Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5817 % -0.25
EURO 18,3732 % 0
GRAM ALTIN 1.024,23 % -0,11
ÇEYREK A. 1.674,61 % -0,11
BITCOIN 378.680 0.973
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 29°
Google News

Bu uyarı kulak ardı edil(e)mez!

Genç Belediyesi, ilçenin imar ve mücavir alanı içinde bulunan çöp konteynırlarını ilaçlayacağını duyurdu. İlçede başıboş dolaşan hayvanların sahiplerine de çeşitli uyarıların yer aldığı duyuruda, meydana gelebilecek hayvan zehirlenmelerinde sorumluluğun vatandaşta olacağı belirtildi.

Son Güncelleme :

23 Ekim 2012 - 11:37

/ 75 views kez okundu.
Bu uyarı kulak ardı edil(e)mez!
Genç Belediyesi tarafından çevre temizliği konusunda alınan temizlik tedbirlerine bir yenisi eklendi. Alınan tedbir kapsamında ilçe merkezi hudutları içinde bulunan çöp konteynırlarının bir bir dezenfekte edileceği duyuruldu. Tedbir sayesinde çöp konteynırları içinde yuvalanan bakterilerin dezenfekte edilmesi hedeflenirken bir yandan da ilçe merkezinde çöp konteynırlarına dadanan başıboş ineklerinde önüne geçilmesi planlanıyor.
BU UYARI KULAK ARDI EDİL(E)MEZ!
Para cezası ile önüne geçilemeyen başıboş hayvanlar içinde caydırıcılık özelliği taşıyacak olan yeni temizlik uygulaması sayesinde, başıboş hayvan sahipleri de hayvanlarını sokağa salarken bir kez daha düşünmek zorunda kalacak gibi.
Belediye ilan hoparlörlerinden yapılan ilan duyurusunda şu ifadeler kullanıldı: “Belediyenin imar ve mücavir alan hudutları dahilinde bulunan çöp kutularımız ve çöp alanlarımız dezenfekte ilaçları ile sürekli ilaçlanacaktır. İlçemizde başıboş inekler çöpten beslendiği için inek sahiplerinin ineklerine sahip çıkmaları ve başıboş bırakmamaları gerekmektedir. Başıboş dolaşan ineklerin zehirlenmeleri ve hastalanmaları durumunda belediyemizin sorumlu tutulmayacağı ve sorumluluğun tamamen ineklerini başıboş olarak ortalığa bırakan inek sahiplerine ait olacağı hususunun bilinmesi ilgililere ilanen duyurulur
casino siteleri