Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5039 % -0.02
EURO 18,1433 % -0.12
GRAM ALTIN 988,22 % 0,03
ÇEYREK A. 1.615,74 % 0,03
BITCOIN 360.900 -0.202
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Sağlık Müdürü Genç’te İncelemelerde Bulundu

İlçenin sağlık sorunları ile ilgili yayınladığımız haberlerin ardından Genç’e gelen İl Sağlık Müdürü Abdullah Demir, çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.

Son Güncelleme :

05 Ağustos 2012 - 17:21

/ 63 views kez okundu.
Sağlık Müdürü Genç’te İncelemelerde Bulundu
Yeni yapılan hastane binasının bir an evvel bitirilip hizmete girmesi, hastanenin doktor eksikliği ve yapımı tamamlanan yeni 112 Acil Servis hizmet binasının faaliyete girememesi ile ilgili ısrarlı haberlerimizin ardından geçtiğimiz hafta Genç’e gelen İl Sağlık Müdürü Abdullah Demir, Genç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İsa Altın’ı makamında ziyaret etti.
“Doktor yetersizliği sadece Genç’te yok”
Genç Ekspres Gazetesi olarak eşlik ettiğimiz ziyarette İl Sağlık Müdürü Demir’e “Genç’in doktor eksikliği ne zaman bitecek?” Sorumuz üzerine Demir: “Şu an doktor eksikliği sadece Genç’te yok, Solhan, Karlıova Yedisu ve diğer ilçelerde de aynı sorun bulunmakta. Bizler bu açıkları kapatmak için dönem dönem devlet hizmet yükümlülüğü kuralarında talepte bulunuyoruz. Kimi zaman ilçeye atanan doktor yerini beğenmeyip gelmiyor. Son olarak Genç’e atanan 1 çocuk doktoru da buna benzer bir durumdan dolayı gelip başlamadı. Bu gibi durumlar da da bizim yapabilecek bir şeyimiz yok. Önümüzdeki 46. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurasında Genç İlçemiz ile ilgili 1 Çocuk, 1 Kadın doğum uzmanı ve 1 Dâhiliyeci için talepte bulunduk. Umuyorum ki bu kurada atananlar gelip başlar yoksa biz yinede geçici görevlendirmeyle de olsa bir çözüm yolu bulmaya çalışacağız” dedi.
“Hastane binasının erken bitirilmesi bizim elimizde olan bir şey değil”
Başhekim Altın’ın makamında gerçekleşen ziyaretin ardından yapımı devam eden 50 yataklı hastane yeni hizmet binasında incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Demir, burada yetkililerden bilgi aldı. Burada “Hastane binası daha erken bitirileceği yönünde açıklamalar olmuştu ancak hasta binası halen tamamlanıp teslim edilmedi” yönündeki sorumuza Demir: “Hastane binasının erken bitirilmesi yönünde kimi zaman talepler oluyor. Ancak bu Sağlık İl Müdürlüğü’nün elinde olan bir şey değil. Burada sağlık ile ilgili tek yetkili Sağlık Bakanlığı Yapı Daire Başkanlığı’dır. Kendilerinin kontrolleri gelip incelemelerde bulunurlar. Eksik yada fazla bir şey varsa onlar belirler. Zaten hastane binasının son teslim süresi Kasım 2012’dir. O zamana kadar bir aksilik olmazsa hastanemiz teslim olacak” dedi.
“112 acil binası için bir takım prosedürlerin yerine gelmesi için uğraşıyoruz”
Genç Devlet Hastanesi yeni hizmet binasındaki incelemelerinin ardından Genç Toplum Sağlığı Merkezi bahçesinde bulunan 112 Acil Servisi binası geçen Demir, binanın fiziki yapısını inceledi. 112 Acil Servis’e dönüştürülen yapı için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi konusunda çalışma yürütüldüğünü belirten Demir, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Ağustos ayı içerisinde 112 Acil Servis’in buraya taşınıp hizmet vereceğini belirtti.
casino siteleri