Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4537 % -0.14
EURO 17,7651 % 0.01
GRAM ALTIN 964,24 % 0,13
ÇEYREK A. 1.576,53 % 0,13
BITCOIN 355.603 1.732
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°
Google News

Hemşerilik duygusu bir araya getirdi

Gaziantep’te okuyan Bingöllü üniversite öğrencileri ve Bingöllü aileler bir araya geldi. Gaziantep Burç Ormanları’nda yapılan piknikte bir araya gelen Bingöllüler hem tanıştı hem de hemşerilik duygularını pekiştirdiler.

Son Güncelleme :

26 Mayıs 2012 - 12:33

/ 96 views kez okundu.
Hemşerilik duygusu bir araya getirdi

Gaziantep’te okuyan Bingöllü üniversite öğrencileri ve Bingöllü aileler düzenelenen piknik organizasyonuyla bir araya geldiler.

Gurbetteki birlikteliğin hemşerilik duygularını daha da yoğunlaştırdığı gözlemlenirken, bu tür organizasyonların geleneksel hale geleceği belirtildi. Organizasyona yaklaşık 300 kişi katıldı.

Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu ve Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç’in de maddi ve manevi destek verdikleri organizasyona Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, Gaziantep Bingöllüler Derneği Başkanı Yılmaz Açan katılırken, Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç’in, bir yakınının cenazesi nedeniyle organizasyona katılamadığı belirtildi.

“Olaya olumsuz bakanlar, arayıp teşekkür etti”

Gaziantep’te okuyan Bingöllü Öğrenciler Birliği: “Bu pikniği düzenlemek için tüm öğrenci arkadaşlarımız büyük fedakârlıklarda bulundular. Piknik öncesinde öğrenciler olarak etkinlik düzenledik. Halı saha maçları yaptık, geleneksel olarak kahvaltılar düzenledik, haftalık toplantılar yapıp sohbetler ettik, ama tüm bunların biz Bingöllü öğrencilerle sınırlı kalmasını istemedik ve ailelere nasıl ulaşabiliriz diye düşündük ve geniş çaplı bir piknik düzenlemeye karar verdik. Pikniğimize destek veren, başkanlarımız başta Sayın Niyazi Çavuşoğlu ve Abdurrahman Ariç, olmak üzere buradaki Bingöllü ailelerimizde hem maddi hem manevi destekleriyle yanımızda durdular. Buda bizi motive etti ve ortaya çok güzel bir gün çıktı. Kavurmalar yendi davul zurna eşliğinde halaylar çekildi. Güzel bir Bingöl havası estirildi. Çeşitli oyun ve yarışmalarda pikniğimize ayrıca renk kattı. Bu işe girerken olumsuz bakanlar bile günün sonunda bizi tebrik edip devamında sonuna kadar destek vereceklerini söylediler. Biz de bu tür etkinlikleri devam ettirmeyi düşünüyoruz. Organizasyonda emeği geçen herkese; tüm öğrenciler adına tek tek teşekkür ediyoruz” dediler