bsr recyclinghof berlin

Bingöl YEPGEM kuruldu | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


Bingöl YEPGEM kuruldu | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

27 Ekim 2021 - 18:30

Bingöl YEPGEM kuruldu

Bingöllü gazeteci ve girişimci Nurgül Aktekin, yerel bazda sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması amacı ile merkezi ve yerel idarelerle işbirliği sağlayarak rol model olabilecek projeleri yerelde üretmek, uygulamak ve bu projelerin çarpan etkisini artırmak için Yerel Proje Geliştirme Merkezi Derneği’ni (YEPGEM) kurduklarını açıkladı.

Bingöl YEPGEM kuruldu
Son Güncelleme :

08 Ocak 2015 - 12:43

Aralarında, gazeteci, bürokrat ve iş dünyası gibi farklı sektörlerden oluşan kişilerin dernek yönetiminde olduğunu belirten YEPGEM Derneği Başkanı Nurgül Aktekin: “Yerel bazda sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması amacı ile merkezi ve yerel idarelerle işbirliği sağlayarak rol model olabilecek projeleri yerelde üretmek, uygulamak ve bu projelerin çarpan etkisini artırmak için Yerel Proje Geliştirme Merkezi Derneği’ni (YEPGEM) kurduk. İnsanın evrensele hizmeti, yani küreselleşmesi ancak yerelleşme ile paralel geliştiği sürece sağlıklı ve anlamlı olabilecektir. Bu anlamda yerel dinamiklerin etnik, dinsel, kentsel, ideolojik ayrılıklardan uzak durması sağlanarak, ortak değerlerimizin öne çıkarılmasının şehrimize olabilecek yararlarını, projelendirilerek halkımıza hizmetinin sağlanması gerekmektedir. Bu anlamda birlikte yaşadığımız paydaşlarımızın ortak arzuları doğrultusunda güç birliğimizin oluşturulmasına yönelik bir düşüncenin ürünü olan Yerel Proje Geliştirme Merkezi Derneği’ni kurduk. Yerel bazda sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması amacı ile merkezi ve yerel idarelerle işbirliği sağlayarak rol model olabilecek projeleri öncelikle kendi yerelimiz için üretmek, uygulamak ve bu projelerin çarpan etkisini artırmak için YEPGEM olarak çalışmalar yapmayı hedefliyoruz” dedi

 

 

 

“Bir ilde kalkınma her ne kadar merkezi ve yerel idarelerin öncülüğünde olsa da sivil toplum örgütleri, halk, kanaat önderleri, aydınlar ve iş adamlarının da dahil olduğu bir hareketin daha başarılı olacağını” belirten Aktekin, toplumun her kesiminden destek beklediklerini söyledi.

 

“Söz konusu girişimlerimizde, ilimizin menfaatleri ve kalkınması olduğunda tüm bireylerin ideolojik düşüncelerini, ön yargılarını bir kenara koyup bu süreçte daha etkin rol alabilecekler” diyen Aktekin, birçok alanda oluşturulacak komisyonlar eşliğinde şehrin kemikleşmiş sorunlarına işlevsel çözümler üretilebilinecek projeler hazırladıklarını söyledi.

 

Aktekin: “Birlik ve beraberlik dahilinde önce toplumun her kesimi için daha fazla saygıya ve sevgiye; yapacağımız etkinlik ve projelerle katkıda bulunmak, ortak bir masanın etrafında çalışmanın sosyal sorumluluğunun bilincini oluşturup, Yerel Proje Geliştirme Merkezi Derneği’nin bu manada ilimizin önemli sorunlarının çözüm ortağı ve kolaylaştırıcı kurumu olması için çalışmalar yürütüp ve bu çalışmaları sürdürülebilir projelere dönüştürmeye gayret göstereceğiz” dedi.

 

Aktekin, Bingöl YEPGEM’in kurulum aşamasında kendilerine destek veren tüm herkese teşekkür ettiğini söyledi.


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV