Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4553 % -0.14
EURO 17,7649 % -0.09
GRAM ALTIN 965,00 % 0,21
ÇEYREK A. 1.577,77 % 0,21
BITCOIN 356.180 -0.11
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

UGP ve BEN

Son Güncelleme :

25 Mayıs 2015 - 14:39

/ 95 views kez okundu.
UGP ve BEN

2013 Yılıydı.

 

 

Twitter’da Ferhat Bayar’dan aldığım bir mesaj, adeta “ artık kabuğunu kır ve açıl” der gibiyidi.

Mesajda, Malatya’da bir etkinlik olduğunu ve katılmamın fayda sağlayacağı yazıyordu. 

Sabırsızlıkla bekledim o günü… Derken o gün  geldi ve o gün bugündür  başladı Malatya ile gençlik alanındaki çalışmalarım.

Ardından  bir mesaj daha Van’dan…  Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği  “Paramı Yönetebiliyorum” projesi ile gençlere para kullanımı hakkında bilgi verilecekti ve davetliydim. Ne yalan söyleyeyim; Hayatımda hiç olmayan parayı yönetme merakı ile bu etkinliğe katıldım. Katılımcılara önce projeyi anlattılar sonrasında UGP diye bir kurumdan söz açıldı.

 Bende bu UGP fikri büyük bir merak uyandı: 

İyi de neydi bu UGP?

 Önce açılımının “Ulusal Gençlik Parlamentosu” olduğunu öğrendim ve akabinde çalışmalarını ve ekibini iyice araştırıp bu ailenin içinde yer almak için Bingöl TAVZ Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği adına resmi üyeliğimi yaptırdım ve sonunda bizde artık bu koca ailenin bir parçası olduk.

Akabinde Haziran ayında Erzincan’da “İnternetle Hayat Kolay” projesi dediler , gittik. Kordinatörümüz Itır Akdoğan hanımın cana yakın  konuşması ve yaklaşımı ile bu ailenin ferdi olduğumu ve ayrılamayacağımı hissettim.

Derken Yönetin Kurulu  Üyemiz Nihat Alçan aradı, Yaz Okulu mu ne varmış kaydını yaptır, gel dedi.

Açıkçası çekinmiyor değildim liseli biri olarak üniversite gençliğin içinde nasıl kalabilirim gibi sorular beynimi kemiriyordu.  Oraya gidince bu ailenin bütün farklı düşüncelerdeki gençlere kucağını açmış herkese eşit mesafede davranan asla kimseyi ezmeye ve ezdirmeyen bir abimiz varlığı tüm tedirginliğimi yok etti. Sezai abinin adil ve kucaklayıcı tutumu bu tedirginliğimi atmamda oldukça etkli oldu.

 Zamanla daha fazla birlikte olmak için proje günlerinin ve koordinasyon toplantılarını saymaya başladım.

Bir mail ardından bir telefon Kenan Ulusal Gençlik Parlamentosu 11. Genel Kurulu var delege kaydını yaptır ve sen de gel dediler.

Ben zaten gitmek için can atıyordum.

Uzun sözün kısacası 15-18 Mayıs tarihleri arasında  Ankara’da “‘Karar Alma Mekanizmalarında Gençlik Katılımı” sloganıyla Ulusal Gençlik Parlamentosu 11. Genel Kurulu’nda bu yıl yani birinci yılımda büyük bir dostluk ve kardeşlik kazandım.

Yapılan seçimde ikincilik ile döndüm, ama inanın Türkiye gençliğinin gönlünde birinci olarak dönmenin verdiği mutluluk ile dönmek ve bu mutluluğu bir ömür yaşamanın verdiği sevinç ile yaşamak bana yeterli oldu.

Genel kurulda yeni tanıştığım ve ailemden olan genç kardeşlerim ve yaşıtlarım ile birlikte bende büyük etki bırakan yaşıtım (27) Finlandinya Milletvekili Ozan Yanar ile tanışmanın verdiği mutluluk ile Bingöl’e döndüm ve şimdi de yaz okulunu bekleyeceğim.

11. Genel Kurul’da gösterilen ilgiden dolayı Sezai Abi ve ekibine ve en önemlisi Türkiye gençliğine büyük teşekkür ederim. İyi ki varsınız… İyi ki sizleri tanımışım…

 

 

                                                                                      Kenan Selman Yüce