Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4191 % 0.52
EURO 17,8508 % -1.1
GRAM ALTIN 973,15 % -1,09
ÇEYREK A. 1.591,10 % -1,09
BITCOIN 351.296 -1.859
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Karne dağıtımı renkli görüntülere sahne oldu

Genç’te ilk orta ve lise düzeyinde okullarda eğitim gören 6 bin 502 öğrenci karnelerini alarak 2018-2019 eğitim öğretim yarıyıl tatiline girdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde farklı okullarda gerçekleşen ve renkli sahnelere neden olan karne dağıtım törenine, mili eğitim müdürü camiasının yanı sıra, hakim, polis, jandarma ve veliler de katıldı. 15 günlük ara tatil ise 4 Şubat Pazartesi günü sona erecek.

Son Güncelleme :

18 Ocak 2019 - 17:35

/ 109 views kez okundu.
Karne dağıtımı renkli görüntülere sahne oldu

Karne dağıtımı renkli görüntülere sahne oldu

17 Eylül’de başlayan 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi, 18 Ocak Cuma günü itibariyle sona erdi. Genç geneli 6 bin 502 öğrenci ile 499 öğretmen ise tatile çıktı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Çamlık İlkokulu, Nuri Özaltın İlkokulu ve İnönü Ortaokulu’nda farklı programlar düzenlendi. Milli Eğitim tarafından ilk defa aynı anda farklı okullarda gerçekleştiren karne dağıtım törenine, ilçe milli eğitim müdürünün yanı sıra emniyet, jandarma ve ilçede görev Hakim de katıldı.

İnönü Ortaokulu’nda Müdür Dinler ve Hakim Erdemoğlu katıldı

İnönü Ortaokulu’nda düzenlenen programa Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler ve Genç Hakimi Hüseyin Erdemoğlu katıldı. Dinler ve Erdemoğlu tarafından öğrencilere karneleri verilirken, okulda başarı belgesini alanlarını da kutladılar. Okul tarafından hayata geçirilen bir diğer çalışma olan çalışkan öğrencilerinin velilerine de aynı şekilde teşekkür belgesi verildi.

Çamlık İlkokulu’nda, Emniyet Müdürü Toklu Katıldı

Çamlık İlkokulu’nda düzenlenen programa ise Milli Eğitim Şube Müdürü Muhittin Bulut ile İlçe Emniyet Müdürü Şenol Toklu ve müdürlüğü bünyesinde ilk defa hizmet vermeye başlayan Toplum Destek Polislik Büro Amirliği personeli katıldı. Polis ağabeyleri ve ablarının elinden karnelerini alan öğrenciler mutluluğunu gizleyemezken, büyüklerine teşekkür etti. Emniyet personeli ise kendilerine çeşitli hediyeler vererek, yarıyıl tatillerinin güzel geçmesini diledi.

Nuri özaltın İlkokulu’nda Müdür Dinler, Hakim Erdemoğlu ve Jandarma katıldı

Nuri Özaltın İlkokulu’nda düzenlenen programa da Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, Genç Hakimi Hüseyin Erdemoğlu ve ilçe jandarma da görevli personel katıldı. Öğrencilere karne ile çeşitli hediyeler veren protokol, kendilerine başarılar dileyerek, 15 tatili konusunda kendilerine çeşitli tavsiyelerde bulundular.

Öğrencilere yarıyıl tatilini iyi değerlendirmesini isteyen Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, yarıyıl tatilinde eğlenerek, kitap okuyarak, akraba ziyaretinde bulunmasını istedi.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılının 2’inci dönemi 4 Şubat Pazartesi günü başlayıp 14 Haziran Cuma günü son bulacak.