Erzurum’da Sağlık Çalışanlarından “Fatihalı” Protesto « GencinSesi Gazetesi – Bingöl Genç Haberleri – Genç Haber

29 Ekim 2020 - 23:24

Erzurum’da Sağlık Çalışanlarından “Fatihalı” Protesto

Gaziantep’te Doktor Ersin Arslan’ın öldürülmesi olayı, Erzurum’da sağlık çalışanları tarafından “Fatiha” okunarak protesto edildi.

Son Güncelleme :

19 Nisan 2012 - 12:11

26 views

 

Gaziantep'te Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde görevi başında Doktor Ersin Arslan'ın, 17 yaşındaki saldırgan tarafından bıçaklanarak öldürülmesi olayı, sağlık çalışanları tarafından protesto edildi. Erzurum Sağlık İl Müdürü Serhat Vançelik, yaptığı basın açıklamasında Kutlu Doğum Haftası içerisinde böyle bir vahim olayın yaşanmasının sağlık çalışanları olarak kendilerini derinden üzdüğünü belirterek, "İslam terbiyesi almayan kişiler böyle saldırgan olabiliyor" dedi.

 

 Erzurum Halk Sağlığı Müdürü Cumhur Hakkı Çankaya da saldırganı psikopat ruhlu olarak tanımlayarak, "Bu tür üzücü olaylar sağlık çalışanlarının motivasyonunu bozmaktadır" diye konuştu.

 

 Daha sonra hayatını kaybeden Ersin Arslan'ın ruhuna "Fatiha" okunarak olay protesto edildi. Öte yandan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın memleketi olan Erzurum'da bugün hiçbir hastanede iş bırakma eyleminin gerçekleştirilmediği bildirildi.

BENZER HABERLER