Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4852 % 0.01
EURO 17,7979 % 0.3
GRAM ALTIN 971,77 % 0,91
ÇEYREK A. 1.588,84 % 0,91
BITCOIN 375.350 5.597
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Genç’e Yeni Bir Heyecan!

Son Güncelleme :

19 Eylül 2021 - 19:38

/ 19 views kez okundu.
Genç’e Yeni Bir Heyecan!

‘GENÇ VOLEYBOL TAKIMI’ İÇİN KOLLARI SIVADI

Türkiye Efeler Ligi’nde oynayan Solhan Spor Voleybol Takımının daha önce oynadığı TVF 1’inci ve 2’inci liginde yardımcı antrenörlük ile Profesyonel 3’üncü liginde ise baş antrenörlük yapan Bingöl’ün ilk ve tek ulusal voleybol hakemi Metin Kanat, Genç Voleybol Takımı’nı oluşturmak için kolları sıvadı.

Efeler Ligi’nde oynayan Solhan Voleybol Takımı’nın geçmiş yıllarında elde ettiği derecelerde önemli katkısı bulunan Voleybol Antrenörü Metin Kanat, Genç Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesine atandı. Ataması gerçekleşir gerçekleşmez zaman kaybetmeyen Kanat, iletişime geçtiği Türkiye Voleybol Federasyonu aracılığı ile de malzeme temin etti. Aynı şekilde ilçedeki bazı okullar ile iletişime geçen Kanat, voleybol dalında becerisi olan onlarca öğrenciyi tespit edip önümüzdeki günlerden itibaren kuracağı takım ile çalışmalara başlayacak.

Amaçlarının, ’ilçede sporu tabana yaymak’ olduğunu belirten Kanat: “Solhan’da oluşturduğumuz voleybol altyapısını Genç ilçemizde de oluşturmak istiyoruz. Kuracağımız takımlar ile sporu tabana yaymak istiyoruz. Türkiye Voleybol Federasyonu ile işbirliği halinde olacağız.  Oluşturacağımız atmosfer ile gençlerimizi kahvehane köşelerinden spor salonlarına yönlendireceğiz.”

Metin Kanat Kimdir

1989 Solhan doğumlu olan Metin Kanat,  Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksek Okulu’nda okudu akabinde Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi beden eğitim öğretmenliği Formasyon eğitimi aldı.

Daha önce Karlıova Gençlik ve Spor Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Kanat, müdürlük yaparken voleybol antrenörlüğü de yaptı. Voleybol federasyonu ile birlikte Karlıova’da 2 yıl içerisinde voleybol altyapısını oluşturdu. Karlıova ilçesinde halihazırdı onlarca lisanslı sporcu bulunmakta.

Haber: Ahmet SAYILIR