Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4191 % 0.52
EURO 17,8508 % -1.1
GRAM ALTIN 973,15 % -1,09
ÇEYREK A. 1.591,10 % -1,09
BITCOIN 355.360 1.324
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kaymakam Köken konutları inceledi

Genç Kaymakamı Muammer Köken, Kültür Mahallesi Yazılı, Günkondu Köyleri, Telyin ve Cezaevi mevkiinde Bingöl Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce yapılan afet konutlarını inceledi.

Son Güncelleme :

02 Temmuz 2012 - 12:25

/ 47 views kez okundu.
Kaymakam Köken konutları inceledi

Konutların bazılarının kullanılmadığı için hasar gördüğüne dikkat çekip, konutların atıl şekilde durmasının milli serveti boşa harcama olduğunu söyleyen Köken, hak sahiplerinin konutları metruk halde bırakmamalarını, en azından ihtiyacı olan vatandaşlara kiraya vermelerini istedi.

Kaymakam Köken, ayrıca kullanılmadığı tespit edilen konutların hak sahipleri ile ilgili AFAD kanunu kapsamında hukuki girişimde bulunmayı düşündüklerini söyledi.

Vatandaşlara, devletin kıt kaynaklarıyla temin edilen konutlarda oturmaları gerektiğini söyleyen Köken, kullanılan devlet kaynaklarında diğer vatandaşların da haklarının olduğunu unutulmaması gerektiğini vurguladı.

İl Afet Müdürlüğü tarafından yapılan Afet Konutlarının ada içi kilitli parke taşı yol yapımı ihalesinin Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ilerleyen günlerde yapılacağını ve vatandaşlar için daha yaşanabilir bir çevreye sahip olacağını belirten Köken, Başbakanlık Acil Durum Başkanlığı’nca ödenek tahsis edilen parke yapım işinin teknik düzeyde danışmanlığını da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce yürütüleceğini ve yaklaşık 9 bin 500 metrekare bir alanın taşla kaplanarak çevre düzenlemesinin yapılacağını sözlerine ekledi.