Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5935 % 0.01
EURO 18,2025 % 0.06
GRAM ALTIN 1.021,70 % -0,12
ÇEYREK A. 1.670,49 % -0,12
BITCOIN 374.566 -1.351
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 29°
Google News

KURBAN BAYRAMINI ‘’HAYVAN KATLİAMI’’ SANAN YOBAZLAR..!

Türk Dil Kurumu’nda YOBAZ kelimesinin tanımı birkaç anlam ile ifade edilmektedir. Bunlardan Birincisi; Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse).İkincisi; Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse).Üçüncüsü; Kaba saba, inceliksiz (kimse). Evet, anlam olarak aynen bunlar geçiyor Türk Dil Kurumu’nda. Bu Ülke de Atatürk İlke ve İnkılâpların kelimelerin anlamlarına kadar tahrifatta bulunduğunu görüyoruz. Oysaki YOBAZ’IN dünya üzerinde anlamı çok farklı bir yer tutmaktadır. YOBAZ’IN kelime manası;’’ Bir şeye Körü Körüne Bağlanıp, Bir başka Düşünce’yi Kabul etmemektir.’’ Peki, Hal böyle iken, Neden? Bu sistem, ‘’DİN’’ başlığıyla başlayıp kötüleme çabası içerisine girmiştir. Bunun da açıklaması aynen şu şekildedir; ALLAH’IN emrettiği ve yasak olan şeyleri yapmamak AŞIRILIK VE YOBAZLIK imiş.

Son Güncelleme :

14 Ekim 2013 - 12:51

/ 104 views kez okundu.
KURBAN BAYRAMINI ‘’HAYVAN KATLİAMI’’ SANAN YOBAZLAR..!

Peki, ALLAH’IN gönderdiği KİTAPLAR VE PEYGAMBERLERİ aracılığıyla bizlere emrettiklerini yerine getirmemek AŞIRILIK VE YOBAZLIK olmuyor mu? Bir hiç iken bizleri Yaratan Rabbimize karşı görevlerimizi yerine getirmek ve uygulamak ne zaman AŞIRILIK VE YOBAZLIK oldu? Eğer böyle düşünenler var ise, onlara aynen şu şekilde cevap verme gereksinimi duyuyorum; ASIL HADDİNİZİ AŞAN VE YOBAZLIK Yapan Sizlersiniz. Sizi yaratıp ruhundan sizlere can verene karşı çok büyük bir gaflet ve yanlış içerisindeniz. Kendi yaratıcınızı ciddi anlamda tanımıyorsunuz. Yaratıcıyı tanıma ve anlamak için, Aileniz gereken önemi ve hassasiyeti göstermemiştir. Öyle ise Hakikati araştırmak sizlere düşmektedir.

Geçen gün bir haber okuyorum aynen başlık şu ; ‘’KURBAN HAYVAN KATLİAMI’DIR’’. Sözüm ona Şahsına münhasır ve duyarlı insanlar bunu söylemiş ve tepkilerini ortaya koymuşlar. Haberi okuyunca kendimi bir acayip atfettim. Eğitim sistemimizin ve Türk Dil Kurumunun yapısında, ciddi anlamda kökten bir değişikliğe gidilmesi gerektiğini düşündüm. Çünkü sözcüklerin anlamlarını ciddi anlamda bilmeyip ayrıştıramayan yeni bir nesil yetişiyor ve onlara yol gösterici olmalısınız. Hal böyle iken sizin İnsanları yanıltmaya ve onları toplumda anlamsız şeyler için ayrıştırmaya hakkınız yok.

 

 

 

KURBAN BAYRAMI;

ALLAH-u Teâlâ’nın kendi kullarına hediye eylediği mukkades bir güne daha yaklaşıyoruz. Bu günlerin anlam ve mana derinliğini bilmemiz ve birbirimize ifşa etmemiz gerekmektedir. Bildiğimiz şeyleri kardeşlerimizle paylaşmalıyız ki yanlışlarımızın bir nebzesini azaltabilelim. Bunları yaparken azarlayarak değil anlatarak birbirimizi uyararak yapmalıyız.

Niçin KURBAN BAYRAMI diyoruz bu güne?

Kurban’ın kelime manası içten gelen bir seslenme ve emirle, “ALLAH’A yakınlaşmak, Ona yakınlık sağlamaya vesile olan bir duyarlılıktır”. Dini bir terim olarak ise “ALLAH’A kulluk ve ibadet bilinciyle belirli bir vakitte ve belirli şartları taşıyan hayvanı usulünce boğazlamak ve hediyesini Hz. Âdem’in oğlu, H.z. HABİL (a.s) gibi ALLAH’A sunmaktır’’.

Biz, her ümmete –(Kurban kesmeye uygun) hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine ALLAH’IN adını ansınlar diye-kurban kesmeyi gerekli kıldık. İmdi, İlahınız, bir tek İlah’tır. Öyle ise, Ona teslim olun.(Ey Muhammed!) O ihlâslı ve mütevazı insanları müjdele!(34, Hac süresi). Dinler tarihine bakıldığı zaman, bütün dinlerde kurban uygulaması mevcuttur. Fakat şekil ve amaç yönüyle aralarında farklılıklar bulunmaktadır. Biz, (İbrahim’e) büyük bir kurbanlık vererek onu (İsmail’i) kurtardık. (107, Saffat süresi) . Peki, hal böyle iken ALLAH için kesilen ve İnsan kanının akmasına engel olan KURBAN. Neden bir hayvan katliamı olsun ki? Bu Müslüman toplumun; Hz. İbrahim’in oğlu Hz. İsmail’i Yüce Rabbimizin mutlak buyruğuna uyarak ve itaat ederek, ona feda etmek için bir an dahi sakınmadığı gibi, bu ümmette simgesel bir davranış ve itaatkâr bir yaklaşım ile bu buyruğu yerine getirmektedir.

ALLAH’IN emrettiği gibi Kurbanlarınızı kesiniz. Bu toplumun Örneklere ihtiyacı vardır. Eleştirip yakıp yıkanlara artık bu toplum doymuştur. O halde kurbanlarınızı besmele çekerek ve acı çektirmeden kesiniz.

‘’KURBAN HAYVAN KATLİAMIDIR’’ diyenler; Mesele İnsan olunca umursamasınız, Ama hayvan olunca mangal da kül bırakmazsınız. Her gün hayvan etlerini de sizler yiyorsunuz. Ama Hayvanlar için yaptığınız çığırtkanlığı, İnsanlık için yapmadınız. Peki, sizin gözlerinizin önünde her gün insanlar öldürülmedi mi? Katledilmedi mi? Kimyasallar atılmadı mı? 17 yaşında kız çocukları katledilmedi mi Adevviye

meydanlarında? O zamanlar neredeydiniz de, Şimdi emrolunan bir hayvanın kesilmesine, katliam diye bilecek cürette sahip görüyorsunuz kendiniz? İnsanlar öldürülürken ses çıkarmayanların, konuşmaları anlamsız ve yersizdir.

Doğru, sizler İNSANSEVER değilsiniz, ruhunuzun dönüştüğü HAYVAN/SEVER’lersiniz. ‘‘KADINLAR, ÇOCUKLAR VE BEBEKLER’’ Mısır, Suriye, Filistin, Arakan, Myanmar, Afganistan, Pakistan, Irak, Çeçenistan, Somali, Mali, vb. birçok ülke de öldürülürken katledilirken HAYVAN/SEVER yönünüzle izliyordunuz olayları değil mi? Biz emrolunan bu kurbanlarımızı bu gün keserken, o zamanlar İNSAN/SEVER yanımızla olayları lanetleyip, eylemler düzenleyip, eylemlere katılıyorduk. Niye mi? İNSAN SEVGİSİ’NİN bütün sevgileri beraber getirdiğine inananlardanız.

Sizler mi? Entelektüel dünya’nın despotistik çocukları olup, farkındalılık peşinden koşuyordunuz. Sıradanlaşmıştı gözleriniz de insanların ve insanlığın ölümleri. İnsanlığa karşı yitirdiğiniz vicdanınız artık kör olmuştu,Tıpkı beyninizde ölen Sevgi hücreleri gibi..

Mazlum ve Mustaz’af Coğrafyanın Halklarına Vahdaniyet, Ümmet bilinci ve Kardeşlik bağlarının geleceği bir bayram olmasını, Rabbimden Tevekkül ile istiyorum. Kurban Bayramında kesilen Kurban’ların Ayet’te kurtarılan İsmail’in (a.s) kurtuluşu gibi, akacak diğer insan kanlarının önüne geçmesini diliyorum. Zalim ve dikta esareti altında olan Müslüman ülkelerin, biran bunlardan kurtulmasını ve ALLAH’IN onları Muzaffer kılmasını diliyorum.. Bu vesile ile www.gencinsesi.com okuyucularının bayramını kutlar. Bayramın sizlere, Ailenize Mutluluk ve saadet getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ederim.

NOT: Bingöl Merhamet Eli’nin çalışmalarını gıpta ile izlemekteyim. Gücü yetenlerimizin bu gıda bankası ile yardımlarını fakirlerimize ulaştırmasını diliyorum. Fedakârca bir çıkar ve amaç gütmeden tamamıyla ALLAH rızası için çalışan bu kardeşlerime de Rabbimden Muvaffakiyetler diliyorum.

 

HAYIRLI BAYRAMLAR.

Seyfullah GİRİŞEN

casino siteleri