Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


HÜDA PAR SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ZİYARET ETTİ | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

21 Mayıs 2022 - 06:13

HÜDA PAR SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ZİYARET ETTİ

HÜDA PAR SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ZİYARET ETTİ
Son Güncelleme :

14 Mart 2022 - 17:26

HÜDA PAR Genç İlçe Başkanı İdris Ağırbaş, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Doğru ile birlikte 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle Genç Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Alagöz, Hastane Müdürü Nurullah Davran ile acil bölümünde görevli sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında HÜDA PAR Genç İlçe Başkanı İdris Ağırbaş, Hüda Par’ın sağlık politikası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ağırbaş,”Hekimlerin işi bırakarak özel sektöre ya da yurt dışına gitmesi yoğun bir şekilde tartışıldı. En son, Sayın Cumhurbaşkanının bu konuda bir değerlendirmesi oldu. Bize göre sağlık politikaları ile ilgili üzerinde çok ciddi düşünülmesi gereken ve acilen çözüme kavuşturulması gereken sorunlar var. Aslında bu sorunların çözümü de çok zor değil.

Sadece hekimlere yüklenmek suretiyle veya sorumluluğu onlara atmak suretiyle bu sorunu çözmek mümkün değildir. Dışarıdan hekim getirmek de bu meseleye çözüm değildir. Görebildiğimiz ve temas kurduğumuz hekimlerden aldığımız bilgiler kadarıyla hekimler her şeyden önce meslek onurunun, şerefinin korumasını istiyorlar. Ve emeklerinin karşılığını istiyorlar.

Hekimlik hem çok değerli bir meslek hem de icra edilmesi çok zor bir meslektir. Memleketin en zeki çocukları en yüksek puanlarla tıp fakültelerine yerleşiyorlar ve diğer branşlara göre daha uzun bir eğitim süreçleri var. Özellikle salgın döneminde başta hekimler olmak üzere bütün sağlık çalışanlarının insanüstü bir çabayla nasıl bir fedakârlıkta bulunduklarını hepiniz takdir ediyorsunuzdur.

‘Tıp Bayramı’ maalesef bu tartışmaların gölgesinde devam etmektedir. Hastalar da bizim, hekimler de bizimdir. Sağlık politikaları gözden geçirilmeli, hekimlerin iş yükleri azaltılmalı.

Bir yıl içinde nüfusun iki katı eğer acil merkezlere başvuruyorsa bir yerde bir yanlışlık var. Merkezi randevu sisteminin tıkandığı, sağlıklı işlemediği, insanların oradan randevu alamadığı yine yaşadığımız gerçeklerden birisidir. İnsanlarımız adeta özel hastanelere mecbur bırakılıyor, yönlendiriliyor.  Bu da beraberinde onlara çok ciddi bir maddi külfet getiriyor. Bu soruna mutlaka bir an önce çözüm bulunmalı.

Bu vesileyle tüm hekimlerimiz tıp bayramını tebrik ediyorum ve önümüzdeki dönemde sorunlarının minimuma indiği, özlük haklarının ve diğer taleplerinin karşılandığı, emeklerinin karşılığının verildiği bir gelecek diliyorum. Toplumumuz için daha sağlıklı, sağlık hizmetlerine daha rahat ulaşılabilir ve bu hizmete koruyucu hekimlikle minimum düzeyde ihtiyaç duyan bir toplum görmeyi bize nasip eder Rabbimiz inşallah”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV