bsr recyclinghof berlin

Genç Müftülük Bünyesinde Okul Öncesi Eğitim Kursları Başladı | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


Genç Müftülük Bünyesinde Okul Öncesi Eğitim Kursları Başladı | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

27 Ekim 2021 - 04:43

Genç Müftülük Bünyesinde Okul Öncesi Eğitim Kursları Başladı

Genç Müftülük Bünyesinde Okul Öncesi Eğitim Kursları Başladı
Son Güncelleme :

27 Eylül 2021 - 17:14

Genç İlçe Müftülüğü bünyesinde 4-6 yaş gurubu çocuklar için açılan okul öncesi kurslarda, eğitim sistemine uygun şekilde çocuklara oyun ve eğitimler veriliyor.

Genç ilçesinde okul öncesi eğitim çağındaki çocuklara yönelik müftülük bünyesinde açılan kurslarda anaokulu ve kreş konseptinde eğitim veriliyor. Müftülük bünyesinde açılan sınıflarda 4-6 yaş çocuklara yönelik anaokulu ve kreş konseptinde temel eğitime hazırlanma, temel dini eğitimler ve çocukların yaşıtlarıyla vakit geçirerek sosyal yaşama alışmak gibi imkânlar sunuluyor. Yenişehir Mahallesi Bilal-i Habeş Cami bünyesinde çalışmalarını sürdüren okul öncesi kursa ziyaret gerçekleştiren Müftü Hamzaoğlu, çocuklarla yakından ilgilenerek isteklerini de not aldırdı. Hamzaoğlu, her mahalleye 4-6 yaş gurubu çocuklar için sınıf açmayı planladıklarını ve bu bağlamda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Müftü Hamzaoğlu, “4-6 yaş çocuklarımız için Kreş mahiyetinde Okul öncesi eğitim kurslarımıza, ilçe halkımız yavrularımızı okul öncesi eğitimleri için kurslarımıza kaydettirebilirler. Kurslarımızda ana sınıfları gibi çocuklarımızın oynaya bilecekleri oyun odaları, resim ve çizim yapabilecekleri masaları, beslenme yiyebilecekleri mutfak alanları  ve yavrularımızın bütün ihtiyaçlarını karşılayacak alanlarımız mevcuttur. 4-6 yaş gurubu kurslarımız toplumda ortaya çıkan çok önemli bir ihtiyacı karşılayacaktır. Burada minik yavrularımıza, hazırlanan müfredat çerçevesinde; Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler öğretilecek ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilecektir. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslüman’ın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğreneceklerdir. Bunun yanı sıra çocuklar, sosyal ve fiziksel gelişimde etkili olan sosyal etkinlikler ile el becerisi ve özgüveni gelişmiş, saygılı, hayata sevgiyle bakan bireyler olarak yetişeceklerdir Konusunda uzman gerekli eğitimlerini almış olan Bayan Hocalarımız tarafından çocuklarımıza en iyi şekilde eğitimleri verilmektedir, ayrıca yardımcı bayan personelimizde bulunmaktadır. Vatandaşlarımız bu ücretsiz imkândan faydalanmaları için çocuklarını ister kurslarımıza isterlerse de Müftülüğümüze gelerek kayıt yaptırtabilirler” dedi.

Haber: Murat GÖKÇE

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV