Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google

DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Barış ve Demokrasi Partisi (Bdp) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Iğdır İl Başkanlığı'nın düzenlediği 2'nci Olağan Kongresine katıldı.
 
Demirtaş, "Bizi o parlamentodan atmaya ne gücün yeter ne böyle bir haddin olabilir ne de böyle bir cesaretin olabilir. Eğer siz panzerle gelip bir partinin tabelasını oradan indirirseniz yarın o halk toplanır sizin valiliğinizin tabelasını indirir. Ne ektiyseniz onu biçersiniz. diye konuştu..
 
Bağlar Mahallesi Vali evinin yanındaki özel bir düğün salonunda yapılan kongreye Bdp Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bugüne baskı ve zulümlerle geldiklerini belirtti.
 
AKP'nin bazı sözcülerinin Bdp'nin piyangodan veya paraşütle parlamentoya inmişiz gibi beyanat verdiklerini hatırlatan Demirtaş, "Sen bu halkın hazinesinden trilyonlar harcayarak devletin bütün imkânlarını kullanarak parlamentoya gittin. Biz halkın öz gücüyle kendi rızkından keserek partisine yaptığı yardımla o parlamentoya gittik. Senin bizi o parlamentodan atmaya ne gücün yeter ne böyle bir haddin olabilir ne de böyle bir cesaretin olabilir. Parlamento sizin mülkiyetiniz mi, şirketiniz mi,? Biz orda işçi miyiz, memur muyuz. Mikrofonu eline alan 'Bdp'yi atarız, şunu çıkarırız' diyor. Sen hangi yetkiyle oraya gelmişsen bende aynı yetkiyle gelmişim. Sen benim patronum değilsin, genel müdürüm değilsin. Sen milletvekilisin, biz milletvekiliyiz. Sen kimsin ki bizi parlamentodan atıyorsun. Halk bizi seçti. Halk bizi oradan indirir. Onun dışında hiçbir güç yetmez.
 
Dokunulmazlık kalksın diyorsa 550 Milletvekilinin tamamının dokunulmazlığı kalksın biz ne yargılanmaktan çekiniyoruz ne de cezaevlerinden korkuyoruz. Bizim savunamayacağımız hiçbir şey yok. Sizin dokunulmazlığınız kalktığında hakim size yaptığınız hırsızlıkla, dolandırıcılıkla, ihaleye fesat karıştırmanızla ilgili soru sorduğunda siz ne diyeceksiniz?
 
Biz konuştuğumuz her şeyin arkasındayız. Sayın Öcalan'a 'özgürlük' dedik mi dedik bunu parlamentoda söyledik hakime de söyleriz. Demokratik Özerklik istiyoruz. Kürt Halkına ve Kürdistan'a özerklik istiyoruz. Bizi yargılayacak hakime de söyleriz. Biz özel Kürdistan yönetimi istiyoruz, ana dilde eğitim istiyoruz. Bunu bizi yargılayacak hakime söyleriz.
 
Peki siz sizi yargılayacak hakime 'biz bu kadar para çaldık bunları çalmaya devam ederiz' diyebilir misiniz ? Yolsuzluk yaptık yapmaya devam ederiz diyebiliri misiniz? Yüreğiniz yetiyorsa herkesin dokunulmazlığını kaldırın ama sadece BDPlilerin dokunulmazlığını kaldıracaksanız o siyasetinize alet olmayız" diye konuştu
 
AK Partisi'nin 11 yıldır iktidarda çözmüş bir tek toplumsal sorunun olmadığını sözlerine ekleyen Bdp Genel Başkanı Demirtaş şöyle konuştu:
 
"Hükümet, 'Bize oy verin başörtüsü sorununu Kürt sorununu, Kıbrıs sorununu, Ermeni meselesini çözeceğiz, bu kapıları açacağız' diyorlardı. Bunları söyleye söyleye oy istediler. Oy da aldılar ve tek başlarına iktidar oldular. Ama bir tek sorunu çözmediler.
 
Bugün çıkmış kendileri dışında herkesi suçluyorlar. Barış adına bir yol haritası çıkardık hem Başbakana hem Meclis Başkanına gönderdik. Biz Kürt hareketini bitireceğiz Kürtlere de TRT şeşle idare edin diyeceğiz zaten onların başka bir şey istemeye ne takatleri olur böylece bu sayfayı da kapatırız diyordu. Bütün bu ölümlerin sorumlusu kendisidir.
 
Kendine çok güveniyordu geçmişteki generaller PKK ile anlaşmalıydılar. İyi savaşmıyordular, onları tutuklatıp kendi komutanlarını göreve getirdi. Öyle bir savaşacağız ki birkaç ayda bu işi bitireceğiz danışmanları ve akıl hocaları bunu söylüyordu.
 
Bu kadar muzaffer ordu edasıyla savaşa giden bunlardı. Dün Bingöl'de yaşanan o çirkin saldırıyı gördünüz. Topladıkları bir gurup çeteyi partimize saldırtıp Bingöl halkı Bdp'ye saldırmış görüntüsü vermeye çalıştılar.
 
Bizim herkesin acısına saygımız vardır üstündeki üniforma ne olursa olsun herkesin bir anası babası yakını vardır her ölüm acıdır ister gerilla olsun ister asker olsun ister polis olsun bütün ölümler acıdır ama bu savaşın faturasını partimize çıkartanlar bilsinler ki yanlış yoldalar.
 
"HALK DA VALİLİK TABELASINI İNDİRİR"
 
Dün partimizi kışkırtma sonucu gelip taşlayanlar hayatlarında bir defa o Bingöl'ün caddesinde barış için bir defa yürüdüler mi o taşladığınız Bdp hergün Barış için o yolları aşındırdı. Çatışmalar dursun diye eylem yaptı. Siz durup izlediniz.
 
Şimdi bu durduramadığınız savaş herkese acı veriyor. Gelip faturasını Bdp'ye çıkartıyorsunuz. Ben açıkça söylüyorum. Bingöl Valisi, Emniyeti, Belediye Başkanı onların huzurunda panzerlerin üzerine çıkarak o saldırıyı gerçekleştirmişlerdir. Orası Bingöl'dür. Bingöl halkı kahraman bir halktır. Sizin çetenize teslim olacak bir halk değil. Eğer siz panzerle gelip bir partinin tabelasını oradan indirirseniz yarın o halk toplanır sizin valiliğinizin tabelasını indirir. Ne ektiyseniz onu biçersiniz. O panzerler gelip bir partinin tabelasını indirin diye size verilmiş panzerler değil. Bir partiyi açıkça hedef haline getirip düşmanca tutum içerisine girerseniz yemin olsun ki bu halk toplanır valiliğin tabelasını indirir. Sende pılını pırtını toplar Bingöl'ü terk edersin. Bunu böyle bilin. Böyle bir terbiyesizlik saygısızlık ciddiyetsizlik olamaz."
 
Kongreden sonra partililer olaysız dağılırken Selahattin Demirtaş ve yanındakiler Iğdır'dan ayrılarak Bitlis'e hareket ettiler.
Google News

“Halk da Valilik Tabelasını İndirir”

23 Eylül 2012 - 12:57

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.