Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4553 % -0.14
EURO 17,7649 % -0.09
GRAM ALTIN 965,00 % 0,21
ÇEYREK A. 1.577,77 % 0,21
BITCOIN 356.180 -0.11
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°
Google News

Hastane modernleşiyor

Bir süredir revizyon ve teknolojik yeniliklerle hasta konforunu artıran ve sağlık hizmetinde ilerici yaklaşımlar sergileyen Genç Devlet Hastanesi, bu kez kadın hastalıkları ve doğum polikliniğine dört boyutlu ultrason cihazı aldı.

Son Güncelleme :

14 Eylül 2014 - 17:31

/ 228 views kez okundu.
Hastane modernleşiyor

Geçtiğimiz yıl Sağlık Bakanlığı’nca 7 Milyon TL harcanarak yapılan 50 yataklı ve iki de ameliyathanesi bulunan hastanede, hastane yönetiminin başarılı çalışmaları sonuçlarını vermeye başladı. Hastanedeki doktor yetersizliğinin son bulması için uzun zamandan beri çaba sarf eden Hastane yönetimi diğer yandan da ileri sağlık hizmeti sunabilmek için polikliniklere son model teknolojik donanımlara sahip sağlık cihazları almaya başladı.  Yakın zamanda kadın hastalıkları ve doğum polikliniğine dört boyutlu ultrason cihazı alınmasını sağlayan hastane yönetimi, modern dijital röntgen alımı içinde çalışmalarını tamamladı. Yakın zamanda ihalesi yapılan ve sözleşmesi imzalanan dijital röntgen cihazının da yakın zamanda hastanede kurulacağı öğrenildi.

 

 

Alakaş: “Diğer ultrasonografi tetkiklerine göre bariz üstün”

Alınan yeni cihazlarla ilgili bilgi veren Hastane Başhekimi Dr. Yusuf Alakaş, “Yeni aldığımız 4 boyutlu utrason cihazımızın; gebelik incelemeleri, fetal anomali taramaları ve jinekoloji incelemelerinde diğer ultrasonografi tetkiklerine göre bariz üstünlüğü tıp çevrelerince tescil edilmiştir. Dört boyutlu ultrasonografi, özelliği ile bebek heyecanına kapılan ailelere, üçüncü aydan itibaren cinsiyeti öğrenme ve renkli fotoğraflarını alma fırsatı vermektedir. Ayrıca, bebeğin gelişimsel analizi, çoğul gebeliklerin ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesi, rahim yapısal problemlerinin teşhisi daha detaylı yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra plasenta anomalileri, ektopik gebeliğin tanısı, plasentanın yerleşiminin belirlenmesi ve yumurtalık patolojilerinin teşhisi de etkili olarak konulmaktadır. Bir diğer yeni aldığımız cihaz ise Dijital Kaset (DR) dijital röngen cihazımız. Bu cihazımızın da ihalesini geçtiğimiz ay gerçekleştirip sözleşmesini de yaptık. Cihazımızın yakın zaman içinde hastanemizde kurulmasını bekliyoruz” dedi.

“2 Uzman 4 Pratisyen daha göreve başlayacak”

Genç Devlet Hastanesi bünyesinde halen 4 uzman ve 2 de pratisyen hekim olduğunu anımsatan Başhekim Alakaş, 58. Devlet Hizmet Yükümlüğü kapsamında ise atamaları gerçekleşen kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktoru ile uzman çocuk doktorunun yanı sıra 4’te pratisyen hekimin atamalarının yapıldığını söyledi. Başhekim Alakaş: “Hastanemiz bünyesinde uzun zaman doktor eksikliği bulunuyordu. Bu eksikliklerin giderilmesi için her dönem talepte bulunuyorduk ancak başvuru olmuyordu. Önceki dönemde atamaları gerçekleşen 1 genel cerrah ile 1 anestezi uzmanı gelip görevlerine başladı. Son olarak 58. Devlet Hizmet Yükümlüğü kapsamında ise atamaları gerçekleşen Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Doktoru Süreyya Kaplan ile Uzman Çocuk Doktoru Mehmet Boğatarhan yakın zamanda ilçemiz hastanesine gelip görevlerine başlayacak. Bunların yanı sıra yine eksikliklerini büyük oranda hissettiğimiz 4’te pratisyen hekimin ataması yapıldı. Hekimlerimizin görevlerine başlaması ile birlikte hekim sorunumuz ortadan kalkmış olacak.