bsr recyclinghof berlin

AK PARTİ: “ASILSIZ VE MESNETSİZ İDDİLARI ESEFLE KINIYORUZ” | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


AK PARTİ: “ASILSIZ VE MESNETSİZ İDDİLARI ESEFLE KINIYORUZ” | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

27 Ekim 2021 - 04:36

AK PARTİ: “ASILSIZ VE MESNETSİZ İDDİLARI ESEFLE KINIYORUZ”

AK PARTİ: “ASILSIZ VE MESNETSİZ İDDİLARI ESEFLE KINIYORUZ”
Son Güncelleme :

13 Ekim 2021 - 20:14

AK Parti Genç İlçe Başkanlığı, Genç ilçesindeki okulların doğalgaz dönüşümü ile ilgili gönderilen 7 milyon TL’lik ödeneğin gönderilmediğine dair sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Geçtiğimiz aylarda TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Genç ilçesindeki 18 okul ve 4 pansiyon olmak üzere toplam 22 binanın doğalgaz dönüşümü için 7 Milyon TL’lik ödenek ayrıldığını ve bu ödeneğin Bingöl’e aktarıldığını açıklamıştı. Yaşanan gelişmelerin ardından yakın zamanda bazı sosyal medya hesaplarından ödeneğin aktarılmadığına dair paylaşımlar yapılması üzerine AK Parti Genç İlçe Başkanlığı’ndan açıklama geldi.

18 okul 4 pansiyon olmak üzere toplam 22 binanın doğalgaz dönüşüm ihalesinin 12 Ekim’de yapıldığı belirtilen açıklamada “İşin aslını araştırmadan AK Partimiz ve Milletvekillerimiz hedef alınarak yapılan bu asılsız ve mesnetsiz haberi esefle kınıyoruz” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı Sosyal medya hesaplarından TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanımız ve Bingöl Milletvekilimiz Sayın Cevdet Yılmaz’ı hedef alarak İlçemizdeki Okulların Doğalgaz dönüşümü için 7 Milyon TL.ödenekle ilgili Yerel Gazetedeki haberi ile bir okulun önündeki kömür fotoğrafını paylaşarak ‘’aylar öncesinden Genç İlçesine verdiğiniz okulların dogalgaz dönüşüm sözünüz bugünkü fatoğraflı kanıtımız acaba hangisi gerçekmi sizin verdiğinizin  yoksa bu fotoğraftaki kömür mü verdiğiniz sözmü yoksa fotoğraftaki kömür mü? yada uçup giden 7 milyon TL. hangi gerekçeyle acaba’’ sosyal medya haberi ile ilgili aşağıdaki açıklama yapma gereği duyulmuştur. TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanımız ve Bingöl Milletvekilimiz Sayın Dr.Cevdet Yılmaz ile Bingöl Milletvekilimiz Sayın Fevzi Berdibek, Milli eğitim Bakanlığına atanan Sayın Mahmut Özer’e 17.08.2021 yaptıkları tebrik ziyaretinde, Genç İlçemizdeki tüm okulların doğalgaz dönüşümü ile ilgili ödenek talebi Bakanımıza iletilmiş olup, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından 7 milyon TL’lik ödenek Bingöl Valiliği Özel İdare Müdürlüğüne aktarılmıştır. Okulların Biran önce doğal dönüşümü gerçekleştirilmesi için Bingöl Valiliği tarafından 7 Milyon TL’lik ödenek Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme birliğine aktarılmış olup, 18 okul 4 pansiyon olmak üzere toplam 22 binanın doğalgaz dönüşüm ihalesi 12.10.2021 tarihinden Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince 4 Grup halinde yapılmıştır. Sözleşme tarihinden itibaren işin resmi olarak yapım süresi 45 gündür. İşin aslını araştırmadan AK Partimiz ve Milletvekillerimiz hedef alınarak yapılan bu asılsız ve mesnetsiz haberi esefle kınıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV