Sarayiçi İlkokulu Uluslararası Düzeyde Olan Projenin Ortakları Arasında | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

12 Nisan 2021 - 06:52

Sarayiçi İlkokulu Uluslararası Düzeyde Olan Projenin Ortakları Arasında

Sarayiçi İlkokulu Uluslararası Düzeyde Olan Projenin Ortakları Arasında
Son Güncelleme :

31 Ocak 2021 - 13:07

62 views

İMKB Sarayiçi İlkokulu öğrencileri “DEĞERİM HİKÂYEMLE DEĞERLENİYOR” eTwinning Projesine katıldı. Aralarında İtalya ve Portekiz’den de okulların yer aldığı 12 ortaklı ‘değerim hikayemle değerleniyor’ eTwinning projesine Bingöl’den de bir okul katıldı. İMKB Sarayiçi İlkokulu öğrencileri, çalışmalarına başladı.

Ulusal ve Avrupa düzeyinde uygulanan proje, öğretmen, öğrenci ve veli işbirliği ön planda tutulurken, öğrencilerin gelişimlerini destekleyip kullanılan yöntem ve tekniklerle öğrenmeyi etkileşimli ve eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor.

İMKB Sarayiçi İlkokulu öğretmenlerinden Pınar İnce “DEĞERİM HİKÂYEMLE DEĞERLENİYOR” eTwinning projesine ortak olup proje çalışmalarına başladı. Proje hakkında bilgi veren İMKB Sarayiçi İlkokulu Sınıf Öğretmeni Pınar İnce, yaptığı açıklamada şunları söyledi. İnce, “Proje 10 yerli (Bingöl ,Niğde,Şanlıurfa, Malatya, Sivas,Erzurum, Ordu ve İstanbul) ve 2 yabancı (1 Portekiz, 1 İtalya) olmak üzere toplam 12 ortaktan oluşmaktadır. Proje Ulusal ve Avrupa düzeyinde uygulanmakta olup öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğini ön planda tutan, öğrencilerin gelişimlerini destekleyip kullanılan yöntem ve tekniklerle öğrenmeyi etkileşimli ve eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor. Ayrıca Portekizli ortak Elisabete Pires ve İtalyan ortak Angela Langella ile birlikte çocukların farklı ülkelerin değerlerini de tanıma fırsatı bulduklarını ifade etti.”

Pınar İnce; “Değerler insanlara yol gösteren, toplumun sağlam temellere oturmasını sağlayan temel unsurlardır. Eğitim kurumları da değerleri, aile ile birlikte bunu geleceğin büyüklerine kazandırmada rehberlik eder.

Projemizde amacımız her ay bir değer olmak üzere farklı değerleri çocuklara çeşitli etkinliklerle öğretmektir. Her ay belirlenen değerle ilgili hikâye yazma ve okuma, resim çizme, karikatür çizme, şarkı söyleme, akrostiş, drama gibi etkinliklerin WEB-2 araçlarıyla desteklenerek, kalıcı öğrenmeyi hedeflemektir” açıklamasında bulundu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV