bsr recyclinghof berlin

“Peygamber’e hakaret kabul edilir bir durum değil | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


“Peygamber’e hakaret kabul edilir bir durum değil | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

20 Ekim 2021 - 23:38

“Peygamber’e hakaret kabul edilir bir durum değil

Genç Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği (Genç-Der) Başkanı Ahmet Cana, Hz. Muhammed’e yapılan hakaretin kabul edilir bir durum olmadığını belirtti.

“Peygamber’e hakaret kabul edilir bir durum değil
Son Güncelleme :

17 Ocak 2015 - 11:55

Genç ilçesinde faaliyet yürüten Genç-Der Başkanı Cana, Charlie Hedbo dergisinin Hz. Muhammed'e yaptığı hakaret ve çirkin saldırı ile ilgili açıklamada bulundu.

 

 

Derginin Hz. Muhammed'e yaptığı hakaret ve çirkin saldırının kabul edilir bir durum olmadığını ifade eden Cana, derginin İslam'a saldırmayı kendisine şiar edinmiş bir dergi olduğunu söyledi.

Cana,  "Âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) hakkında üç yıl önce hakaret dolu karikatür yayınlamış ve İslam âlemindeki tüm tepkilere rağmen ifade özgürlüğü maskesine sığınarak bu konuda hiçbir geri adım atmamıştı." hatırlatmasında bulunarak,  "Allah’ın sevgili kulu Hz. Muhammed (s.a.v.)’e yapılan bu hakaret ve çirkin saldırı kabul edilemez. Yeryüzünde adı ve konumu ne olursa olsun hiç kimsenin Hz. Muhammed(s.a.v.)’e hakaret etme haddi ve hakkı yoktur. Düşünce özgürlüğü kılıfı hiç kimseye İslam'a ve onun kutsallarına hakaret etme hakkı veremez.  Hz. Muhammed(s.a.s)’e hakaret eden yeryüzündeki tüm insanlığa hakaret etmiş sayılır” ifadelerine yer verdi.  

Hz. Peygambere hakaret edenlere merhamet etmenin zillet olduğunu ve zilletin Müslümanlardan uzak olduğunu ifade eden Cana,  "Bizler Müslümanlar olarak kutsallarımıza hakaret edenlere merhamet etmemeliyiz.  Yüce Allah insanlara merhamet etmeyene merhamet etmezken, biz Müslümanların peygamberimize hakaret edenlere merhamet etmesi akla, vicdana ve inancımıza terstir. Kutsala hakaret küfürdür ve zulümdür. Zalime merhamet etmek mazluma zulmetmek anlamına gelir. Yüce Allah Hud suresi 113. Ayetinde zulmedenlere meyletmememizi bizlere emretmektedir. Yıllardır akıttıkları onbinlerce Müslüman kanına, içerisindeki masum çocuklarla birlikte harap edilip yıkılan Müslüman beldelerine, namusu kirletilen binlerce Müslüman kadının çığlıklarına ve gözyaşlarına duyarsız kalan batı ülkelerine ne oldu da o denli insan sever ve duyarlı oldular. Milyonlarca insanı sözde barış yürüyüşü adı altında bir araya topladılar. Galiba akıttıkları kanları ve yaptıklarını unuttular Natenyahular"  diye konuştu.  

Hz. Muhammed'in Müslümanlar için Namus-u Ekber olduğunun altını çizen Cana, “İslam dinine ve Hz. Muhammed ’e (s.a.v.) yapılan saldılar kabul edilemez ve haysiyetsizce saldırılardır. Küfür tek millettir. Allah tüm İslam alemine şuur, bilinç ve vahdeti nasip etsin” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV