Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5039 % -0.02
EURO 18,1433 % -0.12
GRAM ALTIN 988,22 % 0,03
ÇEYREK A. 1.615,74 % 0,03
BITCOIN 360.900 -0.202
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Yollar ve yıllar

Son Güncelleme :

09 Nisan 2015 - 12:13

/ 129 views kez okundu.
Yollar ve yıllar

 

Herşeyden önce 7 Nisanda hayatını kaybeden Celal Ayrancı arkadaşımıza Allah'tan Rahmet, ailesine Başsağlığı diliyorum.

 

 

 

Çocukluk yıllarımızda Genç'te harman tuğlasında çalıştığımızda, sabah güneş doğmadan evden ayrılır, akşam güneş batarken, yorgun bir şekilde eve dönüyorduk. Okulların tatil olduğu Günlerde Hayatımız bu şekilde geçerdi. Eve dönerken elleri Nasırlı Annemin, çalışmaktan yorgun olduğunu görünce kendi yorgunluğumuzu unuturduk. Asla isyan etmez, hayatı bize bahş eden Rab'imize Şükür ederdik.

 

Üniversiteyi bitirip yeni bir hayata başladığımda, gittiğim her yerde, orada yaşıyan insanlarımızın, hayat tarzlarını anlamaya Çalışır, ajandamda not alırdım. Onları anlamaya çalışırdım.

 

Beni yaralayan, Halkımızın fakirliği, çocuklarımızın eğitim durumları, etkin ve yetkin Kişilerin bakış açıları, en acısı Çaresiz ve umutsuz bakışlar, dahada acısı bu şartların sonucundan doğan içimizdeki kin ve husumet.

 

Bu durum bizim kaderimiz değildi. Asla ve kat'a. Allah bizim düşmanımız değil, bizim Rab'imizdir, Rahman'dır, Rahim'dir.

 

Bu şartların iyileştirilmesi için Bulunduğum görevde kendi alanımda, elimden geleni yapmaya Çalışır, azda olsa çözüm getirmek için uğraştım. Bir çok insanımızın duasını almaya çalışırdım.

 

İçimde uhde olarak kalan bu durumu daha etkin bir şekilde düzeltme cihetine gitmek için, 2007, 2011, 2015 yıllarında milletvekili genel Seçimlerinde Aday Adayı oldum. Sizlere daha çok kavuşmak ve daha çok hizmet etmek için. Ama bu zorlu yolda bir çok engellerle, fitnelerle, dikenlerle karşılaştım. Biliyorum;
"Hayırlı bir işin, çok muzır manileri olur"

 

Bu yolda öğrendiğim tek şey;
Halk ile iradesinin teceli etmesinin arasında, büyük engellerin inşa edildiğini, bunların aşılmasında da ne kadar zorlukların olduğunu…
Ümitsizliğe mi düştüm?
Hayır
Bu mücadelede şevkim ve gayretim dahada arttı.

 

Bir düşüncenin oluşması, hayata geçirilmesi, olgunlaşması;
İnsanın Ana rahmininden, doğup olgunlaşmasına kadar olan devreler gibidir.

 

Asrımızın büyük Mütefekkiri üstad Bediüzzaman;
Müslüman'ların hastalığını üç kelime ile özetlemektedır;
"Cehalet, Zaruret, ihtilaf"

 

Bizlere düşen okumak, okutmak, çalışmak, Üretmek, irademizle hareket etmek, bağımlılıktan kurtulup doğrulukta ittifak etmektır. İnsanca yaşamak, hür düşünmek, müteşebbis
Ruhuna sahip olmak, sözlü ve fiili bütün dualarımızı yapmak. Sadece Rab'imize kul olmak, O'na ibadet etmek, O'ndan yardım dilemek, O'na sığınmak.

 

Unutmayınız;
"Eski hal muhal, ya yeni hal, ya izmihlal"

 

Bu süre içersinde sizlerle birlikte yaptığımız seçim çalışmalarında, yardımlarınız ve teveccühleriniz için, samimi duygularınız için, içtenlikle teşekkürlerimi iletir, saygılarımı sunarım.
Allah Kerimdir.
Her platformda buluşmak üzere,
Emrinize âmâdeyim.

 

Saygılarımla.


 

casino siteleri