Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google

DOLAR 32,7314 % 1.41
EURO 35,0554 % 0.38
GRAM ALTIN 2.456,40 % 2,73
ÇEYREK A. 4.016,21 % 2,73
BITCOIN 65.224,01 -2.498
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

“Mescid-i Aksâ’nın özgürlüğüne giden her eylemin yanındayız”

Son Güncelleme :

19 Mayıs 2024 - 10:09

“Mescid-i Aksâ’nın özgürlüğüne giden her eylemin yanındayız”

HÜDAPAR Genç İlçe Başkanlığı: “Filistin’in ve Mescid-i Aksâ’nın özgürlüğüne giden her eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız”

 

Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) Genç İlçe Başkanlığı Cuma namazı çıkışında Genç Petrol Camii önünde basın açıklaması yaptı. HÜDAPAR Genç İlçe Başkanı İdris Ağırbaş’ın okudu basın açıklamasında “Filistin’in ve Mescid-i Aksâ’nın özgürlüğüne giden her eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız” denildi.

 

Kalabalık vatandaş gurubunun katıldığı açıklamada şu ifadelere yer verdildi: “

Rahman, Rahim ve Kahhar olan ALLAH’ın adıyla, “İman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla savaşanların Allah yanında derecesi çok büyüktür. İşte bunlar kurtuluş ve başarıya erenlerin ta kendileridir.”(Tevbe-20.)

 

Küresel emperyalizme, çağdaş barbar siyonistilere ve işbirlikçilerinin saldırganlıklarına karşı ölümü öldüren Gazze direnişinin yiğitlerine selam olsun.

Şeyh Ahmet Yasin’in evlatlarına, Selahaddin-i Eyyubi’nin ve Abdülhamid Han’ın torunlarına selam olsun.

 

Siyonist işgal rejiminin dünya istikbarını da arkasına alarak, 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yönelik vahşet ve dehşeti devam etmektedir. Tarihte ender rastlanan bir katliamla yerleşim yerlerine saldırarak soykırım suçu işleyen siyonistler, kundaktaki bebeleri, masum çocuk ve anneleri, canlı her ne varsa dünyanın gözleri önünde vahşice katletmektedir.

Kadın, çocuk, yaşlı, savunmasız sivillere saldıran işgalci siyonistler, Gazze’de şu ana kadar 17 binden fazla çocuk, 12 binden fazla kadın olmak üzere yaklaşık 40 bin Filistinli kardeşimizi şehit etmiştir.

 

Hastane odaları ve bahçelerinde ortaya çıkan toplu mezar görüntüleri, Siyonist vahşetin acılar içinde kıvranan yaralılara muamelesini gün yüzüne çıkarmaktadır. Hastanelerde katledilen on binlerce yaralı kardeşlerimiz dışında yaralanmış olan 80 bin kardeşimiz tıbbi imkânsızlıklardan dolayı şehit olacakları günü beklemektedirler.

Kana, talana, işgale doymayan Siyonistler, 75 yıldır her geçen gün Filistin’de işgali genişletmeye devam etmektedirler. Bunun son örneğini Gazze’de görüyoruz.

Gazze ve Kudüs başta olmak üzere Filistin’in asıl sahibi olan kardeşlerimize yönelik her türlü hak ihlalleri yapılmaktadır. Siyonistler tarafından mazlum kardeşlerimizin evleri, arazileri, bağ ve bahçeleri gasp edilmekte; kardeşlerimiz sürgün, işkence, tutuklama ve katledilmeye maruz bırakılmaktadır.

Gazzeliler, dünyanın gözleri önünde siyonistler tarafından bir yandan soykırıma maruz kalırken, diğer yandan açlık, kıtlık ve insani yardımlara ulaşamamaktadır. Yaşanan bu mezalim modern çağın; vahşi, karanlık, hayâsız ve vicdansız yüzünü ortaya çıkarmıştır.

Sözde çağdaş, ilerici, insan hakları evrensel bildirgeleriyle yaldızlı sözlerle dünya halklarına ideolojileri bir afyon gibi enjekte eden seküler zihniyetin çirkin ve vahşi yüzü tüm dünya halklarının lanetine uğramaktadır.

Siyonist-evanjelist çağdaş barbarlar tarafından Gazze’de gerçekleştirilen mezalim, dünyanın gözleri önünde canlı yayınlarla yayınlanmakta, bu vahşi ve hayâsız siyonizm akımına karşı dünyanın çeşitli ülkelerindeki halkları meydanlara dökmektedir.

Amerika’daki üniversite öğrencileri başta olmak üzere tüm dünya halkları zulme destek veren idarecilerine lanet etmekte, katliamın durdurulmasını talep etmektedirler.

Büyük bir dönüşümün kapısını aralayan Gazze, halkı Müslüman olan devletler başta olmak üzere zulmü kabul etmeyen ülkeler açısından devrim niteliğinde yeni bir dönemin kapısını aralamalıdır.

Kınama mesajları, uluslararası hukuk ve insan hakları bildirgeleri gibi kriterleri hiçe sayan siyonist çarkın dişleri kırılmalıdır. Kınama dilinden vaz geçerek, fiili stratejiler hayata geçirilmelidir. Zira zaman kınama zamanı değil. Zaman Siyonistlere karşı askeri, siyasi, ekonomik, diplomatik, ticari, stratejik hamleleri devreye sokma zamanıdır. Zaman, vahşet ve soykırımı durdurma zamanıdır.

Bugün siyonistlerin arz-ı mevud projelerine karşı gerekli tedbirler alınması için hala çok geç kalınmış değildir. Yaşanan gelişmeler kısa, orta ve uzun vadede ele alınarak, siyonistlerin Gazze’de işgal ettiği yerlerden geri çekilmesine yönelik ciddi adımların atılmasını gerekli kılmaktadır.

 

Gazze’nin siyonist İsrail tarafından ele geçirilmesi, başka işgallerin de kapısını aralayacaktır. Başta Türkiye olmak üzere tüm ülkeler, siyonistleri durdurma ve söz konusu işgale son verme noktasında gerekli azami çabayı göstermelidir.

İslam dünyası, siyonist vahşete karşı bütün sinir uçları nerede ise onları harekete geçirilmeli, bu vahşet ve dehşet durdurulmalıdır.

Siyonist işgal rejiminin sözde ordusunun Refah’a yönelik kara saldırılarının şiddeti her geçen gün artmaktadır. Bununla birlikte siyonist işgalcilere karşı direnen kahraman mücahidler, siyonist çetelere ve sözde ordusuna ağır kayıplar verdirmektedir.

Bu da göstermektedir ki siyonistlere karşı kahramanca mücadele eden HAMAS maddi ve manevi desteklemelidir.

Nekbe felaketinin yıl dönümünde, bir daha felaketlerin yaşanmaması için kahramanca direnen Filistin halkının, özgürlüğüne kavuşacağı her  eylemin yanındayız.

 

Uluslararası toplum ve vicdan sahibi devletlerden talep ediyoruz:

 

1) Siyonist işgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırılarının son bulması için kalıcı bir ateşkesin sağlanması, insani koridorun açılması ve yurtlarından edilmiş olanların pazarlıksız şekilde yaşadıkları yerlere geri dönmesi sağlanmalıdır.

2) İşgal rejiminin saldırıları nedeniyle yıkılan veya tahrip edilen yerler, cami, okul, hastane, sağlık kuruluşu,  kamu binaları başta olmak üzere 300 bin konutun inşası yönünde adımlar atılmalı ve tahrip edilen yerleşim yerleri yeniden mamur edilmelidir.

3) HAMAS’ın aracı devletlerin garantörlüğü ile hazırlanan ateşkes şartlarına olumlu görüş bildirmesine rağmen Siyonist canilerin ateşkesten vazgeçip vahşet ve soykırıma devam etmesi uluslararası toplum ve kurumlar tarafından mutlaka bir yaptırıma tabi tutulmalıdır.

4) HAMAS’ın ateşkesten yana olmakla Filistin halkının meşru temsilcisi, dünyadaki vicdan sahibi insanların ise yüz akı olduğu gerçeği mutlaka kabul edilmelidir. Uluslararası mecralarda yürütülen çalışmalar bu hakikat göz önünde bulundurularak yürütülmelidir.

5) Siyonistlerin Filistin’deki tarım arazilerini bitirmesi, su kaynaklarını tahrip etmesine yönelik ciddi adımlar atılmalı, buna karşılık Türkiye’den İsrail’e gönderilen suyun muslukları mutlaka kapatılmalıdır.

6) Refah kapısının ABD’ye bağlı şirketlerin idaresine verilmesi şeklindeki şeytani teklif mutlak olarak reddedilmelidir. Filistin halkı kendi sınırları ve kapılarının idaresini üstlenmekle tek yetkili merci kabul edilmelidir.

7) ABD’ye bilgi akışı sağlayarak siyonist vahşete doğrudan veya dolaylı olarak katkı sağlayan ABD’nin Türkiye’deki radar üsleri kapatılmalıdır.

8) Türkiye Ticaret Bakanlığı, İsrail ile tüm ürünleri kapsayacak şekilde ticareti durdurma kararı, Gazze’ye kesintisiz insani yardım akışı sağlanana kadar geçerli olacağını vurgulaması geç de olsa atılmış olumlu bir adımdır, sürdürülmelidir.

Peygamber Sevdalıları/HÜDA PAR olarak bir kez daha diyoruz ki; ilk kıblemiz Mescid-i Aksâ’nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin’in ve Mescid-i Aksâ’nın özgürlüğüne giden her eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız. Allah’ın selamı rahmeti ve bereketi üzerine olsun”

 

Haber: Ahmet SAYILIR

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.