Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5937 % -0.26
EURO 18,4001 % 0.15
GRAM ALTIN 1.024,62 % -0,07
ÇEYREK A. 1.675,25 % -0,07
BITCOIN 378.583 0.816
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 29°
Google News

GENÇ’İN ÖNÜ AÇILIYOR

Genç ile Bingöl’ün yapısal anlamda gelişimine büyük engel teşkil eden 49’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı’nın şehrin dışına taşınması için başlatılan çalışmalarda önemli aşama kaydedildi. Tugay’ın şehir merkezinden kaldırılması talebine sıcak bakan Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay’dan görüş istedi.

Son Güncelleme :

21 Mart 2012 - 13:47

/ 187 views kez okundu.
GENÇ’İN ÖNÜ AÇILIYOR
MİLLİ SAVUNMA BAKANI İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Edinilen bilgiye göre; 30 Ağustos 2011’de Ramazan Bayramıyla aynı güne denk gelen Zafer Bayramı’nda Bingöl’de bulunan Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz ile AK Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, 49’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanı ile askeri bölgenin başka bir bölgeye nakledilmesi konusunu görüştüler. Bu görüşmenin akabinde çalışmalarını hızlandıran ve rapor hazırlayan Bingöl Valiliği, İl Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü kanalıyla bahse konu talebi 25.11.2011 tarih ve 3852 sayılı resmi yazısıyla Milli Savunma Bakanlığı’na iletti.

GENELKURMAY’DAN GÖRÜŞ İSTENDİ

Bu yazının akabinde Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile görüşen Bakan Yılmaz ve Milletvekili Taş, Bingöl’ün şehirleşme açısından yaşadığı sıkıntıları, askeri bölgenin şehir merkezinde kalmasıyla Genç-Bingöl hattının yerleşime açılamadığı ve daha birçok hususu paylaştılar. Talebi ‘uygun’ bulan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanlığı’ndan görüş isteneceğini belirtti ve kısa süre sonra gerekli talep yazısı Genelkurmay Başkanlığı’na gönderildi. Bakan Yılmaz ve Milletvekili Taş’ın, Genelkurmay nezdinde girişimlerinin sürdüğü öğrenildi.

BOŞALAN ALAN İÇİN VALİLİK KARAR VERECEK

Genelkurmay Başkanlığı’nın ‘olur’ yanıtının ardından Genel Kurmay Başkanlığı, Maliye Bakanlığı, Başbakanlık Toplu Kont İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ve Bingöl Belediyesi arasındaki mutabakat ile 49’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı belirlenen bölgeye nakledilecek. Yeni yerleşim alanındaki lojman, karargâh ve diğer yapılar ise TOKİ tarafından inşa edilecek.

Tugay Komutanlığı’nın çift yönlü kaldırılmasıyla boşalan alan ise Bingöl Valiliği’nin görüşleri doğrultusunda yapı inşasına açılacak. Tugay Komutanlığı’nın kaldırılmasıyla Bingöl ile Genç’in birkaç yıl içinde yapısal anlamda birleşmesi öngörülüyor.

\"\"

casino siteleri