bsr recyclinghof berlin

“Bize insanlık dersi veremezler” | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


“Bize insanlık dersi veremezler” | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

20 Ekim 2021 - 22:51

“Bize insanlık dersi veremezler”

Demirtaş’ın partisine yönelik eleştirilerine cevap veren Hüda Par İl Başkanı Tasalı, “Elleri halen Müslüman kanıyla dolaşanlar, bize insanlık dersi veremezler” dedi.

“Bize insanlık dersi veremezler”
Son Güncelleme :

16 Şubat 2015 - 12:34

Bingöl’de katıldığı bir programda HÜDA PAR ve ona yakın STK’ları hedef alan HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş'a tepki gösteren Hür Dava Partisi Bingöl İl başkanı Hamdullah Tasalı, “Elleri halen Müslüman kanıyla dolaşanlar bize insanlık ve demokrasi dersi veremezler” dedi.  

 

“HALK, 6-8 EKİM’DE VAHŞİCE CİNAYET İŞLEYENLERİ ÇOK İYİ BİLİYOR”

 

Partilerini karalamak amacıyla iftira ve hedef gösterme çalışmaları yürütüldüğünü söyleyen Tasalı, “6-8 Ekim’de vahşi, cani ve gaddarca cinayet işleyenleri halkımız biliyor. Özelikle de Bingöl Karlıova'da sadece HÜDA PAR üyesi oldukları için vahşice katledilen Cengiz Tiryaki ve Fethi Yalçın ile halkımızın malına, canına, camilerine, medreselerine, derneklerine, sakallı ve tesettürlü insanlara saldırı emrini kimlerin verdiğini de halkımız çok iyi bilmektedir. Hiç kimse halkımızın 6-8 Ekim'de Diyarbakır'da, akabinde Bingöl Karlıova'da ve Cizre’de yapılan vandalizmi, cinayetleri ve katliam girişimlerini unuttuğunu sanmasın. Bu cinayetleri işleyenlerin ve emrini verenlerin halkımızdan halen özür dilemedikleri gibi, HDP eş genel başkanının 13 Şubat 2015 tarihinde Bingöl’de caniliklerini ve vahşiliklerini devam ettirecek şekilde yeni açıklamalar yapması manidardır.” dedi.

 

“HALKIN İNANCINA HAKARET ETMEYE DEVAM EDİYORLAR”

 

HDP’li çevrelerin çarşafı ve başörtüyü aşağılayan tiyatrolarına tepki gösteren Tasalı, şöyle devam etti: “Bunlar, Amerika’dan aldıkları emirleri yerine getirerek, yaptıkları katliamlara ve barbarlıklara doymamış olmalıdırlar ki, son zamanlarda ABD’nin Adana Konsolosu Espinoza’nın bölgeye gelmesinden sonra halkımızın inancına, çarşafına ve tesettürüne hakaret etmeye, çarşaflı ve tesettürlü bayanları hedef göstermeye devam etmektedirler. Yaptıkları provokatörlükle iç çatışma, kargaşa ve gerginlik ile halkımızın huzurunu bozmaya, halkımız arasında büyük destek gören çözüm sürecini baltalamaya ve tekrar halkımıza acılar yaşatmaya çalışmaktadırlar.”

 

“HDP’NİN SIRTINI DAYADIĞI SİLAHLI YAPI, ON BİNLERCE SİVİLİ KATLETTİ”

“Bunlar, bu güne kadar on binlerce sivil, çocuk ve kadını katlettiği gibi, binlerce Kürt gencini de örgüt içi infaz etmişlerdir.” diyen Tasalı, “En son 13 Şubat 2015 tarihinde Bingöl'de attıkları alçakça iftirada Müslümanlara domuz bağı isnat edenler, bu güne kadar domuz bağı görüntüsünü kamuoyu ile paylaşamamaları onların iftiracı ve yalancı olduklarını göstermektedir. Herkes bilmelidir ki, halkımız 90’lı yıllara oranla kıyas edilemeyecek kadar örgütlü ve düşmanlarını tanımada da çok daha bilinçlidir. İslam’a olan kin ve düşmanlıklarını IŞİD’in arkasına saklanarak yapanların maskelerini halkımız düşürmüştür. Halkımız bölgede IŞİD’in olmadığını çok iyi bildiği gibi bölgenin her yerinde halka hizmet etmeyi kendisine şiar edinen Hür Dava’nın ve Şeyh Said Hazretlerinin yolunu sürdüren azimli, ihlaslı, sabırlı, tüm gücünü inandığı değerlerden ve halkından alan örnek bir gençliğin olduğunu çok iyi bilmektedir.

 

Bilinmelidir ki, Allah’ın izni ve inayeti dışında hiçbir güç ve kuvvet parti çalışmalarımıza engel olamayacak ve bizleri yolumuzdan döndüremeyecektir. Tüm yalanlara, iftiralara ve her türlü karalamalara karşın inandığımız Hür Davamıza, faaliyetlerimize ve halkımıza hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV