Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5039 % -0.02
EURO 18,1433 % -0.12
GRAM ALTIN 988,22 % 0,03
ÇEYREK A. 1.615,74 % 0,03
BITCOIN 360.900 -0.202
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Mobese İhalesi 3 Ağustos’ta

Genç’te hırsızlık, uyuşturucu ve terör konularında hayati öneme sahip olan MOBESE işinin 3 Ağustos’ta ihale edileceği öğrenildi.

Son Güncelleme :

29 Temmuz 2012 - 16:30

/ 62 views kez okundu.
Mobese İhalesi 3 Ağustos’ta
Hırsızlık, uyuşturucu ve terör vakalarıyla başı dertte olan Genç İlçesi’nde güven ve asayişin sağlanmasında önemli rolü bulunan “Kent Bilgi ve Güvenlik Sistemi”nin (MOBESE) kurulması için uzun süredir çağrılarını ısrarlarla sürdüren Gencinsesi & Genç Ekspress Gazetesi, yeni gelişmelere ulaştı.
 
Yakın tarihte verdiği beyanatta Genç’in MOBESE kamera sistemine kavuşacağını müjdeleyen İl Emniyet Ahmet Akbal’ın bu açıklamalarının ardından yeni gelişmeler sağlandı. Haziran ayında yapılması planlanan ancak bazı teknik sorunlardan dolayı şimdilere sarkan MOBESE ihalesinin, 3 Ağustos Cuma günü İl Özel İdaresi binasında saat 10:00’da gerçekleşeceği öğrenildi. MOBESE ihalesini alacak firmanın sözleşme tarihinden 2 ay sonra işi teslim etmesi bekleniyor.
UYDU DESTEKLİ YENİ SİSTEM OLACAK
Ayrıntılara göre kurulacak yeni sistem kablolu değil, uydu destekli (wimax) sistem olacak. Kameralardaki görüntüler, uydu aracılığıyla görüntüleme merkezine aktarılacak. MOBESE görüntüleme merkezinin ise geçici olarak Şehit Cihan Bayık Karakol merkezinde düzenlenecek bir odaya kurulacak.
İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN YENİLEME SİNYALİ
İl Emniyet Müdürlüğü’nce Bingöl merkez ve tüm ilçe emniyet müdürlüğü binaları ile lojmanlarının depremsel performans ölçümleri de yapıldı. Bu kapsamda ihaleyi alan Taylan İnşaat firması, binalardan aldığı karot örneklerini laboratuarda incelemeye gönderdi. Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü’yle ilgili çalışmalarda bina ve lojmanların hasar durumunun bulunduğu ve bahse konu yapıların yıkılarak yeni binaların inşa edilmesinin beklendiği öğrenildi.
Raporun tamamlanması için zemin etüdü yapması gereken firmanın, yakın zamanda zemin etüdünü yaparak raporu neticelendireceği kaydedildi.
Hasarlı raporunun çıkması durumunda 2012 ek ödeneğiyle ihale süreci başlatılması hedeflenen Genç Emniyet Müdürlüğü bina ve lojmanlarının yenilenmesi işinin yapım çalışmalarının da 2013’te başlatılması öngörülüyor.
casino siteleri