Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


“HAYATI ZEHİR EDİYORLAR!” | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

8 Aralık 2021 - 16:12

“HAYATI ZEHİR EDİYORLAR!”

Genç Kültür Merkezi açılış törenine katılan Bakan Yılmaz; “Maalesef küresel ve bölgesel bir takım güç mücadelelerinin, çıkar mücadelelerinin aracı haline gelmiş bir takım örgütsel yapılar insanımıza hayatı zehir ediyorlar” dedi.

“HAYATI ZEHİR EDİYORLAR!”
Son Güncelleme :

25 Nisan 2016 - 8:37

Bingöl’de temaslarını sürdüren Kalkınma Bakan Yılmaz, Genç'te yapımı tamamlanan İlçe Kültür Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulunduktan sonra kamu kurumlarının müdürleriyle toplantı yapan Bakan Yılmaz, burada basına yaptığı açıklamada terör hadiselerine dikkat çekti.

 

“EMNİYETİN OLMADIĞI BİR YERDE SOSYAL HAYAT BÜYÜK BİR DARBE YİYOR”

Emniyetin olmadığı bir yerde sosyal hayatın büyük darbe yediğini kaydeden Bakan Yılmaz, “Emniyet ve huzur sadece insan hayatı açısından önemli unsurlar değil, aynı zamanda sosyal hayatın kalitesi anlamında ve ekonomik üretkenlik anlamında son derece önemlidir. Emniyetin olmadığı bir yerde sosyal hayat büyük bir darbe yiyor. Emniyetin, huzurun tam olarak hissedilmediği bir ortamda sosyal hayatın kalitesinin, yaşam kalitesinin düştüğünü rahatlıkla ifade edebiliriz. Diğer taraftan emniyetin olmadığı bir ortamda ekonominin ciddi bir darbe yediğini ve başta istihdam olmak üzere bunun bütün toplumu etkilediğini ifade edebiliriz” dedi.

 

“ŞİDDETİN VERDİĞİ ZARARLARI GÖRMEMİZ LAZIM”

Terörün özel sektör yatırımlarına darbe vurduğuna dikkat çeken Bakan Yılmaz, “Sermaye birikimi kısıtlı olan bölgelerde, sermayeyi tutmak zaten zorken dışarıdan sermaye cezp etmemiz gerekiyorken terör hadisesi güvenlik ortamını bozucu hadiseler maalesef sermayenin de nitelikli insanında başka bölgelere göç etmesine sebebiyet veriyor ve içinde bulunan bölgeyi ekonomisi aşağıya doğru eğilim içine giriyor. Terör hadiselerinin yol açtığı en büyük kayıp, elbette can kaybı ve insanımıza verdiği zararlardır ama bunun ötesinde sosyal hayatımıza ve ekonomik hayatımıza terörün, şiddetin, güveni bozan eylemlerin büyük zararlar verdiğini görmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

 

“EN BÜYÜK ZARARI BÖLGE İNSANI GÖRÜYOR”

Terörün yaşam alanlarını daralttığını kaydeden Bakan Yılmaz, şunları söyledi: “Terör ailelerimizin yaşamlarını kısıtlıyor. Terör, gençlerimizin istihdam alanlarını daraltıyor ve onların geleceklerini karartıyor. Terör, yoksulluk çeken insanımızın daha müreffeh bir hayata geçişine engel oluyor. Terör, çiftçimizin gelirinin artmasına, daha yüksek katma değer üretim yapmasına engel oluyor. Terör, turizmin gelişmesine, hizmet sektörlerinin çeşitlenmesine darbe vuruyor. Terör, kültürel sanatsal faaliyetlerin gelişmesine, hayatın renklenmesine darbe vuruyor. Bütün bunları dikkate aldığınızda terör en büyük zararı bu bölgede yaşayan insanlarımıza veriyor aslında” dedi. 

 

“MİLLETLE DEVLET EL ELE MÜCADELE ETMELİ”

Teröre karşı milletle devletin el ele vererek mücadele etmesi gerektiğini vurgulayan Bakan Yılmaz, şunları söyledi: “Bunu inşallah aşacağız bir taraftan güvenlik güçlerimiz, ilgili kurumlarımız canları pahasına yeri geldiğinde bu mücadeleyi yapıyorlar ve yapmaya devam ediyorlar. Bunun ötesinde milletle devlet ele ele bu mücadeleyi yürütmek durumundayız. Bu konuda bölgemizde yaşayan insanımıza şunları söylemek istiyorum. Gerçekten bunu her yerde görüyorum. Şırnak’ta da, Mardin’de de, Sur’da da her tarafta insanımız terörü istemiyor. Dolayısıyla terörü biran önce terörü hayatından uzaklaştırma arzusu içerisinde.”

 

ULUSLARARASI BAĞLANTILARA DİKKAT ÇEKTİ

Terörün hiç kimseye faydasının olmadığını kaydeden Bakan Yılmaz, “Bunların uluslararası bağlantılarını anlatmamıza zaten gerek. Terörün hiç kimseye faydasının olmadığı ortadayken niçin hala devam ediyor sorusuna cevap aradığımızda uluslararası bağlantılar ve özellikle Ortadoğu’da son yıllarda yaşanılan hadiselerin bizde yaşanılan terörün bağlantılarını çok iyi kurmamız lazım. Maalesef küresel ve bölgesel bir takım güç mücadelelerinin, çıkar mücadelelerinin aracı haline gelmiş bir takım örgütsel yapılar insanımıza hayatı zehir ediyorlar ve bunu da insanımız yaşayarak hissediyor, görüyor ve teröre hiçbir şekilde destek vermiyor. Biz bir taraftan terörle mücadele ederken, diğer taraftan da halkımıza hizmet etmeye ve her türlü mağduriyeti gidermeye, yaraları sarmaya ve halkımızın hizmetkârı olmaya devam edeceğiz. Hak edene kudretimizi, gücümüzü devlet olarak göstereceğiz ama halkımızı da her türlü hizmeti, her türlü yatırımı sunmaya devam ederek, halkımızı şefkatle kucaklamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Toplantıya, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun, Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, Genç Belediye Başkanı Mehmet Hadi Topraktan ve kurum müdürleri katıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV