Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5343 % 0.05
EURO 18,0678 % -0.04
GRAM ALTIN 985,30 % -0,23
ÇEYREK A. 1.610,96 % -0,23
BITCOIN 364.613 3.965
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Genç YİBO’da Tasarım Şenliği ve Konser

Genç Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda ‘Tasarım Şenliği ve Konser Etkinliği’ düzenlendi.

Son Güncelleme :

10 Mayıs 2012 - 12:42

/ 102 views kez okundu.
Genç YİBO’da Tasarım Şenliği ve Konser
Genç Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Genç Kaymakamı Muammer Köken, Genç Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Gelen, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Bulut, Genç Mili Eğitim Şube Müdürü Veysel Durgun, Genç YİBO Müdürü Enver Akıncı ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir” İfadesinden yola çıkarak mevcut etkinliği düzenlediklerini belirten Genç YİBO Müzik Öğretmeni Serpil Usta:” Konser etkinliğimizde öğrencilerimizin müzikal anlamdaki bilgi ve becerilerini sergilemelerini sağladık. Öğrencilerimizin bu etkinliğe katılarak müzikal değerlerimize verdikleri önemi çevrelerine yansıtmalarına aracı olduk. Konserimizde Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve İlahi kategorilerinde eserler sergilendi” dedi.
Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretmeni Çağla Parlak’ta şenlikle ilgili:”Şenliğimizde düzen kuşağı, kurgu kuşağı, yapım kuşağı, ahşap oymacılığı ve takı tasarımı alanlarındaki eserler sergilendi. Öğrencilerimin içlerindeki merak ve heyecan birleşince bu tasarım denizini oluşturduk” dedi.
“İleri toplumlarda sanatın ve teknolojinin önemi ve vazgeçilmezliği tartışmasızdır” diyen Genç Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürü Enver Akıncı, etkinlikte çocuklara sanatın ve teknolojinin çağın vazgeçilmezi olduğu bilincini aşılamaya çalıştıklarını belirtti.
Tasarımlarından dolayı öğrencileri “geleceğin bilim adamları” olarak değerlendiren Genç Kaymakamı Muammer Köken ise, yapılan tasarımların yurt dışındaki mevcut çalışmalarla benzerlik gösterdiğini ve imkânsızlıklar içerisinde oluşturulan mevcut tasarımların birer sanat eseri olduğunu belirtti. Öğretmenlerin ve öğrencilerinin ortaya serdikleri çalışmalarının takdire şayan olduğunu belirten Kaymakam Köken, öğretmen ve öğrencilere teşekkür edip, başarılı çalışmalarının devamını diledi.