Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5935 % 0.01
EURO 18,2025 % 0.06
GRAM ALTIN 1.021,70 % -0,12
ÇEYREK A. 1.670,49 % -0,12
BITCOIN 374.566 -1.351
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 28°
Google News

Köken’den Doğanca ve Dereköy ziyareti

Yol ve altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakam Köken, bölge halkının hak ettiği hizmeti alacağını söyledi.

Son Güncelleme :

21 Mayıs 2012 - 11:55

/ 277 views kez okundu.
Köken’den Doğanca ve Dereköy ziyareti
Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İlçe Özel İdaresi’nde Doğanca ve Dereköy köylerindeki yol ile altyapı çalışmalarınıyerinde inceleyen Kaymakam Muammer Köken, ilgililerden son durum hakkında bildi aldı.
Doğanca köyündeki yol yapım faaliyetlerini inceleyen Kaymakam Köken, Laver, Düzyayla Arpaçay, Eskiköy mezralarının 11 kilometrelik yolunun stabilizesinin ve sanat yapılarının yapılacağını belirtti.
Diyarbakır bağlantı yolu ile Laver mezrası üzerinden Genç ilçesine girmeden Çevirme ve Sarısaman köylerine alternatif bağlantı yolunun yapılacağını ifade eden Köken: “ Köylerimizin ulaşımını daha iyi seviyelere getirmek için çalışmalar aralıksız devam edecektir. Ayrıca uzunluğu 4,5 kilometre olan Tarlabaşı köyü Yağmurlu mezrası ile Tarlabaşı eski köy arasının stabilize çalışmaları yapılarak Yoldaşan Diyarbakır arasında alternatif yol bağlantısıyapılacaktır” dedi.
Dereköy köyünde yapılacak olan kanalizasyon çalışmalarının yapılacağı yeri inceleyen İlçe Kaymakamı Muammer Köken, köylülerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti.
Köy hakkında köylülerden bilgi alan Köken, köylülerin hak ettiği yaşam standartlarına ulaşması için çalıştıklarını da söyledi.
Köken, ayrıca bu yıl içerisinde Güzeldere Köyüne de kanalizasyon yapılacağını sözlerine ekledi.
casino siteleri