Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5039 % -0.02
EURO 18,1433 % -0.12
GRAM ALTIN 988,22 % 0,03
ÇEYREK A. 1.615,74 % 0,03
BITCOIN 361.196 -1.919
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

GENÇ’TE YAZ KUR’AN KURSLARI SONA ERDİ

Genç ilçesinde merkez ve köy camilerinde açılan Yaz Kur’an Kursları bugün itibariyle sona ererken, kurs bitimi içinde bazı camilerde çeşitli programlar düzenlendi.

Son Güncelleme :

17 Ağustos 2018 - 15:06

/ 109 views kez okundu.
GENÇ’TE YAZ KUR’AN KURSLARI SONA ERDİ

Genç ilçe müftülüğünce 25 Haziran-17 Ağustos tarihleri arasında ilçe genelinde cami ve Kur’an kurslarında açılan kurslara, bini aşkın öğrenci katıldı.

 

Yaklaşık iki ay süren kurslarda öğrencilere, Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler eğitimi ile aile ahlakı ve toplumsal duyarlılık gibi konularda dersler verilirken, öğrencilerin motivesini artırmak için sportif etkinlikler olmak üzere dönem dönem çeşitli etkinliklerde yapıldığı belirtildi.

 

Kurs bitimi nedeniyle Genç Merkez Eski Camii’de öğrencilere yönelik kısa bir program düzenlendi. Program öncesi öğrencilere yönelik beceri sınavı yapan Kurs hocaları, sınavda dereceye giren öğrencilere bisiklet ve çeşitli hediyelerde verildi.

 

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız cami görevlisi Ahmet Andiç, Yaz ayları olması nedeniyle öğrencilerde Kur’an kurslara istenilen seviyede rağbet olmadığını bunun için de öğrencileri camiye kazandırmak için çeşitli hediye ve etkinliklerle öğrencilere motivasyon kazandırdıklarını ifade etti.

 

Velilerin de üzerine düşen görevi tam anlamıyla yapmadığını belirten Andiç, “öğrencilerimizi okula gönderdiğimiz gibi camilere de gönderebilsek ve üzerinde durabilirsek, maddi ve manevi anlamda hem çocukları kazanır hem de yarın kendilerine, geleceğine sahip çıkacak hayırlı bir evlat yetiştirirler. Bu düşüncelerle iki aylık sürede kursa gelen öğrencilerimize ve sabırla üzerinde duran, derslerini takip eden velilerine teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

 

 


casino siteleri