Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5039 % -0.02
EURO 18,1433 % -0.12
GRAM ALTIN 988,22 % 0,03
ÇEYREK A. 1.615,74 % 0,03
BITCOIN 361.034 -0.109
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Genç’e İsveç’li Gelin

Antalya’da bir otelde çalışırken tanıştığı İsveçli turiste gönlünü kaptıran Gençli Zeki, memleketinde yaptığı düğün ile dünya evine girdi.

Son Güncelleme :

07 Ekim 2012 - 12:22

/ 210 views kez okundu.
Genç’e İsveç’li Gelin
Antalya’nın Alanya ilçesinde çalıştığı otelde tatil yapan İsveç’li Carlsson ailesinin küçük kızı Malin Carlsson’a gönlünü kaptıran Gençli Zeki Ulcay, geçtiğimiz hafta geldiği memleketinde yapılan yöresel düğün ile dünya evine girdi.
İki sene önce Alanya’da bir otelde çalışırken İsveçli Carlsson ailesi ile tanıştığını belirten Gençli Zeki, evlilik kararına kadar yaşadığı süreci şu sözler ile özetledi. “Alanya’da bir otelde çalışırken yaklaşık iki sene önce İsveçli Carlsson ailesi ile tanıştım. Carlsson ailesi ile aramızda çok kısa sürede samimi bir bağ oluştu ve otelde sık sık bir araya gelip sohbet ediyorduk. Anne ve baba Carlsson, kızları Malin’in de Alanya’da bir kız arkadaşıyla birlikte tatile geldiğini ve kendisi ile de tanışmamı istediklerini belirttiler. Çok geçmeden kızları Malin’i aradılar ve bulunduğumuz otele gelmesini istediler. Ertesi gün otele gelen Malin ile ilk karşılaştığımızda açıkçası kendisinden çok etkilendim ve zaman buldukça kendisiyle görüşmeye başladım. Kendisi dinimize çok fazla ilgi duyuyordu. Malin’e bir taraftan yüce dinimiz İslam’ı anlatırken bir taraftan da örf ve adetlerimizi anlatıyordum. Görüşmelerimiz devam ederken kendisinden hoşlandığımı söyleyip evlilik teklifi ettim. Teklifime çok sevinen Malin, bunu ailesi ile paylaştı. Ailesi de bu kararımıza olumu yanıt verince artık evlilik hazırlıkları yapmaya başladık. Malin ile iki yıl süren birlikteliğimizin ardından Alanya’da nikâhımızı kıydık. Daha sonra ağabeyim Mehmet Ulcay’ın da talepleri doğrultusunda memleketimizde kendi örf ve adetlerimize uygun düğün yapmaya karar verdik. Düğünümüzde bir araya gelen kalabalığı görünce çok şaşıran eşim ve ailesi, aynı şekilde yöresel oyunlarımızı da çok beğendiler. Düğünden sonra eşim tekrar İsveç’e gidecek çünkü okul okuyor. Okulu bittikten sonra nerede çalışacağı konusunda bir karara varacağız” dedi.
casino siteleri