Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


Bindag üyelerine eğitim verildi | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

11 Mayıs 2021 - 05:35

Bindag üyelerine eğitim verildi

Bindag üyelerine eğitim verildi
Son Güncelleme :

16 Aralık 2019 - 10:08

Bingöl Doğal Afet Gönüllüleri Dernek üyelerine, ilkyardım eğitmeni tarafından genel ilkyardım bilgileri kapsamında çeşitli olası durumlara karşı eğitim verildi.

Kısa bir süre önce Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan öncülüğünde kurulan Bingöl Doğal Afet Gönüllüleri Derneği üyelerine çeşitli eğitimler verildi.

Dernek Başkanı Karaaslan; “Ülkemizde ev, iş ya da trafik kazaları ve doğal afetler nedeni ile çok sayıda vatandaşımız yaşamını kaybetmekte ya da sakat kalmaktadır. Bu gibi durumlarda olay yerinde her zaman bir sağlık görevlisi olamayacağı için olaydan etkilenen ya da ortamda bulunan kişilerin kendilerine ya da başkalarına yapacakları ilkyardım uygulamaları son derece önemlidir.

Bu nedenle il sağlık müdürlüğü Bingöl Doğal Afet Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Üyelerimize 12 – 13 Aralık 2019 tarihinde ilkyardım eğitici eğitmeni Başar Aktulun tarafından İlk Yardım Eğitimi verildi. Eğitimde yaşamımız boyunca karışılacağımız sağlık sorunları ile ilgili Genel İlkyardım Bilgileri, Hasta/Yaralı ve  Olay Yerinin Değerlendirilmesi, Temel Yaşam Desteği, Kanamalarda  İlkyardım, Yaralanmalarda  İlkyardım, Yanık, Donma ve  Sıcak Çarpmalarında ilkyardım, Kırık, Çıkık ve  Burkulmalarda ilkyardım, Bilinç  Bozukluklarında İlkyardım, Zehirlenmelerde  İlkyardım , Hayvan  Isırmalarında ilkyardım, Göz, Kulak ve  Buruna Yabancı Cisim Kaçmasında ilkyardım, Boğulmalarda  İlkyardım, Hasta/Yaralı  Taşıma Teknikleri hakkında hem pratik ve teorik uygulamalı eğitim verildi. ilk yardım konusunun Türkiye genelinde ciddiye alınarak, teoride öğrenilenleri tıpkı bugün yaptığımız gibi pratikte de uygulanarak yaşama katkı sağlanmasının mükemmel bir duygu olduğunun daha çok bilincine vardık. Bu vesileyle değerli Sağlık müdürümüz ve Derneğimizin Başkan Yardımcısı M. Emin Gündoğdu ve ilk yardım eğitici eğitmeni Başar Aktulun’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV