Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4852 % 0.01
EURO 17,7979 % 0.3
GRAM ALTIN 971,77 % 0,91
ÇEYREK A. 1.588,84 % 0,91
BITCOIN 375.350 5.597
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Öğretmenlerden farkındalık çalışması

Son Güncelleme :

14 Aralık 2020 - 10:04

/ 65 views kez okundu.
Öğretmenlerden farkındalık çalışması

Genç İMKB Atatürk ortaokulu Müdürü ve öğretmenleri, okulu daha ilgi çekici hale getirmek amacıyla çeşitli boya çalışmaları gerçekleştirip koridorlarda eğitim amaçlı çizimler yaptı.

Genç İMKB Atatürk ortaokulunda görevli öğretmenler Mehmet Bozan, Ali Sezgin, İsmail Yıldız, Kader Adanır ve Fevzi Demirel okul koridorlarında çocuklara ışık olma amacıyla bilim insanlarının resimlerini çizip Pandemi salgınıyla ilgili çeşitli uyarılarda bulunacak şekilde çizimler gerçekleştirdi.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren okul müdürü Abdurrezzak Bek şunları söyledi. Bek, “ Her şeyin hızla tüketildiği hız çağında insanların bir şeyleri okumaya ve dinlemeye pek vakti kalmamakta ya da insanlar etrafındaki dikkat dağıtan unsurlardan dolayı birçok şeyi fark etmeden geçmektedir. Maalesef bu durumdan çocuklar da etkilenmektedir. İnsanlara bu konularda farkındalık kazandırmanın en etkili yollarından birinin de SANAT olduğu tartışılamaz bir gerçektir. Bu düşünceden yola çıkarak yaptığımız çizimlerle -öğrenciler günün büyük bölümünü okulda geçirdikleri için- ferah bir ortam oluşturmak, okul duvarlarındaki monotonluğu ortadan kaldırmak ve estetiği ön plana çıkarmak amaçlanmıştır. Bu sayede okul duvarları ve koridorlar tek bir renkten çıkıp hem eğlendirici hem de eğlendirirken öğretici hale gelmiştir. Öğretmenlerimiz tarafından bilim insanlarının öğrencilerimizin yaşamlarına ışık tutan sözleri, salgın sürecinde dikkat etmeleri gereken noktalar, sporun önemini gösteren görseller, çocukların okulu benimsemelerine ve sevmelerine destek sağlayacağını düşündüğümüz sevilen karakterler çizilmiştir. Emeği geçen öğretmenlerimiz Mehmet BOZAN, Ali SEZGİN, İsmail YILDIZ, Kader ADANIR ve Fevzi DEMİREL’ e teşekkür ederiz.”

youtube abonnees kopen