallah ’Allah bize yeter” diyerek çıktığımız bu kutsal yolda, Din, dil, renk, mezhep, siyasi görüş ayırmaksızın, birleştirici olup ötekileştirmeden ümmet bilincini oluşturmak ve yaşatmak gayesi içerisindeyiz. Ülke menfaatinin her zaman şahsi menfaatlerimizin önünde olması gerektiği inancıyla hareket ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz İnşallah. Derneğimiz de bugüne kadar atanan tüm Başkanlarımız titizlikle seçilmiş vatan sevdalılarıdır. Bugünden sonra da aynı olacaktır İnşallah. Rabbime hamdolsun ki, bugüne kadar içimizden bir tek kişi bile Fetöcü çıkmadı. Bu da Derneğimizin ayrı bir gururudur.’’

 

“Referandumda Hep Birlikte Güçlü Bir ‘Evet’ Çıkartalım”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına değil Türkiye’nin üzerine oyunlar oynandığını vurgulayan Dinler, ‘‘Onun için 16 Nisan’da güçlü bir ‘Evet’ çıkartmamız lazım’’ dedi. Dinler, ‘‘16 Nisan tarihinde yapılacak referandum(Halk oylaması) Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Anayasa değişikliği için "Evet" kampanyası için Bingöl ilimiz ile 7 ilçemizde çalışmalarımızı yoğun bir şekilde devam etmekteyiz. Malum 16 Nisana doğru giderken hepiniz görüyorsunuz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına değil Türkiye’nin üzerine oyunlar oynanıyor. Dış mihraklar inanılmaz baskı uyguluyorlar bize, sanki ülke bizim değil onlarındır. Bunun için 16 Nisan bizim için milletimiz için varoluş savaşı olacak. Ülke bizim. Ülkemizi yaşatmak bizim boynumuzun borcu. Onun için 16 Nisanda güçlü bir ‘Evet’ çıkartmamız lazım.’’

 

 

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.