‘KISIR DÖNGÜLER TEMELİNDE SİYASET YAPMAYACAĞIZ’ | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

12 Nisan 2021 - 02:20

‘KISIR DÖNGÜLER TEMELİNDE SİYASET YAPMAYACAĞIZ’

‘KISIR DÖNGÜLER TEMELİNDE SİYASET YAPMAYACAĞIZ’
Son Güncelleme :

20 Kasım 2020 - 10:26

63 views

 

DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar: Göreve başladığımız ilk gün belirttiğimiz gibi çıktığımız bu yolda kısır döngüler temelinde siyaset yapmayacağız.

DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, partisinin 1. Olağan İl Kongresinin yoğun bir katılımla gerçekleştiğini belirterek, İl Kongresine katılanlara teşekkür etti. Kovalar yaptığı açıklamada, “Göreve başladığımız ilk gün belirttiğimiz gibi çıktığımız bu yolda kısır döngüler temelinde siyaset yapmayacağız. Çözüm odaklı bir hizmet anlayışı çerçevesinde halkımızın ekonomik refahını yükseltecek ve hukuk alanında adalet ilkelerine bağlı bir nesil yetiştirme gayreti içerisinde olarak çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Nitekim Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın 1. Olağan İl Kongremizdeki sözleri, bu anlayışımızı açıkça göstermiştir.” Dedi.

BABACAN, BİNGÖL SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın il kongresinde yaptığı konuşmada Bingöl’ün sorunlarına değindiğini belirterek, “Bu doğrultuda İl kongremizde kürsüye çıkan Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, ulusal gündemin yanı sıra yerel düzeyde var olan Bingöl’ün sorunlarına da değindi. Bu bağlamda Bingöl’deki hastaların ameliyat için taşımalı hasta çerçevesinde diğer illere götürülmesini eleştiren Genel Başkanımız Sayın Babacan, sağlık açısından aciliyeti olan durumlarda bir kentin başka bir kente ihtiyaç duyulmaması gerekliliğini ifade etti. Ayrıca kentsel dönüşüm sorununu dile getiren Genel Başkanımız, Kültür Mahallesi’nde yaklaşık olarak 3 yıldır evleri yıkılan 923 ailenin yaşadığı mağduriyetin bir an önce giderilmesini talep etti. Ulaşım konusuna da değinen Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, 2010 yılında ihalesi tamamlanan Bingöl-Erzurum ve Bingöl-Diyarbakır karayollarının yıllardır bitirilememesinin Bingöl’e önem verilmemesinin göstergesi olduğunu ifade etmektedir. Genel Başkanımız Sayın BABACAN, Bingöl’deki işsizlik rakamlarının çok yüksek olduğunu ve bunun nedenin ise bölgeye yatırımcının teşvik edilmesi hususunda başarısız bir politika icra edilmesinden kaynaklandığını belirtti.” Dedi.

“GENÇLİK BULUŞMALARI” TOPLANTISININ 15. DURAĞI BİNGÖL OLDU

“DEVA Gençlik Buluşmaları” nın devam ettiğini hatırlatan Kovalar, “Bildiğiniz üzere Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi olarak bizler, ülkenin refaha ulaşmasının en önemli etmenlerinden biri olan gençlerimize büyük bir ehemmiyetle yaklaşmaktayız. Bu doğrultuda Türkiye’nin bütün illerinde hayata geçirilecek “DEVA Gençlik Buluşmaları” devam ediyor. Gençlik Politikaları Başkanı ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Doğa Şanlıoğlu’nun öncülüğünde gerçekleştirilen “Gençlik Buluşmaları” toplantısının 15. Durağı Bingöl oldu.  Bingöl İl Kongremize katılım sağlayan Gençlik Politikaları Başkanı ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Av. Doğa Şanlıoğlu, il ziyareti kapsamında, sahada gezerek ve çeşitli toplantılar aracılığı ile gençliğin nabzını tuttu. Son haftalarda neredeyse her gün başka bir şehirde gençlerle buluşan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Şanlıoğlu,  gelecek Türkiye hayallerini gençlerimizden dinlediğini belirtmektedir. Yapılan etkinliklerde kürsü kullanmayan Genel Başkan Yardımcımız, küçük gruplar ve daire düzeniyle gençlerle buluşuyor. Bu düzenin; samimi, içten ve birebir gençlerle iletişim içerisinde olmasına aracı olduğunu defaatle dile getiren Sayın Şanlıoğlu, gençliğin sorunlarının coğrafya mefhumundan azade ortak olduğunu belirtmektedir. Genel bir bakış temelinde özgürlük, işsizlik, adalet ve eğitim gibi ana başlıkların ülkemizin ortak sorunları olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Sayın Şanlıoğlu, Partinin temel argümanının; sorunları dile getirip sadece eleştiri yapmak olmadığı, gençlerden toplanan verilerin işlenerek çözüm önerilerinin ve politik söylemlerin geliştiği toplantıların temel direğini oluşturduğunu ifade etmektedir. Bingöllü gençlerimizden memnuniyetini dile getiren Sayın Genel Başkan Yardımcımız, sorunların yanı sıra Bingöl’de gerçekleştirilen 15’inci “DEVA Gençlik Buluşmaları” öneriler ve çözüm yolları inşa etme havasında geçtiğini belirtti.”

KONGREYE KATILANLARA TEŞEKKÜR

“Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan ve kıymetli eşine olmak üzere, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Divan Kurulu Başkanı/Yardımcısı ve Katip Üyelerimize, Genel Merkez Yönetim Kurulumuza, Kurucular Kurulu Üyelerimize, DEVA Partisi İl Başkanlarımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize, Siyasi Parti Temsilcilerine, STK Temsilcilerine ve de diğer illerden katılım sağlayan değerli Gönültaşlarımıza teşekkür ederim. Ayrıca Kurucu İl Başkanlığı görevine başladığım günden kongre sürecine değin birlikte çalışmaktan onur duyduğum kıymetli Merkez İlçe Başkanımız Sayın Orhan Camuka’ya, Genç, Solhan, Karlıova, Adaklı, Kiğı ve Yedisu İlçe Başkanlarımıza ve İl/İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimize ve de çok değerli Bingöllü hemşerilerimize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV