Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


AYŞENUR’A DESTEK OLALIM | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

25 Haziran 2021 - 10:28

AYŞENUR’A DESTEK OLALIM

AYŞENUR’A DESTEK OLALIM
Son Güncelleme :

20 Kasım 2020 - 10:24

2017 Yılında Osteasarkom (kemik kanseri) hastalığına yakalanan ve tedavi süreci devam eden küçük kız çocuğu Ayşenur İnak için bağış kampanyası başlatıldı.

Baba Şakir İnak, 2017 yılından beri hastanelerdeyiz desteklerini esirgemeyen Bingöl Valiliği’ne, Vali Kadir Ekinci’ye Dernekler İl Müdürü Nevzat Deniz, Bingöl Vali Yardımcısı Fatih bey, Haluk Levent ve Bingöl halkına binlerce kez Allah razı olsun bu 4 yıldır yanımızdalar. Ameliyat masrafları için gereken para için hemşerimiz Mehmet Berk Ergin’de sosyal medya hesabından destekte bulunmaya çalışıyor Allah herkesten razı olsun Ayşe’min masrafları için gereken parayı tamamlayamadık Allah rızası için yardım edin çağrısında bulundu.

Durumu çok ciddi!

4 yıldan hastane köşelerinde yaşadıklarını ifade etmekte zorlanan baba İnak, “Ayşenur 20 Ağustos 2017 yılında 7 yasında sağ bacak ağrısı ile Bingöl Devlet Hastanesi ortepedi bölümünde çektiğimiz filim MR ve görüntülemeler sonucu 1 Ekim 2017 yılında osteasarkom ( kemik kanseri) teşhisi konuldu ve 4 Ekim’de Ankara Onkoloji Hastanesinde ameliyat öncesi 3 kür kemoterapi aldı. 18 ocak 2017’de sağ bacak femur üstü ve altı kısmında yaklaşık 40 cm tümör (kanser) kemik kısmı çıkartılıp deri altı protez ameliyat ile takıldı. 18 Şubat 2018’dw takılan protez etrafına kas adele ameliyatı oldu. 21 Mart’ta kas ve adele ameliyatı olumsuz sonuçlandı ve tekrar kas ve adele ameliyatı tekrar oldu. 15 Nisan 2018 yılında 3 kür kemoterapi 15 kür de radyoterapi aldı. 18 Temmuz’da sağ akciğer ameliyat oldu metastaz sonucu. Kanser akciğere bulaştı ve ameliyat ile sağ akciğer de 12 adet nodul çıkarıldı ve tekrar akıllı ilaçlar ve kemoterapi almaya devam etti. 19 Ağustos 2019 ise sol akciğer de 15 adet nodul çıkarıldı ve tekrarlandı akciğer kanseri ve 2019 yılında yine aldığı kemoterapi ve radyoterapi sonucu diz protezi kilitlendi ve müdahale ile tekrar kemoterapi devam edildi. 2020 yılında kanser sağ omuz ve sağ kol bilek üstün da osteasarkom ( kemik kanseri) nuks etti ameliyat öncesi 3 kür kemoterapi ve 10 kür radyoterapi alıp 2020 Haziran ayında ameliyat oldu ve şuan 2018 yılında sağ bacak ameliyat yaptığımız bacakta diz altı protez altındaki kemikte tekrar osteasarkom kemik kanseri nüks oldu acilen 2018 yılında takılan protez çıkarılıp diz altının temizlenip yeni protez takılması karar verildi yaklaşık 4 yılda 11 ameliyat ve onlarca kur kemoterapi ve radyoterapi ve akıllı ilaçlar aldı ameliyatları İstanbul özel Maslak Acıbadem hastanesinde prof Dr Harzem özger hoca yaptı tüm bacak ve kol ameliyatları iki akciğer ameliyatları da ankara da sanatoryum devlet hastanelerinde oldu ve bu yaklaşık 4 yıl boyunca 2 sefer bingöl valiliği tarafından verilen izinler ile ameliyatları için 100 bin TL ve 200 bin TL lık yardım kampanyası düzenlendi ve bu 4 yılda kızım Ayşenur inak tedavi ameliyat ve dıger masrafları 600 bin TL den fazla harcandı Allah razı olsun yardım kampanyaları ile toplanan 300 bin TL karşılandı gerisi es dost akraba ve tanıdıklardan aldığım borçlar ile tedaviyi sürdürüyorum ve şuan ki ameliyat yaklaşık 150 bin TL tutuyor ve bu ameliyatı karşılayacak maddi manevi gücüm kalmadı. Yaklaşık 4 yıldır kızım Ayşenur inak kanserle olan mücadelemiz ve onu hayatta tutma mücadelesi içindeyiz. Artık tükeniyoruz maddi ve manevi olarak yoruldu kızım küçük yaşta 11 ameliyat ve kemoterapi radyoterapi ve ilaçlar yaşıtları koşup oynarken kızım hastane ameliyat kemoterapi 4 yıldır mücadele ediyor ve hastalığını sakladık kendisinden simdi sizlerin o güzel duaları maddi ve manevi desteklerinizi bekliyoruz.”

Ayşe Nur İnak TR700001000302935465265002

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV