Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google

DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
GRAM ALTIN 2.418,47 % 0,36
ÇEYREK A. 3.954,19 % 0,36
BITCOIN 68.943,64 0.267
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 12°
Google News

GENÇLİLER GECESİNDE GENÇ’İN GELECEĞİ KONUŞULDU

Bingöl İli Genç İlçesi ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BİN-GENÇ-DER) ile sitemiz Gencinsesi.com ve Bingöl Life dergisi işbirliğiyle İstanbul’da organize edilen “Gençliler Ev Sahipliğinde Bingöl Buluşması” gecesinde Genç’in önemli sorunları görüşüldü.

Son Güncelleme :

24 Haziran 2012 - 17:18

GENÇLİLER GECESİNDE GENÇ’İN GELECEĞİ KONUŞULDU
Geçtiğimiz hafta İstanbul Sirkeci’de Legacy Ottoman Otel’de gerçekleşen ve önemli misafirlerin ağırlandığı “Gençliler Ev Sahipliğinde Bingöl Buluşması” gecesine; Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Genç Kaymakamı Muammer Köken, Kartal Kaymakamı Nuh Mehmet Hamurcu, Ak Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı, Genç Meslek Yüksek Okulu Müdürü Alaaddin Yüksel, Ak Parti Bingöl eski Milletvekilleri, Abdurrahman Anık, Kazım Ataoğlu, Yusuf Coşkun, Büyük Birlik Partisi MYK üyesi Cemal Eğin, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Bingöl Şube Başkanı İbrahim Alimoğlu ile çok sayıda siyasi, bürokrat ve iş adamı katıldı.
Geçtiğimiz hafta İstanbul Sirkeci’de Legacy Ottoman Otel’de gerçekleşen ve önemli misafirlerin ağırlandığı “Gençliler Ev Sahipliğinde Bingöl Buluşması” gecesinde Genç’in önemli sorunları masaya yatırıldı.
Coşkulu bir kalabalığın katılım sağladığı gecenin açılış konuşmasını yapan Gencinsesi. Com sitesi imtiyaz sahibi Ahmet Sayılır, düzenlenen gecede amaçlarının özelde Genç, genelde Bingöl için neler yapılabilir olduğunu belirtti.
İl bazlarında düzenlenen gecelerde içeriğin genelde tanışma ve kaynaşmalar ile sınırlı kaldığını belirten Sayılır, basın ve dernek olarak ortaklaşa düzenledikleri bu gecede amacın, Genç ile Bingöl’ün sorunlarının konuşulmasının yanı sıra yine bölgeye yatırım yapmak isteyen iş adamlarının da teşvik etmesi için çağrıda bulunmak olduğunu belirtti.
SAYILIR: “MYO BİR AN EVVEL GELMELİ, İŞ ADAMLARIMIZ GENÇ’E YATIRIM YAPMALI”
“Gençliler ev sahipliğinde Bingöl buluşması adı altında gerçekleştirdiğimiz geceyi sadece bir araya gelip kaynaşalım, yemek yiyelim yada eğlenelim diye tertiplemedik” diyen Sayılır, konuşmasına şöyle devam etti.
 “Gencinsesi, Bingöl Life ve İstanbul Bin-Genç-Der olarak üstlendiğimiz bu organizasyonda tek amacımız, özelde Genç ilçemiz, genelde Bingöl’ümüz için neler yapabiliriz düşüncesi idi. Halisane olduğuna inandığımız bu düşünceler ile çıktığımız yolda, vatan millet sevgisini iliklerine kadar yaşayan ve yüreğinde memleket kaygısını eksik etmeyen, birçok değerli büyüğümüz ile bir araya gelip kıymetli fikirlerini aldık. Kendilerine amacımızın bürokrasilerimizle, siyasilerimiz ile iş adamlarımız, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz ile bir araya gelip memleketimiz için bir beyin fırtınası oluşturacak bir ortam oluşturup ve bu ortamda dile getirilebilecek talep ve sorunların çözümüne yönelik fikir üretmek olduğunu belirttik. Sağ olsun bu konuda Milletvekilimiz Sayın Eşref Taş beyefendi, Genç Belediye Başkanımız Sayın Abdurrahim Ariç beyefendi ve Servi Belediye Başkanımız Sayın Ali Ayrancı beyefendinin de çok büyük katkı ve desteklerini aldık. Kendilerinden aldığımız bu katkı ve destek ile şu an bir aradayız ve memleketimizi konuşuyoruz. Memleket sorunlarımızı konuşurken Genç için hayati öneme sahip olduğuna inandığımız ancak bazı nedenlerden dolayı bir türlü ilçemize kazandıramadığımız Genç Meslek Yüksek Okulumuz için artık bazı somut adımların atılmasını istiyoruz. Bu konuda Genç Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sayın Alaaddin Yüksel beyin bir çalışması da birazdan sizler ile paylaşılacaktır. Yine, zamanında İstanbul gibi metropol şehre gelip burada ticaret ile uğraşmış ve şimdilerde çok iyi yerlere gelmiş değerli iş adamlarımızda aramızda. Kendilerinden gelip Genç’imiz ve Bingöl’ümüzde yatırım yapmaya davet ediyoruz. Biliyorsunuz Ak Parti hükümeti, yatırım yapmak isteyen iş adamlarına yönelik bir paket hazırladı. Aralarında Bingöl’ün de bulunduğu bazı illerin faydalanacağı” yeni bir teşvik paketi”. İş adamlarımızın bu önemli paketi değerlendireceklerine inanıyor, kendilerini memleketlerine gelip yatırım yapmaya davet ediyoruz” dedi.
SANIR: “ÇALIŞMALAR TAKDİRE ŞAYAN, ANCAK EKSİKLİKLER BİR AN EVVEL GİDERİLMELİ”
Açılış konuşmasının ardından söz alan Bingöl İli Genç İlçesi ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı (BİN-GENÇ-DER) Halit Sanır, katılımlarından dolayı konuklara teşekkür ettikten sonra konuşmasını şu şekilde sürdürdü.
“Öncelikle memleketimizin sorunlarına katkı sunan tüm herkese teşekkür ediyorum. Bizlerde İstanbul’da bulunan hemşerilerimizi bir araya getirip onların sorunlarını dinlemek ve kendilerine yardımcı olmak için Bin-Genç-Der’i kurduk. Derneğimizin ilk kuruluş aşamasından bu güne kadar gelmesinde çok büyük emekleri olan yönetim kurulu arkadaşlarıma, üyelerime ve tüm değerli dostlarıma teşekkür ediyorum. Derneğimiz için çok anlamlı olan bu gecemizde öncelikle memleketimizde yapılan çalışmaları takdirle karşıladığımızı belirtip, Genç’imizin başta gelen birkaç sorununa da değinmek istiyorum. Genç’imizin tarımsal alanda kalkınmasında önemli bir yere sahip olan Murat Ovasının bir an evvel ıslah edilmesi gerekmektedir. Yine Genç’imizin eğitimde gelişmesine katkı sağlamasının yanı sıra ilçemizin bacasız fabrikası konumunda olan ve ekonomisinde de önemli bir yere sahip olan Meslek Yüksek Okulumuzun da bir an evvel ilçemize getirilmesi gerekmektedir. Yine Bingöl’de arıcılık konusunda ciddi çalışmalar var. Bunları takdirle karşılıyoruz. Özellikle Genç Belediye Başkanlığı’nın arıcılıkla ile ilgili projeleri takdire şayandır. Biliyorsunuz Genç’in balı ülkemizde bulunan en iyi ballar arasında yer almaktadır. Ama yeterince teşvik edilmediğini görüyoruz. Siyasi, bürokrasi ve iş adamlarımızdan arıcılık konusunda daha fazla çalışmalar yapmasını bekliyoruz. Bunun yanında yine gerek Genç ilçemiz gerekse de Bingöl’ümüzün tarihi ve turistik çok öneli yerleri bulunmakta. Bunun içinde önemli tanıtımlar yapılabilir. İlimiz için en önemli sorunu olarak gördüğümüz havaalanımızın bitirilmesi halinde ise dile getirilen tüm sorunların çok kısa sürede çözümüne önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.
GENÇ MYO MÜDÜRÜ YÜKSEL: “YER SORUNU ÇÖZÜLÜRSE DEVASAL PROJELERİMİZ VAR”
Genç Meslek Yüksek Okulu ile ilgili hazırladığı ‘Eğitim Kampüsü’ projesini misafirlere slayt eşliğinde aktaran Genç Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Alaaddin Yüksel ise uygun bir yer tahsis edilmesi halinde Genç’e bağlı devasa bir kampus alanının oluşturulması için çalışmalara başladıklarını belirtti.
MYO’nun 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında Genç’te öğrenim verebilmesi için şimdilik Kültür Binasına yoğunlaşacaklarını belirten Yüksel, alternatif çalışmaların devam edeceğini belirtti. Genç Meslek Yüksek Okulu’nun gelişimi ve şu anki durumu hakkında misafirlere bilgiler aktaran Yüksel, şunları ifade etti.
“Bu akşam burada bulunmamızın amacı Genç’in sorunlarını konuşmak. Genç Meslek Yüksek Okulu belki de bir sorun haline geldi. İnşallah bu sorunu da bu yıl çözeceğiz. Sayın bakanımızın sayın vekilimizin sayın belediye başkanımızın ve sayın kaymakamımızın desteğiyle bu sorunları inşallah çözeceğiz, ümitliyiz. Yani fiziki anlamda bu mekândan en kısa sürede çözülmesi lazım ki bu yıl kültür binasında gerçekleştirmek üzere eğitimimize devam edeceğiz. Diğer taraftan biz, Genç Meslek Yüksek Okulu olarak sadece bir bina olarak değil, ileride orta vadede veya uzun vadede bir kampus alanı olarak bir yer düşünüyoruz. Bu yere baktığımız zaman da yine sayın bakanımızın geçen yıl gördüğü birkaç alternatif bölgemiz var. Yatılı bölge, yine köprünün olduğu bölgede arazimiz. Ve buralarda eğer bu projelerimiz gerçekleşirse ve tabi sayın bakanımızın sayın vekillerimizin mülkü amirlerimizin de destekleri ve onaylarıyla Bingöl’e ikinci bir kampus alanı olabilecek. Sadece yüksek okul değil, içerisine fakülteyi barındıracak, yüksek okulu barındıracak ve yine diğer sosyal alanı barındırabilecek bir alan oluşturma imkânına sahip olacağız. Tabi bu konuda önemli olan bir sorun var. O da yer sorunu. Bu konuda yine başta Sayın Bakanımızın, Sayın Kaymakamımızın, Sayın Milletvekili ve Belediye Başkanımızın katkı ve desteklerinin olması gerekmektedir.” Dedi.
BAŞKAN AYRANCI: “İŞ ADAMLARIMIZI YATIRIM YAPMAYA DAVET EDİYORUM”
20 Yıllık geçmişi bulunan Servi Belediyesi tarihinde, kendi dönemi içinde hizmetleri yirmi katına çıkardıklarını belirten Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı, Servi’deki maden çeşitlerinin yoğunluğuna dikkat çekerek iş adamlarını Servi Beldesi’nde yatırım yapmaya davet etti. Hazırlanan geceden dolayı bazı iş adamlarının kendisine ulaştığını aktaran Başkan Ayrancı, iş adamlarının projelerinin Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz ve Ak parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş’ın katkıları ile olumlu sonuçlanacağına inandığını belirtti. “Hazırlanan bu geceyi anlamına ulaşmış olarak görüyorum. Nitekim bu içerikte bir gecenin olacağını duyan ve bizlere ulaşan bazı iş adamlarımız, yatırım konusunda ne yapabiliriz diye bize ulaştı. Hazırladıkları projeler beldemiz açısından çok önemli projeler. Bunlar Servi Beldemizdeki maden yataklarının işletilmesi konusunda önemli projeler. Bu projelerin hayata geçilmesi için şimdiye kadar bizlerden katkı ve desteklerini esirgemeyen Kalkınma Bakanımız Sayın Dr. Cevdet Yılmaz ve Ak parti Bingöl Milletvekilimiz Prof. Dr. Sayın Eşref Taş’ın desteklerini tekrardan bekliyoruz” dedi.
BAŞKAN ARİÇ: “GENÇ’İN DIŞINDAKİ MYO GENÇ’İN DEĞİLDİR”
Yer sorunundan dolayı sürüncemede kalan Genç Meslek Yüksek Okulu’nun genişletilmesi için düşünülen Murat Nehri’nin diğer yakasında kurulması fikrine karşı çıktığını belirten Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, Genç ilçe sınırları içinde olmayan yüksek okul yada fakültenin Genç’e katkı sağlamayacağını belirtti.
Gecede, Genç ilçe merkezinde yapılan sosyal, kültürel, sportif, alt ve üst yapı çalışmalar ile ilgili bilgiler aktaran Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç Genç geceye katılım gösteren iş adamlarını Genç’e yatırım yapmaya davet ettikten sonra Meslek Yüksek Okulu hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Meslek Yüksek Okulu’nun nehrin karşı tarafına kurulması halinde kamuoyunun yoğun tepkileri ile karşılaşılacağına dikkat çeken Başkan Ariç, hazırlanacak projenin mutlaka Genç ilçe sınırları içinde olması gerektiğini belirtti.
Başkan Ariç sözlerini şöyle sürdürdü. “Demin Meslek Yüksek Okulu Müdürümüz Genç MYO ile ilgili güzel bir sunum yaptı. Gerçekten çok harika bir proje de hazırlamışlar. Ancak, Sayın Bakanım ve Sayın Vekilim, Sayın Eski Vekillerimiz şu an Gençli hemşerilerimizde burada. Şayet Meslek Yüksek Okulu nehrin karşı tarafında yapılırsa bunun sadece ismi Genç Meslek Yüksek Okulu olarak kalacaktır. Genç’e hiçbir faydası olmayacaktır. Ben, sayın bakanıma defaten söylemiştim. Mülki sınırlarımızın değişmesi noktasında gerekli girişimleri yaptı ama maalesef mülki sınırlarımızı değiştirmek için o köyde referandum yapılması gerekiyor ve o köyde yüzde 51’i evet, ‘biz Genç’e bağlanmak istiyoruz’ demeli ki, mülki sınırlarımızı değiştirebilelim aksi taktirde mümkün değildir ancak yasal bir değişiklikle mülki sınır değişikliğine gidebileceğiz ki bu da çok zor görünüyor. Yani ya meslek yüksek okulumuz için düşünülen yer ilçe merkezi içinde olmalıdır yâda köprünün karşı tarafı Genç’e bağlanmalıdır” dedi.
KAYMAKAM KÖKEN:” BİZLERE MİSAFİR OLARAK GELİN, BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİNİZ VAR
“Gençliler ev sahipliğinde Bingöl Buluşması” gecesine katılmaktan dolayı onur duyduğunu belirten Genç Kaymakamı Muammer Köken gecede, sıla turizminin önemine değinip, uzun yıllar Genç’e gelmemiş Gençli vatandaşları ilçeye davet etti. Gecede, Genç Kaymakamlığının çalışmalarına değinen Kaymakam Köken, rutin çalışmaların her zaman süreceğini ancak bu çalışmalara en büyük anlamı kardeşlik hukukunun katılması gerektiğini belirtti. Kaymakam Köken sözlerine şöyle devam etti: “Sıla turizmi son yıllarda modernleşmiş bir turizmdir. Memleketinize gelin ve kardeşlik hukukunu gerçekleştirin. Kardeşlik hukuku, kendisi için istemediğini başkası için de istememektir. Lütfen, kardeşlik hukukunu bozmayalım bizlere misafir olarak gelin, başımızın üstünde yeriniz vardır. Size, ev sahipliği yapacağımızdan onur ve şeref duyacağımızı bilin. Memleketimizin her türlü sorunundan bahsettikten sonra eğitimle ilgili sağlıkla ilgili memurlarımızı, okuyan genç kardeşlerimizi bir vatan bir vefa borcu olarak memleketimizde yaptığı çalışmaları özellikle istirham ediyorum. Bizler, az gelişmiş ilçelerde görev yapan kaymakamlar olarak herkesin terk ettiği yerleri beklemek onuruna nail olan arkadaşlarız. Bu mesleği şerefle yürütmeye çalışıyoruz. Gençli öğretmen orada görev yapmak istemiyorsa Gençli doktor orada görev yapmak istemiyorsa Gençli iş adamı orada yatırım yapmak istemiyorsa siz sırf vatan sevgisi, sırf vatanını seviyor diye bir Kayserili öğretmenden bir Edirneli öğretmenden orada kalmasını niye bekleyebilirsiniz. Biz diyoruz ki, Gençliler zekidir o zaman gelin memleketinize hizmet edin. Biz de, sizlere ev sahipliği yapalım saygılar sunuyorum” dedi.
MİLLETVEKİLİ TAŞ: “GENÇ’İN MYO’DAN DAHA FAZLA NASİPLENMESİ İÇİN EMEK HARCIYORUZ”     
Gecede yoğunlukla dile gelen Genç Meslek Yüksek Okulu için yaptığı girişimlerden söz eden Ak Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, Genç’in MYO’dan çok daha geniş bir şekilde yararlanması için önemli çalışmalar başlattıklarını belirtti. Genç Meslek Yüksek Okulu’nun yakın süreçte kampus alanı olarak yapılması için şimdiden bazı müteahhit firma ile görüştüğünü belirten Milletvekili Taş, somut bazı çalışmaların yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacağını dile getirdi.
Ak parti Hükümetinin genelde ve yerelde yaptığı çalışmalara değinen Milletvekili Taş, konuşmasında:” Gençli kardeşlerimin öncülüğünde gerçekleşen bu gecemiz Bingöllü kardeşlerimizin bir arya gelmesine büyük bir katkı sağlamıştır. Bu özverili çalışma ve organizasyonda tekrar emeği ve katkısı olan herkese sonsuz şükranlarımı sunmak istiyorum. İnşallah bundan sonraki süreçlerde de bu tür organizasyonlar devam eder, Türkiye’nin son yıllarda çok büyük bir gelişme hamlesi gösterdiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bir taraftan ülkemizin ekonomik kalkınmasıyla birlikte demokrasisini de güçlendiriyoruz. Bir taraftan ulusalda bunları yaparken yerelde Bingöl’ümüze de ulaştırmada, sağlıkta, tarımda, eğitimde, enerjide, sulama alanında ciddi yatırımları gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda 2012 yılında Bingöl Diyarbakır ve Erzurum yolu duble yolu çok hızlı bir şekilde çalışmalar devam etmekte. Havaalanımız çok hızlı bir şekilde devam etmekte. Yine Genç Servi yolunun teknik proje ihalesi yapıldı. Yine ilçemizde bir gençlik merkezi ve Genç Meslek Yüksek Okulu’nun yapılması için Özaltın Firması ve Cengiz Firması ile görüşmeler yaptık. Yaptığımız görüşmeler sonucunda bunları bize taahhüt ettiler. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum Yine Genç ilçemiz ile ilgili önemli bir sorun teşkil eden Murat Nehri havzasının ıslahı için Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile görüştük ve kendileri ilgili birimlere gereken talimatları verdiler. Buralar için şuanda altyapı çalışmaları devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanımız bu çalışmalar bittikten sonra programa alınacağını söyledi. Genç Belediye Başkanımız, Meslek Yüksek Okulu ile ilgili bazı çekincesi olduğunu belirtti. Eğer yolun Bingöl tarafına yani köprünün diğer tarafına yapılırsa Genç’e öğrencilerimizin gelmeyeceğini söyledi. Tabı ki biz Genç’in merkezinde bulunan bir meslek yüksekokulu yapılmasını arzuluyoruz yalnız ileride fakültelerin yapılması için büyük bir alana ihtiyacımız var. YİBO bölgesinde 30 dönüm civarında, Genç merkezinde ise daha az bir miktarda arazi var. Yani Genç Meslek Yüksek Okulunu genişletmek, ilerde içinde fakültenin barınacağı bir kampus alanı oluşturmak istiyorsak tahsis edilecek yerinde büyüklüğüne dikkat etmemiz gerekiyor.” Dedi.
BAKAN YILMAZ: “BÖYLESİ ORGANİZASYON BEKLEMİYORDUM”
“Gençliler ev sahipliğinde Bingöl Buluşması” adı altında düzenlenen geceyi tanışma ve kaynama gecesi olarak düşündüğünü belirten Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, gecenin içerik bakımından çok önemli konular içerdiğini belirtip böylesi bir geceyi beklemediğini ifade etti.
Organizasyonda emeği geçenleri tebrik ettiğini belirten Bakan Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Burada, Gençlilerin ev sahipliğinde Bingöllüler buluşması adı altında toplandık, gerçekten çok güzel bir organizasyon oldu. Başta bu organizasyonu yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu güzel ortamı bizlere hazırladılar. Bir taraftan fikirler dinledik bir taraftan da memleketin kalkınma meselesi çok tartışıldı. Ben bu kadar beklemiyordum doğrusu, normalde bir araya gelip sohbet edeceğimiz bir gece olarak düşünmüştüm fakat arkadaşlarımız Gençle ilgili Bingöl ile ilgili kalkınma konularını gündeme getirdiler. İyi bir hazırlık yapmışlar, çok güzel bir akşam oldu teşekkür ediyorum. Öncelikle şunu söylemek lazım, Türkiye’yi iyi idare etmezsek, Türkiye’de huzur olmazsa güven olmazsa istikrar olmazsa, ülkemizde olduğu gibi Bingöl’ün de kalkınması ve gelişmesi mümkün değildir. Çok şükür ülkemizi iyi bir yönetim idare ediyor, iyi bir başbakanımız var iyi bir hükümetiz var, güçlü bir şekilde memleketi idare ediyoruz. Nereden nereye geldiğimiz ortadadır. Bingöl de bundan payını şüphesiz ki alıyor. Bingöl’ün 10-15 sene öncesiyle bugününü hele hele doksanlı yıllarla bugününü karşılaştırdığınızda dağlar kadar fark var arada. 90’lı yıllarda ben hala gidip geliyorum, kaç tane yerde kontrol vardı. Bingöl Diyarbakır yolu ne kadar süre kapalıydı. Dilimizi doğru düzgün ‘zazacayı kurmancayı’ konuşabiliyor muyduk? Bir kaseti bile dinlemek için insanlar evlerin kuytu köşelerine gidip kimse duymasın diye kaset dinliyordu. İşkence var mıydı, faili meçhul cinayetler var mıydı? Bir devlet görevlisi gördüğümüz zaman, güvenlik görevlisi gördüğümüz zaman çekiniyor muyduk? Karakolun önünden geçerken çekiniyor muyduk? Bütün bunlar vardı fakat çok şükür şu anda çok farklı bir ortama geldik. Türkiye gerçekten demokraside hukuk devletin de çok ileri bir seviyeye geldi. Bingöl burada bayraktarlık yapmış bir şehir. En üst düzeye bayrağı dikmiş bir şehir. 82 anayasasına verdiği en yüksek hayır oyuyla ve bu oyun bedelini de ödeyen bir şehir olarak. Yine 2010 referandumunda en yüksek evet oyuyla verdiği il olarak bunun bayraktarlığını yapmış bir ildir. Her türlü övgüyü katkıyı hak ediyor. Bingöllülerin önünde saygıyla eğiliyorum. Bingöl inşallah bu duruşunu devam ettirecek. Bu demokratik duruşunu, bu temel haklardan özgürlüklerden yana duruşunu, Türkiye’nin gelişiminden, değişiminden yana tavrını devam ettirecek inşallah. Biliyorsunuz Bingöl’ümüzde devam eden havaalanımız, duble yollarımız var bunlar kimi zaman terör saldırılarından dolayı sekteye uğratılmaya çalıştı ama biz bunlara rağmen halkımıza hizmet götürülmesi noktasında asla geri durmadık. Biz yine devam edeceğiz kim ne yaparsa, yolumuza saldırsalar da yapsın biz tedbirlerimizi alacağız bu yatırımlarımıza devam edeceğiz, bunlar önemli yatırımlar. Bedeli ne olursa olsun her türlü fedakârlıkları yapacağız ve bu yatırımlarımızı tamamlayacağız. İnşallah havaalanımızı da bu sene bitiriyoruz. Gençle Bingöl arasında devam eden duble yoldan buraya bir yol veriyoruz ve havaalanından Gençli hemşerilerim çok daha fazlası ile yararlanacak. Aynı şekilde Genç-Bingöl ve Genç-Diyarbakır Karayolunda devam eden yol çalışmalarında ufak tefek kamulaştırma sorunu bulunmakta bunlarda yakın zamanda çözüldüğü gibi bu yollarımızın yapım çalışmaları da hızlanacak” dedi.
Gecenin ardından Bingöl Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Nurgül Aktekin, katılım ve desteklerinden ötürü Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz’a plaket takdim etti. Gece, verilen plaketlerin ardından Bingöllü ses sanatçısı Maral’ın söylediği türküler eşliğinde çekilen halaylar ile son buldu.
 
 
 

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.