HÜDAPAR’DAN CUMA SONRASI COVİD-19 FARKINDALIĞI | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

12 Nisan 2021 - 05:43

HÜDAPAR’DAN CUMA SONRASI COVİD-19 FARKINDALIĞI

HÜDAPAR’DAN CUMA SONRASI COVİD-19 FARKINDALIĞI
Son Güncelleme :

11 Ocak 2021 - 10:43

101 views

HÜDAPAR Genç İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanlığı Koronavirüse dikkat çekmek amacıyla Cuma namazından sonra koronavirüsle ile ilgili resim sergisi düzenledi.

HÜDAPAR Genç İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanlığı Cuma günü Merkez Camii önünde düzenlediği koronavirüs resim sergisine Cuma namazından çıkan vatandaşlar, HÜDAPAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve HÜDAPAR Genç İlçe Başkanı İdris Ağırbaş katıldı. Bütün dünyayı saran bir virüs ile insanlığın büyük bir imtihan içinde olduğunu belirten Genç ilçe Başkanı İdris Ağırbaş akabinde şunları söyledi:

“İNSANLIK BÜYÜK BİR İMTİHAN İÇİNDE”

“Bütün dünyayı saran bir virüs ile insanlık büyük bir imtihan içinde. Buna dikkat çekmek adına resim sergisi düzenledik. Hayırlara vesile olmasını dilerim. Ve bizler buna kahrolmak, felaket veya komplo senaryoları üretmek ya da çaresizliğe yenik düşmek yerine, bundan sonrası için tedbirli olmak, gerekli bütün kural ve uyarılara harfiyen uymak, kul hakkı ihlali yapmamak, bilim insanlarına güvenmek, aynı zamanda da Allah’ın yardım ve desteğine el açmak ve beklemek gerekir. Bütün bu esnada hayatın anlamını bir kez daha, hem de daha içtenlikle düşünme imkânı da bulmaktayız. Evet, dışarı çıkamıyoruz, evlerimizde, odalarımızda adeta tek başınayız. Bu da bizim esasen bu dünyaya yalnız gelip yalnız döneceğimizi ve hep yakınımızda ve yanımızda olanın yüce Mevlâ olduğunu, diğer her şeyin bu dünya hayatının süs ve eğlencesi, meşguliyet vesilesi olduğunu görmemizi sağlıyor. Çok önemsediğimiz ve adeta uğruna birbirimizi yediğimiz küçük ve geçici çıkarların da esasında ne kadar anlamsız olduğunu fark etme imkânı da bulduk.  Bu vesileyle Yüce Yaratan’a, doğaya, kendimize, yakın çevremize, ülkemize ve bütün insanlığa karşı sorumlu davranabildiğimiz sürece insan olarak değer taşıdığımızı anladık. Bütün bunları yaparken de insan olarak aczimizi ve sınırlılığımızı unutmaksızın böylesine küresel bir sorunla ancak dayanışma ve işbirliği içinde baş edebileceğini biliyoruz.  İlahi hikmet açısından okunması ve ders alınması gereken hikmet ve maneviyat yönü olduğunu da bilmemiz gerekiyor.  Yeryüzünde böbürlenerek dolaşan ve kendine tapan, özgüveni arttıkça kendini Yaratıcıdan müstağni saymaya doğru giden insanın yüce kudret sahibini tanıması, varoluşunu anlamlı kılması, sınırlarını tanıması ve aczini kabullenmesi için bundan güzel fırsat mı var? Esasında galaksilere hikmet gözüyle bakan da, iç dünyasına ve zerrelere bakan da bu şansa sahiptir. (Kur’an-ı Kerim, 41/53). Allah gani ve müstağnidir, sizlerse fakir ve muhtaçlarsınız” (Kur’an-ı Kerîm, 35/15; 47/38; 64/6) mealindeki ayetleri bu bağlamda tekrar tekrar okumalı ve üzerinde düşünmeliyiz.”

Haber: Murat GÖKÇE

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV