Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4537 % -0.14
EURO 17,7651 % 0.01
GRAM ALTIN 964,24 % 0,13
ÇEYREK A. 1.576,53 % 0,13
BITCOIN 355.603 1.732
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°
Google News

GENÇLER İLE HASBİHAL

Son Güncelleme :

14 Nisan 2015 - 16:28

/ 209 views kez okundu.
GENÇLER İLE HASBİHAL

Genç kardeşlerim;
Mutlulukta, başarıda, gelirde, arkadaşlıkta, saygıda zirveyi yakalamak istiyorsanız BÜYÜK DÜŞÜNÜN. Yaşam; süre olarak çok kısa, mana ve sonuç itibari ile hem büyük hemde muhteşem meyveleri ile göz kamaştırıcıdır.
Hangi yaşta olursanız olun, büyük düşünmeye başladığınız andan itibaren başarılı olmaya adaysınız .

 

Endişeleri değil, zaferi düşünün. İnsan kendi düşüncelerinin ürünüdür. Sizler inançla büyük düşünerek kendinizi geliştiriniz.
Unutmayınız;
Aklınız sayısız düşünce üreten son derece donanımlı ve verimli bir fabrikadır.

 

Mazeret bulma Hastalığını, kendiniz tedavi ederek, özgüveniniz ile korkunuzu yok ederek, doğru bir haritada hedeflerinizi belirleyerek, bu hedefinize ulaşmak için kararınızı verip harekete geçiniz.

 

Yaşamın en zor durumlarında dahi, isyandan, alkolden, Uyuşturucudan ve bütün olumsuz davranışlardan uzak duracak iradeyi göstermeli, büyük düşünmeye başlayıp, başarıya odaklanmalısınız.


Unutmamayın;
Yanlış Teşhis, yanlış tedaviyi getirir. Bu durum ise acılarla son bulur. Yaşanmayan Doğru ve başarılı bir hayat, sadece sizin kaybınız değildir. Aileniz, toplum ve bir çok insanların mahrum bırakılmasıdır.
Oysa sen;
Büyük düşünmekle, bu düşünceni gerçekleştirmekle bir lider olup, çevrene faydalı olmaya namzetsın.

 

Allah İnsanları Eşref-i Mahlukat olarak yaratmıştır. Düşünme şekliniz, hareket tarzınızı belirler. Başarılı liderlerden faydalanınız, ama onlara tapmayınız. Allah insanları sadece Kendisine Secde edip, sadece kendisine kulluk etmemiz için yaratmıştır. Aksi durum Nankörlük, cinayet ve ihanettir. Bu ise büyük bir ceza-i durum gerektirir.

 

Ümitsizliğe kapılmış bir çevreden, yanlış tutum ve davranışlardan, insanlar hakkında olumsuz düşüncelerden, tembelliği Alışkanlık haline getiren insanlardan, yenilgiyi peşin hüküm olarak kabul edenlerden, amacı ve hedefi olmayanlardan, Uzak durup Etkilenmeden hedefinize doğru yürüyünüz.

 

Küçük insanlarla kavga etmeyin, saldırıya uğradığınızda biliniz ki ilerliyorsunuz . Bu durumdan Koşarak uzaklaşınız, hedeflerinize daha çabuk ulaşırsınız.

 

Hak'a ve Hukuka riayet etmek insanlığın gereğidir.
"Hak'ın hatırı Ali'dir, hiç bir hatıra feda edilemez"
Hakkımızı savunmak temel hakımız olduğu gibi, haddimizi bilerek karşıdakinin hakkına saygı göstereceğiz. Hakkı her zaman Hak'a teslim edeceğiz. Bu davranış şeklimiz, toplumsal Barışı ve toplumsal başarıyı beraberinde getirecektir.

 

Şartlar ne olursa olsun;
Allah'ın Rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz. O'na Layık bir kul olmak bunu gerektirir. Bizler Layık olduktan sonra Hak'ın adaleti ve taktiri teceli edecektir.

 

Genç Kardeşlerim;
Büyük Düşünün, büyük başarılara imza atın. Çevreniz sizi değil, sizin olumlu tavırlarınız çevrenizi yönetsin.

 

Gelecekte toplumun sizlere ihtiyacı olduğunu, unutmayınız.

Saygılarımla
Kemal TARTAR