Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google

DOLAR 32,5652 % 0.03
EURO 34,9221 % 0.2
GRAM ALTIN 2.425,48 % 0,09
ÇEYREK A. 3.965,66 % 0,09
BITCOIN 64.552,67 -3.341
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 13°

Başkalarının baskıları altında siyaset yapanların konuşacak yüzlerinin olmaması gerektiğini söyleyen İçten, “herkes işine bakacak. Belediye başkanı ise belediye başkanlığını yapacak, siyasetçiyse siyasetini yapacak. Başkalarının ağzından konuşmakla hizmet olmaz. Hele ki Ak Parti’de onuruyla şerefiyle siyaset yapan milletvekillerini tehdit etmeyi kimse aklından geçirmesin” dedi.

Birilerinin arkasına aldığı silahlı güçlere güvenerek yaptığı açıklamaların deli saçması olarak gördüğünü belirten İçten, açtı ağzını yumdu gözünü: “Biz alçakların seviyesine asla inmedik inmeyiz de...”

KÜRTLER KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİLDİR

Biz Kürt halkının hakları için mücadele etme noktasında kendimize şart koştuk. Bu ülkede yaşayan herkesin temel hak ve özgürlüklerden eşit bir şekilde faydalanmasını sağlayan bir partinin mensuplarıyız. Ak Parti’de ben de dahil hiçbir Kürt kimsenin tekelinde değildir. Hiç kimsenin tehdit ve şantajlarına boyun eğecek durumda değiliz. Edirne’deki bir vatandaş neyse, Hakkari’deki bir vatandaş da aynıdır. Aynı ağacın yapraklarıyız. Bunu hiçbir güç değiştiremez.

SÖZDE DEĞİL ÖZDE KÜRTÜZ, KİMSEYİ GALEYANA GETİRMEYİZ

Elinde silah olanlardan metin alıp okuyan sözde siyasilerin alçak seviyelerine inmek bizlerin işi değil. Biz asla inmeyeceğiz. Bölgemizde hemen her gün Kuran Kursları, kadın eğitim merkezleri Kimsesiz çocuk yuvaları, öğrenci yurtları bombalanmakta, Molotoflara maruz kalmaktadır. Yine havaların ısınmasıyla birlikte siyasiler ve sivil halk dağlara kaçırılarak susturulmak istenmektedir. Karayollarında ve barajlarda çalışan emekçiler kaçırılıp kahpece öldürülmektedir. Bölgemizde özgürlükler engellenmekte ve baskılar sözde kendisini Kürt görenler tarafından yapılmakta ve yine sözde Kürt siyasiler de buna çanak tutmaktadır. Bölgede faşist davranan bazı Kürt Siyasiler kendileri gibi düşünmeyenlere şiddet uygulamakta ve halkı galeyana getirmektedir. Son zamanlarda örgüt baskısı ile siyaset yapan şahsiyetler siyasi olarak söyleyecek lafları kalmadığından alçakça hakaret ederek biz gerçek Kürtleri suçlamakta ya da Kürt Milletvekillerini hedef tahtası haline getirmeye çalışmaktadırlar. Biz özgürlük isteyenlerin temsilcileriyiz.
Biz emekçilerin temsilcileriyiz. Biz bizim düşünmeyenlere saygı gösterenlerin temsilcisiyiz. Biz Molotof taş ve silaha başvuranların mermilere taşlara, molotoflara maruz kalan halkın temsilcileriyiz. Biz sadece Türkiye’de yüzde 6’nın değil yüzde 100’ün temsilcisiyiz.

Biz Kürtlere Molotof, taş ve mermi attırıp onların yaşamları boyunca dört duvara hapis olmasını değil, Kürtlerin özgür olarak dışarıda anneleri ve çocuklarıyla birlikte hayatta mutlu olarak yaşamalarını istiyoruz.

Bazıları seviyelerini düşürüp, gerçek yüzlerini ortaya çıkarmıştır. Biz Ak partili Kürt vekiller asla kendimizi onların seviyesine düşürmeyeceğiz. Görevi Diyarbakır’a hizmet olanların şiddeti körükleyen tansiyonu yükselten seviyesiz açıklamaları Diyarbakır’a ve Kürt Halkı’nın geleceğine bir şey katmaz.

Bizimle siyasi arenada konuşamayanların siyasi söylemleri olmayanlar halkı galeyana getirmeye çalışıyorlar.

HER TÜRLÜ TEHDİTLERE RAĞMEN
HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Kilise yapmaktan ve tamir etmekten gurur duyanlar camilerin kuran kurslarının öğrenci yurtlarının bombalanmasına sessiz kalanlara en güzel cevabı Kürt Halkı vermiştir. Vermeye de devam edecektir.

Kürtlerin coğrafyasında birinci parti yüzde 56 oy oranıyla Ak partidir. Kürtlerin temsilcisi olacaksın ama yüzde 36 oy alacaksın. Belediye başkanları işlerine baksınlar. Yol yapsınlar temiz bir şehir oluştursunlar, su götürsünler. Hele ki su zammını yüzde 100 oranında yaparak halkı sömürmesinler.

YÜREKLERİ VARSA SİVİLLERİ KATLEDENLERE KONUŞSUNLAR

Yürekleri yetiyorsa sivilleri katledenlere birkaç laf söylesinler.
Elbette ki Ak parti hizmet etmeye devam edecek. Kimse bizim onurumuz ve şerefimizle oynayamaz. Kürt Milletvekilleri elleri kanlı zihniyetlerle asla aynı şekilde düşünmeyecektir.

Biz özgürlük ve emekten yana olan Sayın Başbakanımızın yolunda gitmekten onur ve şeref duyuyoruz. Biz nefsimizle ve gururumuzla hareket etmiyoruz. Özgürlük ve demokrasi mücadelesi veriyoruz. Biz zalimlere karşı yeri geldiğinde nasıl davranacağımızı çok iyi biliyoruz.

Kendilerinin çocukları lüks arabalara binecek, 5 yıldızlı otellerde eğelenecek, kendi çocuklarını şiddetten uzak tutacak ama kendi halkının çocuklarının ellerine taş ve Molotoflar vererek sokaklara döküp hapislere girmelerini isteyecekler. Hadi oradan ! Bu mudur Kürt Halkını savunmak?

SİYAHLA BEYAZ ARASINDAKİ FARK GİBİYİZ

Birileri Ak partili Kürt Milletvekillerine saldırarak siyasi rant elde etmeye ve tekrar aday olmaya çalışıyor olabilir. Onları listeye alacak olanlar biz değiliz. Ancak onları sandığa gömecek olan bizleriz. O nedenle talimat alarak siyaset yapanlar özgürlükleri engellemeye çalıştıkça Kürt Halkı gerekli cevabı sandık başta olmak üzere her platformda verecektir.

Onlar da Kürt Milletvekilleri biz de Kürt Milletvekilleriyiz. Bizler ve onlar arasındaki fark siyahla beyaz arasındaki fark gibidir.

Biz her gün halkın içindeyiz. Onlar yurt dışında koca şehirlerde lüks otellerde gezip tozuyor. Bizler ramazan ayında gecekondulardaki halkımızla birlikte iftar açarken, onlar evli oldukları halde (kandil ve dağlar bombalanmaktayken) sevgilileriyle birlikte ellerinde içki şişeleriyle Antalya ve Bodrumda tatil yapıyorlar. Onlar ellerine taş alıp esnafa ve emekçilere atıyorlar. Bizler ise, taşlara ve Molotoflara mermilere siper oluyoruz. Onlar emekçilerin sivillerin katliamına sessiz kalırken, bizler zalimlere karşı dik duruyoruz. Onlar sabahlara kadar kumarhanelerde zar atıyorlar. Bizler ise hastanelerde yatanların refakatçileri oluyoruz. İşte farkımız bu.

SADECE ALLAH’TAN KORKANDAN KORKARIZ

Elinde silahı olanlardan korkarak, metinleri okuyanlar bizleri kendileri gibi görmesinler. Biz asla elinde silah olanlardan korkmayız. Bizler Allah’tan korkmayanlardan korkmayız. Bizlerin korkusu sadece Allah korkusudur. Bizler Allah’tan korkandan korkarız. Biz Diyarbakır’da Türkiye’nin en büyük camisi ve İslam Kültür Merkezi yapmak isterken, onlar kiliseler yapıyorlar. Biz sadece önümüze bakacağız. Yüce Allah ömür verdikçe halka hizmet etmeye devam edeceğiz.

Google News

ALÇAKLARIN SEVİYESİNE İNMEYİZ

12 Haziran 2012 - 18:59

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.