replica watches
Kahvehane, Kıraathane ve Kafelere 2. Doz Aşı Olmayan Giremeyecek | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


Kahvehane, Kıraathane ve Kafelere 2. Doz Aşı Olmayan Giremeyecek | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

19 Ocak 2022 - 01:31

Kahvehane, Kıraathane ve Kafelere 2. Doz Aşı Olmayan Giremeyecek

Kahvehane, Kıraathane ve Kafelere 2. Doz Aşı Olmayan Giremeyecek
Son Güncelleme :

06 Ağustos 2021 - 11:19

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu 2. doz aşısını olmayan vatandaşları kahvehane, kıraathane ve kafelere almayacaklarını açıkladı.

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu ve Federasyona bağlı meslek odaları olarak aldığı karar doğrultusunda 5 Ağustos’tan itibaren Türkiye genelindeki tüm kahvehane, kıraathane ve kafelerde en az 2’inci doz aşı olmayan vatandaşların kabul edemeyeceğini duyurdu.

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “ Kamuoyunca bilindiği üzere tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden dolayı en fazla mağduriyet yaşayan kesim şüphesiz kahvehane – kıraathane işletmesi yapan esnaflarımızdır. Alınan tedbirler kapsamında kahvehane kıraathane işletmesi yapan esnaflarımızın işyerleri 16 Mart 2020 tarihinde kapatılmıştır. Her ne kadar belli başlı dönemlerde açılmalar olmuş olsa da yaklaşık 16 ay boyunca oyun yasağı sebebiyle esnaflarımız maddi ve manevi olarak zor günler geçirmişlerdir. Yasaklar ve kısıtlamalar ile geçirdiğimiz zor günler 01 Temmuz 2021 tarihinde sona ermiş, esnaflarımız yaşadıkları zor günlerin telafisi için işyerlerini çok büyük heyecan ve umutla faaliyete geçirmişlerdir. Havaların ısınması sebebiyle vatandaşlarımızın rehavete kapılması bazı vatandaşlarımızın olmamaları ayrıca koronavirüse kıyasla daha hızlı yayılan mutant virüs sebebiyle de vaka sayılarında büyük bir artış olduğu ve vefat sayılarının arttığı gözlemlenmektedir. Çok büyük ümitlerle başladığımız normalleşme sürecinin salgının artması sebebiyle tekrar sona ermesi ve kısıtlamalar yaşanmasının hem ülkemiz ekonomisine hem de esnaflarımıza çok derin yaralar açacağı aşikârdır. Kısıtlamalar sebebiyle zor günler geçiren kahvehane ve kıraathane işletmecisi esnaflarımızın tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır. Bu sebeple Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu ve Federasyona bağlı meslek odaları olarak aldığımız karar doğrultusunda bugünden itibaren ülke genelindeki tüm kahvehane, kıraathane ve kafelerimize en az 2 doz aşı olmayan vatandaşlarımızı kabul edemeyeceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyor, salgın ve hastalıkların sona ereceği güzel günler diliyoruz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV